Ú s t í n/L. - Skvělý nástup domácího Slovanu rozhodl derby s Chomutovem. V čase 7:02 už Slovan vedl 2:0 a vedení hlídal celé utkání. Když hosté snížili, domácí znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, který nakonec udrželi. Konečný resultát tedy zni: 4:2. Chomutov zaplatil za svůj vlažný vstup, přestože se v průběhu utkání lepšil, inkasoval rozhodující úder necelých pět minut před koncem v době své největší převahy. Puk mezi Horčičkovy betony procedil Tomáš Klimt a zaznamenal druhou branku v utkání. V následných samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté.
čt 31. 8. 2006
Piráti Chomutov
4:2 2:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Kloz, 8. Slížek (Ivan), 36. Klimt (Slížek), 56. Klimt (Ivan, Slížek) – 27. Chyba (Mikšovic), 42. Kostourek (Charousek, Revay). Rozhodčí: Bolina – Vitík, Mašek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Nádašdi, Grof, Ficenc, Hořava, Zápotočný, Houdek, Suchánek – Hulva, Pazourek, Antoš – Ivan, Slížek, Klimt – Janků, Martinec, Vítek – Kloz, Klobouček, Jiří Kudrna

Piráti Chomutov: Podolka (45. Horčička) - Řezníček, Malinský, Revay, Szakal, Nosek, Klaus, Černý, Gellner - Šíp, Kýhos, Jíra - Kostourek, Charousek, Tauš - Mikšovic, Chyba, Malát - Mezera, Havlůj

Už ve 3. minutě hráli domácí přesilovku, ale ani z několika slibných šancí se nic neurodilo. Branka přišla až v 6. minutě. Nedorozumění mezi chomutovským brankářem a Noskem využil Kloz a prostřelil vracejícího se Podolku. Z výborné práce za soupeřovou brankou těžil brzy poté Janků, ale svou šanci neproměnil. To se povedlo až o několik okamžiků později. Ivan najel zleva do pásma, z otočky našel volného Slížka, který si vytáhl brankáře z branky a zavěsil - 2:0. První vážnější soupeřovo ohrožení Zikmunda přišlo až v 10. minutě. Ve 14. minutě projel Ivan opět až před branku, ale nepodařilo se mu zkrotit poskakující kotouč a zamířil těsně vedle. Až do poslední minuty se hrálo převážně před brankou Chomutova. Teprve při přesilovce v závěru třetiny se hosté usídlili na delší dobu před Zikmundem.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovou hru. Průnik Charouska vyrazil domácí brankář ramenem. Lvi trochu polevili a hosté byli rázem všude o něco dřív. Ve 24. minutě vystihl Gellner trochu ležérní rozehrávku domácích ve středu hřiště, ale jeho šance ztroskotala na Zikmundovi. Od 25. minuty hráli hosté v oslabení, ale bez větších potíží se ubránili. Brzy po naskočení Kostourka z trestné se Mikšovic s Chybou dostali do přečíslení a druhý jmenovaný našel skulinku mezi Zikmundovými betony. Ve 32. minutě si Klaus sklepl vyhozený kotouč, ale proti jeho pokusu se domácí brankář vyznamenal. Stejně si vedl i proti pohotové dorážce Maláta. Ve 36. minutě, v přesilovce, ujel po pravé straně Slížek, přes hráče našel před brankou Klimta, který zamířil přesně mezi Podolkovy betony - 3:1.

Úvod závěrečného dějství opět patřil přesilové hře v podání hostí. Pouhých 8 vteřin chybělo do návratu Martince na led, když Charousek našel volného Kostourka před odkrytou domácí svatyní - 3:2. Ve 45. minutě napřáhl od modré Vítek a jeho projektil trefil Podolku do masky. Ba, co víc, helmu prorazil a chomutovského brankáře lehce zranil. Otřesený Podolka přenechal své místo v brance Horčičkovi. Hosté se snažili vystupňovat tempo a bylo vidět, že domácím to příliš nevyhovovalo, neboť jejich přihrávky postrádaly přesnost. V 53. minutě nejprve Horčička zneškodnil šanci agilního Vítka, vzápětí na druhé straně Zikmund vytasil pohotovou lapačku proti střele Noska z voleje. V době největšího tlaku hostí, v 56. minutě, udeřilo na druhé straně. V rohu kluziště vybojoval kotouč Slížek, poslal puk na kruh Ivanovi, který před brankou našel Klimta. Ten si přehodil puk na bekhend a střelou mezi Horčičkovými betony stanovil na konečných 4:2. Hostům ke zkorigování výsledku nepomohla ani téměř půlminutová powerplay.

Po dohodě obou týmů se po závěrečné siréně jely ještě nájezdy. Za Chomutov se trefili Mikšovic a Šíp, za ústecké Ivan.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Dnes jsme v přípravě hráli poprvé se soupeřem, který byl na úrovni. Předtím jsme hráli dvakrát s Kadaní nebo s Berounem. Dnes nás poprvé soupeř pořádně prověřil. Nám se vůbec nepovedl vstup do utkání. Tam jsme zaspali a asi jsme byli někde úplně jinde než na hokeji. Pak ty dvě třetiny, hlavně tedy ta třetí, byly z naší strany daleko lepší. Co říkám na nájezdy? No, tak je to hlavně zpestření pro diváky. A když za to může být ještě nějaký bod, proč ne? Zítra hrajeme ještě dopoledne na Slavii, ve středu doma s Mostem a poslední zápas příští pátek v Berouně. Pak i uzavřeme kádr. Dnes nám chyběli Chatrnúch, Trefný, Boušek a Polodna."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to další kvalitní přípravné utkání. První třetina byla z naší strany výborná, byli jsme stále v pohybu a Chomutov jsme přehrávali. Poměr střel tam byl snad 24:6. Chomutov potom přidal a vyrovnal hru. Navíc my jsme tam měli tak asi od sedmé minuty takovou šestiminutovku, kdy jsme tedy vůbec nehráli dobře a oni toho využili. V zápase se Spartou se zranil Honza Kudrna a stále nemocen je Petr Přeučil. Takové naše specifikum jsou nájezdy. Zatím jsme ještě ani jedny nevyhráli. Zatím pořád točíme hráče, snažíme se, abychom viděli komu to jde a komu ne. Ale stejně je to o momentální formě toho kterého hráče v zápase."