Ú s t í n/L., H r. K r á l o v é - Hradec není neporazitelný. Takové poselství mohou zvěstovat týmům první ligy ústečtí hokejisté. Slovan ÚSTEČTÍ LVI totiž v bitvě dvou aktuálně nejlepších celků ligy opanoval východočeský led a připravil domácím po výhře 4:2 první bodovou ztrátu sezóny. Od vítězství jej nezastavilo ani manko hned po šestnácti vteřinách hry. Ještě do první přestávky vývoj mače otočil. Když skóre srovnal Pavel Janků a domácí nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilu, zaúřadoval v klasické převaze hostující kapitán Milan Antoš. Slovan se raduje zvláště díky precizně zahraným přesilovkám. Využil hned tři. Ta třetí z počátku druhé třetiny znamenala vítěznou ránu z hole Jana Kloboučka.
st 4. 10. 2006
Královští lvi Hradec Králové
2:4 1:2, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Fořt (Roubík), 57. Domin (Linhart) – 7. Janků (Vítek, Slížek), 14. Antoš (Nádašdi, Hulva), 24. Klobouček (Grof, Hulva), 55. Martinec (Ivan). Rozhodčí: Blecha – Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:7, navíc Koudelka (HKR) a Houdek (UNL) 5+OK. Využití: 0:3. Diváci: 3458. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Královští lvi Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Linhart, Burian, Lesák, Šeda Michal - Fořt, Roubík, Diviš - Domin, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šeda Jan, Suchý - Potůček, Starý, Volráb - Fišer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nadašdi, Zápotočný, Houdek, Hořava, Evan, Kolafa, Suchánek - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Klimt - Ivan, Martinec, Vítek - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna.

Hradečtí měli do zápasu raketový vstup, ihned po úvodním buly se dral do sóla Roubík, jeho střelu vyrazil Zikmund na hůl Patrika Fořta a ten ústeckého brankáře nadvakrát překonal – 1:0. Hned ve 2. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, i když si vytvořili několik šancí, žádná z nich brankou neskončila. Trest přišel z první přesilovky hostů hned v zápětí, Vítek z modré čáry nabil číhajícímu Pavlu Janků a ten se zblízka nemýlil – 1:1. Když v 8. minutě promarnili domácí téměř dvouminutovou převahu dvou mužů v poli, udeřilo znovu na druhé straně. Hosté i svou dvou přesilovku v zápase přetavili v gól, ten si na své konto připsal kapitán Lvů Milan Antoš. Do konce první třetiny měli hradečtí ještě dvě možnosti k vyrovnání, ale ani z jedné přesilovky recept na Zikmunda nenašli, stejně tak skončila i naštěstí pro domácí třetí početní výhoda hostů ze samého závěru první dvacetiminutovky.

I ve druhé třetině byli brankově efektivnější hosté. Ve 24. minutě hráli čtvrtou přesilovou hru a slavili v ní třetí branku. Na hranici brankoviště milimetrovou tečí po střele Grofa zvyšoval na 3:1 Jan Klobouček. Hradeckým hokejistům jakoby ve středu chyběl pomyslný poslední krůček, za záda Zikmunda nemohli propasírovat puk ani ze svých největších šancí. Ústecký brankář si s jistou poradil s pokusy Fořta a i přesilovkového nájezdu Buriana. Na druhé straně mohlo být Energetikům ještě hůře v závěrečných minutách druhé třetiny při další početní převaze hostů, ale Hylák několika výtečnými zásahy držel pro Východočechy ještě teoretickou naději do třetí třetiny.

Ta trvala až do 55. minuty, kdy Ústí zvýšili Martincem na 4:1. Před čtvrtým gólem hostů ale zasypali domácí brankáře Zikmunda pěknou sprškou střel, ale bohužel ve středu neměli potřebné štěstí v koncovce. Po snížení volala zejména přesilová hra z 53. minuty, ale Zikmund byl pro Energetiky nepřekonatelnou překážkou. Výsledek ještě kosmeticky upravil v 57. minutě domácí Petr Domin. V samém závěru utkání zkusili Energetici ještě power-play, zamkli Lvy v obranném pásmu, ale střela Vondráčka, stejně tak jako dorážka kapitána Roubíka za zády Zikmunda neskončily. Poslední tečkou za zápasem byla bitka v podání Martina Koudelky a Tomáše Houdka, domácí útočník i bez přilby rozdal Houdkovi několik tvrdých úderů za které sklidil u publika zasloužený aplaus.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Začali jsme špatně, už v 16. vteřině jsme dostali branku. Ve druhé minutě následovalo oslabení, kde si domácí vytvořili několik šancí. Výborný Jirka Zikmund ale všechno pochytal. Důležitým momentem bylo přestání přesilovky Hradce 5 na 3, poté jsme se zvedli a dali tři góly z přesilovek, což nás hodně nastartovalo a týmu pomohlo. Ve druhé třetině byl zápas nadále vyrovnaný, kralovali oba brankáři. V poslední části jsme už výsledek ubránili, výrazný podíl na tom má brankář Zikmund. Jsme s výhrou spokojeni, potřebovali jsme po porážce v H. Brodě a výhře doma nad Kadaní uhrát venku body se silným týmem, což se nám podařilo. Musíme hráčům poděkovat za vynikající výkon."
Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): "Dnes byl v Hradci k vidění parádní hokej, přes skvělou kulisou. Vyhrál šťastnější. Ústí jsme dostávali poměrně hodně pod tlak, měli jsme hrozně moc šancí, ale nepřekonali jsme výborného Zikmunda. Po dlouhé době jsme dostali hned tři góly v oslabení, Ústí nám ukázalo, jak se mají hrát přesilové hry. My měli dlouhou dvojnásobnou převahu, ale bohužel jsme se v ní neprosadili. Dnes jsme netrefovali vůbec bránu, Ústí vytěžilo z minima maximum, na druhou stranu hráči, kteří se za Ústí prosadili, byli zkušení a přesně věděli, kam má puk jít, tedy nahoru. Byli jsme rovnocenným soupeřem a prohra nás moc mrzí, jedem ale dál."