Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém kole Ústečtí Lvi poprvé slaví. Na vlastním hřišti porazili Plzeň 4:3 po samostaných nájezdech a připsali si dva body. Rozhodl o nich slovenský mladík Rastislav Špirko. Ale mohli mít tři. Dnes totiž třikrát vedli. Nejdřív Hašek, po něm nejlepší ústecký střelec Pavel Janků a ve třetí části Pazourek drželi naděje na první tříbodový zisk. Jenže hosté v přesilovce, poté dokonce v oslabení tří proti pěti, a pak zase v přesilovce, až po konzultaci s videorozhodčím, vždy srovnali. V rušném prodloužení branka nepadla. I když třeba Klimt postupoval nikým neatakován z půli hřiště sám na Málka.
ne 23. 9. 2007
HC Škoda Plzeň
4:3sn 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Špirko), 34. Janků (Vágner), 44. Pazourek (Janků), 65. Špirko (rozhodující nájezd) - 20. Šindel (Dvořák), 39. Adamský, 47. Důras. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4975. Střely na branku: 45:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Houdek, Vágner, Novotný, Hořava, Evan, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Nedorost, Liščák, Mrázek - Míka, Martinec, Klimt - Hašek, Špirko, Klobouček.

HC Škoda Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Jasečko, Nikolov, Dresler - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš.

První šanci zápasu si vytvořil ústecký celek ve druhé minutě při signalizovaném trestu. Martincovu přihrávku Klimt nezužitkoval. Samotná přesilovka se domácímu týmu přiliš nevydařila, pozornost Přikryla na druhé straně vyzkoušel dvakrát Důras. V 5. minutě zazvonila při přesilovce Plzně dvakrát tyčka po střele Šindela. 7. minuta přinesla přečíslení ústeckých, Míka vybídl ke skórování Novotného, ten však ve výhodné pozici minul Málkovu bránu. O minutu později se po levém křídle probíjel před Přikryla Matějovský, Hašek ho musel zastavit faulem. První nebezpečnou střelou se hned na začátku přesilovky prezentoval od modré Cartelli, Přikryl puk tečoval mimo svou bránu. V polovině první třetiny nahrál ve středním pásmu šikovně Klobouček pod sebe najíždějícímu Špirkovi, jeho bekhendovou střelu Málek vyrazil před sebe a do prázdné brány doklepnul puk Jiří Hašek! Necelou minutu po první gólu se do výhodné pozice dostával Antoš, Málek jeho střelu vyrazil ramenem. Ve 13. minutě zavřela Šindelova lajna svého soupeře v obranném pásmu, jednu z přihrávek však vystihl Hašek a řítil se sám na Málka, ten jeho střelu vyrazil za bránu. O minutu později při hře 4 na 4 sevřela Plzeň Ústecké v pásmu, ideální přihrávku Divíška netrefil před odkrytou bránou Čakajík. V 16. minutě pronikl do útočného pásma hostující Dvořák, jeho tvrdou střelu zpoza obránce ukryl domácí gólman ve výstroji. O minutu později neuspěl se svým pokusem z pravého křídla Vlasák. V 19. minutě vyslal na Málka nepříjemnou střelu Pazourek, plzeňský gólman se však zaskočit nenechal. Poslední minuta přinesla další přesilovku hostí. Klimtovo vyhození zachytil jeden z plzeňských beků, ten přihrál před bránu Dvořákovi, ten se štěstím procpal puk Šindelovi, pro kterého už nebylo problém trefit odkrytou bránu a stanovit tak stav první části na 1:1.

Do druhé části vstoupili aktivněji Lvi, nejprve střílel od modré Vágner, poté zblízka trefil tvrdou střelou Málkovu masku Mrázek. Po následném buly skončil bekhendový pokus Liščáka ve hbité lapačce plzeňského gólmana. První nebezpečnou střelu na druhé straně si připsal ve 23. minutě Cartelli, jeho tvrdou střelu od modré Přikryl vyrazil. Ve 25. minutě se rýsovala obrovská šance domácích, úplně volný Mrázek na modré však nedostal puk od Nedorosta. V polovině zápasu ujel při vlastním oslabení ústecký Klimt, jeho polovysokou střelu ukryl Málek ve výstroji. Ve 32. minutě vyslal Divíšek svou tvrdou střelu těsně nad Přikrylovu bránu. O minutu později se Klimt prokličkoval až před Málkovu bránu, vystřelit mu však nedovoleným zákrokem znemožnil Dobrovolný. V následné přesilovce dostal puk před Málka Janků, ten však v dobré pozici namířil svůj pokus jen do tyčky branky hostí. O pár vteřin později dostal po nahrávce Vágnera šanci na reparát a podruhé už se ústecký šúter nemýlil – 2:1. O chvíli později vychytal Přikryl dobrý pokus Ludvíka. V 16. minutě si domácí gólman nadvakrát poradil i s tvrdou střelou Adamského v přesilovce. Dvě minuty před koncem prostřední části neproměnili domácí obrovskou šanci, nejprve Málek vyrazil střelu Novotného od modré , puk za Málkova záda nedokázali protlačit ani Mrázek s Pazourkem. Během tohoto závaru se provinili hned dva hráči hostí, ve dvojnásobné přesilovce však netrefil puk Vágner, puk mu sebral Adamský, který si to namířil rovnou před Přikryla a toho hladnokrevně prostřelil mezi betony!

