Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě ústecký Přeučil. O tři minuty později ujel severočeské obraně Brunec a bekhendem pod víko zavěsil do klece Dlouhého. V jedenácté minutě byl úspěšný Loskot, jenž tečoval střelu Černého a tímto zásahem zajistil Slovanu vedení 2:1. Druhá třetina byla bezbranková a další góly začaly padat až ve třetí části. Dvanáct minut před sirénou se trefil Půhoný a Draci srovnali stav skóre. A byli to znovu Moravané, kteří se radovali. V pětapadesáté minutě překvapil Dlouhého Hass a zvýšil na 3:2. Osm vteřin před koncem z power-play vyrovnal Loskot. V nastaveném čase se trefil Moskal a uzavřel na konečných 4:3 ve prospěch Šumperku.
so 11. 1. 2014, Zimní stadion Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3pp 1:2, 0:0, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Brunec, 48. Půhoný (Plášek), 55. Haas (Sedlák, Holík), 63. Moskal (Tesařík, Staněk) – 4. Přeučil (Alinč, Sklenička), 11. Loskot (Alinč), 60. Loskot (Alinč, Rod). Rozhodčí: Blecha – Klein, J. Toman. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1 078. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala – Holík, O. Starý, T. Sedlák, Dudáš, J. Tesařík, Gewiese, M. Novotný – Haas, Plášek, Půhoný – A. Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Skoumal, A. Červenka – Cink, Chomič, Langr. Trenér: Radek Kučera.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, Smetana, Vaněk - Loskot, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Rod, Pořický - Baránek, M. Hanzl, Vávra - Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Šumperské hokejisty a Lvi z Ústí nad Labem dělilo od sebe před začátkem zápasu pouze pět bodů. První gól v zápase vstřelil Petr Přeučil, který dokázal najít mezírku mezi Štůralovou lapačkou a betonem. Draci se hned po této brance namotivovali a Slovan začal chybovat. Nejprve se hnal sám na Dlouhého Staněk, ale vystřelil mimo. Následně nedokázal za brankáře hostů dostat nikdo puk, když se kotouč válel volně na brankové čáře.

Smůlu šumperského týmu ukončila branka Tomáše Brunce. Hned po této trefě ujel defenzivě Žalčík, ale Dlouhý odolával. Hosté se pak dostali do vedení, když překonal Štůralu Marek Loskot, na jehož trefu nedokázal domácí brankář zareagovat.

Před koncem první periody bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Lukáš Žalčíka. Forvard domácích, ale neuspěl. Puk chtěl poslat mezi betony, ale gólman Ústí je sklapl včas.

Ve 26. minutě stál sám před Dlouhým Sedlák, ale na poslední chvíli zasáhl Tomáš Vávra a bekovi domácího týmu puk vypíchnul. Následně se hnali na brankáře Ústí Plášek a Žalčík. Plášek ovšem přihrál tři metry zpět a z nebezpečně vyvíjející se šance nezbylo nic. Hosté se ve druhé třetině ke střelám nedostávali.

Poslední perioda byla rozhodně nejzajímavější částí hry. Jiří Půhoný se dokázal po přesném pasu Pláška prosadit a domácí srovnali krok. Následně měli hokejisté z Ústí smůlu. Nejprve nedokázal Alinč překonat Štůralu v samostatném úniku a poté na brankové čáře lapačkou chytil puk domácí brankář.

Domácí hráči se dostali do vedení právě ve chvíli, kdy Sedlák adresoval kotouč Marku Haasovi, který dorazil puk za brankáře Dlouhého. Velkou šanci měl pak Baránek, ale jeho rychlá střela minula branku jen o pár centimetrů. Osm sekund před koncem dokázal vyrovnat Marek Loskot, který doklepl puk za brankovou čáru.

V prodloužení nejprve zahrozili hosté, kteří trefili boční síť domácí klece. Ve třetině Ústí nad Labem vzal situaci na svá bedra Tesařík, který vypálil na Dlouhého, jeho ránu pak ještě tečoval Patrik Moskal. Slovan si odvezl na sever Čech bod, v podhůří Jeseníků zůstaly dva.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf.

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Sice jsme ztratili bod kvůli inkasované brance pár vteřin před koncem, ale Ústí nad Labem je kvalitní soupeř. Ačkoli se v tabulce nenachází vysoko. Ten třetí bod jsme vlastně ztratili už v první třetině, kde přišla spousta nevyžitých šancí. Kdybychom jich alespoň polovinu proměnili, zápas by byl v našich rukou. Záslužně se nám sice podařilo otočit na 3:2 ve třetí periodě, ale pak přišly veliké chyby pár vteřin před koncem. Měli jsme spíše držet puk na hokejkách v obranném pásmu místo bezhlavého střílení. Ale i dva body za výhru v prodloužení samozřejmě bereme."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Toužili jsme po zisku tří bodů. Jenže když děláte tak strašné chyby, jako my, tak to moc možné není. První třetina byla z naší strany plná obrovských chyb. Obránce na modré trefí prvního hráče soupeře, je z toho brejk. Pak nahrává na modré jinému obránci, ačkoliv mezi nimi je soupeř, další brejk. To se jen tak nevidí. Dokázali jsme se naštěstí srovnat a vynutit si prodloužení. Hráčům jsem říkal, ať pak z první vše pálí na bránu, jenže taháme to v rozích... Šumperk si pak mohl stoupnout před bránu, opřít se o hokejky a sledovat, jak to honíme v rozích."