Ú s t í n/L. - Pět gólů v síti soupeře a pouze jeden obdržený. To se podařilo Ústeckým Lvům v utkání Tipsport Cupu proti Hradci Králové. Žlutomodří se dostali do vedení už ve 4. minutě. Východočechům se podařilo odpovědět pouze na konci první části, víc jim toho Zdeněk Orct v ústecké bráně nedovolil. O zbylé góly už se tak postarali jen střelci Lvů.
út 17. 8. 2010, Zlatopramen Arena
Královští lvi Hradec Králové
5:1 1:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Havlíček (Diviš), 39. Němeček (Alinč), 40. Čurilla (Mikulík, Hořava), 47. Kanko (Alinč, Pazourek), 55. Pajič (Klobouček, Janků) - 19. Kadlec (Roubík) . Rozhodčí: Turčan – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 1 063. Střely na branku: . Průběh utkání: 1.0, 1:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Hořava, Klobouček, Zeman, Pojkar, Vobořil, Gureň, Holomek, Němeček – Kanko, Diviš, Pazourek – Rod, Alinč, Hovorka – Janků, Pajič, Čurilla – Mikulík, Dragoun, Havlíček.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Pánek, Křetínský, Seidl, Hendrich, Čáp, Klement, Karlík – Hruška, Roubík, Kadlec, Budínský, Moskal, Volráb, Lev, Ostržílek, Hruška, Fišer, Šejnoha, Berger.

Utkání začalo ve vlažném tempu. Už ve druhé minutě si Lvi vytvořili šanci, kterou ale nedokázali proměnit. Na gól však nečekali fanoušci dlouho. Ve čtvrté minutě první třetiny se proti Luňákovi prosadil Havlíček, když si nabrusil do pásma a zpracoval přihrávku od Diviše. Domácí tým tak poslal do vedení 1:0. V páté minutě byl potrestán hostující Klement za nedovolené bránění, ale Slovan tuto početní výhodu nevyužil. V 11. minutě mohl zvýšit scóre Kanko, který jel sám na Luňáka - hradeckého gólmana nepřekvapil. V 15. minutě byl poslán na trestnou lavici domácích za hrubost Dragoun, ale Lvi svou svatyni i přes početní nevýhodu ubránili. Necelé dvě minuty před koncem úvodního dějství hradecký Roubík zavezl puk do pásma a přihrál na křídlo Kadlecovi, který tvrdou střelou srovnal na 1:1. Ke konci první třetiny byl za hrubost vyloučen obránce Němeček, ale stav utkání zůstal již nezměněn.

Do druhé třetiny Lvi vstoupili se čtyřmi muži v poli, ale brankář Orct neumožnil hostujícím hráčům zvýšit bodový náskok. Ústečti Lvi hráli patnáct vteřin v plném počtu, ale o tuto "výhodu" je připravil Klobouček, který byl potrestán za hákování. Ve 22. minutě se do šance dostal domácí Hořava, Luňák si však s jeho střelou poradil. O chvíli později fauloval hradeckého hráče Gureň a tak ani on neunikl trestu. Hradečtí tak měli dvojnásobnou početní výhodu, kterou nakonec nevyužili. Ve 24. minutě hradeckých bylo na ledě příliš, což neuniklo pozornému rozhodčímu a Slovan si tak mohl zahrát přesilovku. Lvi si vytvořili několik šancí a Luňák se musel v brankovišti velmi ohánět. Nejprve si musel poradit se střelou Janků, poté ho prověřil střelou od modré Klobouček a svou šanci chtěl zužitkovat také Pajič, ale i ten byl na Luňáka krátký. Ve 28. minutě Němeček hákoval protihráče a vysloužil si dvouminutový trest. Orcta prověřil Budínský, ale i s jeho beckhendovou střelou si poradil. Ve 33. minutě se ústečtí fanoušci radovali, ale gól nemohl být uznán, protože branka byla dosažena rukou. 35. minuta přinesla hru čtyř proti čtyřem, když byli za katr posláni Klobouček a Hruška. O chvíli později se před Luňáka proháčkoval Janků, ale v zakončení nebyl úspěšný. Na druhé straně odolával Orct střele Budínského, který se ho snažil překonat nadvakrát. V čase 38:23 potěšil ústecké publikum Němeček, který po přihrávce od Alinče překonal Luňáka střelou od modré, a tím zvýšil náskok Lvů na 2:1. Půl minuty poté kapituloval hradecký gólman znovu, tentokrát po střele Čurilly, který zajistil Lvům dvoubrankové vedení 3:1. V závěru druhé periody byl vyloučen za podražení Havlíček, na stavu se ale už nic neměnilo.

Do třetí části nastupovali ústečtí Lvi stejně jako ve třetině druhé v početní nevýhodě, ale hradečtí za celou dobu téměř nevystřelili. O chvíli později si oba týmy vytvořily několik šancí, bohužel ani jeden z nich nebyl úspěšný. 47. minuta přinesla další gól do sítě hostujícího týmu, kdy se po přihrávkách Alinče a Pazourka do odkryté brány trefil Kanko a Lvi zvýšili scóre na 4:1. Poté se snažil prosadit Hořava, který ale nemohl vystřelit, protože byl faulován Luňákem. Lvům se i přes dvouminutovou početní výhodu nepodařilo prosadit. Deset minut před koncem třetí třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a hradečtí přesto, že prohrávali, nic nevzdávali a bojovali. V 55. minutě se opět radovali domácí, kdy pěknou akci připravili Janků a Klobouček, který přihrál Pajičovi a ten zavěšil do prázdné brány a upravil stav na konečných 5:1 pro domácí.