Na začátku třetí části protáhl ve vlastním oslabení Přikryla Adamský. Toto oslabení nepřineslo domácím žádnou větší šanci, zákrok si Málek připsal jen po bekhendové střele Mrázka. Ve 43. se po vyhraném buly před Málkem zjevil Klobouček, zblízka však neuspěl. Po další příležitosti už se domácí opět radovali, Janků našel zpoza brány Pazourka a ten, stejně jako v minulém zápase, nezaváhal – 3:2! Ve 46. minutě se snažil neúspěšně dorážet plzeňský Vlasák. Ve 47. minutě vytáhl Přikryl skvělý zákrok proti střele Šindela zblízka, ten neuspěl ani nadvakrát. Po následném záváru prostřelil Přikryla Důras, gól však rozhodčí musel prohlédnout na videozáznamu, protože před gólem byla slyšet píšťalka, gól byl k překvapení ústeckého týmu i publika uznán. Ústecký tým tato situace očividně rozhodila, Ludvíkovu střelu Přikryl zkrotil. Další zákrok si domácí gólman připsal po střele Vlasáka z úhlu. Šest minut před koncem základní hrací doby nechala ústecká obrana na modré volného Ludvíka, ten v nájezdu proti Přikrylovi neuspěl. V 58. minutě se řádně zapotil Málek při závaru před svou bránou, po následném buly vyzkoušel pozornost plzeňského brankáře pohotovou střelou Janků. V posledních vteřinách mohl rozhodnout o třech bodech Pazourek, bekhendovou střelou však neuspěl.

Na začátku prodloužení sebral puk ve vlastním pásmu Kracík, dostal se s ním až před Přikryla, kterého však ani nadvakrát nepřekonal. V dalších minutách byli aktivnější domácí, kteří však dopláceli nepřesné finální přihrávky, na druhé straně poté neuspěl osamocený Nikolov. V poslední minutě se k sólu nadechoval Janků, toho zahákoval Dobrovolný, k puku se však dostal Klimt a ujížděl sám na Málka, tváří v tvář však minul. Zbylých 40 sekund tak mohli domácí dohrávat v početní výhodě, tu se jim však využít nepodařilo a zápas tak dospěl k nájezdům.

K prvnímu nájezdu se postavil plzeňský Šindel, svůj blafák však nedotáhl. Proti Málkovi se jako první rozjel Mrázek, bombou pod víko nedal gólmanovi šanci. V následujících nájezdech neuspěl Fabuš ani domácí Janků. Ve třetí sérii Vlasák nedal šanci Přikrylovi střelou do horního růžku, podobný kousek ještě v lepším provedení předvedl v posledním nájezdu Špirko a rozhodl tak o zisku prémiového bodu pro domácí borce!

František Černý (HC Lasselsberger Plzeň): "Bylo to dramatické utkání, ale my nemůžeme být spokojeni, protože my jsme dostali laciné góly po našich chybách, kdy jsme měli kotouč pod kontrolou a na tu branku jsme takřka sami přihráli. Vezeme z Ústí bod, ale chtěli jsme víc. S naší hrou nemůžeme být spokojeni. Vytvořili jsme si dostatek šancí, měli jsme optický tlak, bohužel jsme ale nechodili před bránu. Utkání hodně ovlivnilo, že jsme dali gól ve dvojnásobném oslabení, to nám ohromě pomohlo. Tam místo toho, aby Ústí zvýšilo na 3:1, to bylo 2:2."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel místo tří bodů máme jen dva. S námi otřásl ten gól na 2:2. Jak už tu říkal kolega, místo toho, abychom šli do dvougólového vedení, tak Plzeň srovnala. Potom jsme se zvedli a vyhráli aspoň na penalty. Jsme zklamaní, protože jsme vedli 3:2 a ten vyrovnávací gól... No, jsme zklamaní."