Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Lvi otočili zápas a vyhráli 3:4
11.09.2004 | Martin Řežábek, Daniel Višňák

Lvi otočili zápas a vyhráli 3:4

H. K r á l o v é - Ústí a Hradec Králové se letos potkali již potřetí. V prvních dvou přátelských střetnutích si skalpy mužstva rozdělili a výsledky 2:6 a 7:2 avizovaly brankové hody i dnes. To se potvrdilo, ale zápas se odvíjel dramatičtěji. Lvi dvakrát prohrávali o dvě branky a do poslední části vstupovali se stejným deficitem. Přesto dokázali ve třetím dějství vývoj utkání otočit dvěma zásahy do sítě Hradce a zajistit si tak tři body. Dva góly znamenající přeměnu prohry na plný bodový zisk zajistili zkušený Jiří Kudrna a navrátilec po autonehodě Ondřej Kříž, který potrestal dvojnásobné oslabení domácích v posledních minutách.

2. kolo
sobota 11. 9. 2004, 17:00 h
3:4
(1:0, 2:2, 0:2)
 

Branky a asistence: 16. Šulc (Fořt), 23. Razingar (Martinec, Kolář), 29. Rolínek (Kolář, Vyhlídal) - 23. Jelínek (Kočí, Přeučil), 36. Švík (Pazourek), 48. Kudrna (Vála), 54. Kříž (Kočí) Vyloučení: 8:6, navíc Sýkora (Ústí) 10 min OT. Využití: 1:1. Střely: 23:28. Rozhodčí: Franěk – Hauser, Bertlík. Diváci: 807.

Hr. Králové: Dušek - Mečiar, Fejgl, Suchý Petr, Táborský, Linhart, Vyhlídal, Kolafa, Hendrich - Fořt, Roubík, Beck - Domin, Martinec, Šulc - Razingar, Rolínek, Kolář - Kubišta, Cetkovský, Suchý Pavel.

Ústí nad Labem: Sáblík - Kočí, Kříž, Drábek, Kubeš, Vála, Staněk, Evan, Kasík - Hodek, Koudelka, Vlček – Švík, Pazourek, Fink – Jankových, Lipina, Kudrna – Jelínek, Sýkora, Přeučil.

Komentář

Kompletní druhé kolo první ligy bylo na programu v sobotu, do Hradce Králové zavítalo Ústí nad Labem, jeden z velikých favoritů letošní prvoligové soutěže. Po opatrném úvodu zápasu se nejprve musel zaskvět domácí brankář Tomáš Dušek, který zlikvidoval rybičkou jasnou gólovku Petru Lipinovi. Pravidlo nedáš dostaneš se vyplnilo pro hosty v 16. minutě, Honza Šulc projel do pásma Lvů jako tank a stejným způsobem zakončil i své sólo, když doslova protlačil puk do ústecké branky.

Ve druhé třetině přidali Energetici druhou branku - Tomaž Razingar pohotově sklepl v přesilové hře puk za záda Sáblíka. Dvoubrankové vedení ale nevydrželo domácím ani 11 vteřin, protože hned po buly ujel do sóla Petr Jelínek a jeho zakončení bylo doopravdy výstavní - 2:1. Energetici strhli vedení opět ve 29. minutě na svou stranu, to Tomáš Rolínek tečoval těsně před Lukášem Sáblíkem střelu Michaela Vyhlídala – 3:1. Slovanu se ale do konce druhé třetiny podařilo ještě vstřelit důležitý kontaktní gól na 3:2, aktivní Jan Švík protlačil puk do hradecké branky po přečíslení společně s Davidem Pazourkem.

Hradečtí hokejisté drželi slibný náskok až do 48. minuty, to se dostal puk přímo na hůl osamoceného Jiřího Kudrny a ten se v zakončení nemýlil – 3:3. O definitivní zvrat zápasu se postarali Lvi o několik málo minut později, kdy v přesilové hře pět na tři upravil na konečných 4:3 dělovkou od modré Ondřej Kříž. Hradeckým nepřinesl vyrovnání ani drtivý tlak při power–play, a tak si tři body veze z východu Čech Slovan za výhru 4:3.

 Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (H. Králové):
„Samozřejmě nás porážka mrzí, zápas jsme měli dobře rozehraný, udělali jsme však chyby, které soupeř dokázal potrestat. My jsme se do šancí dostali taky, ale bohužel jsme s nimi nenaložili tak, jako Ústí, které bylo v koncovce velmi úspěšné. Z tohoto pohledu je to pro nás zklamání. Ve třetí třetině to bylo pak hektické, špatně jsme střídali, pak přísné vyloučení, které nás poslalo do třech, a následný gól na 4:3. Myslím, že jsme v závěru byli zbytečně nervózní, protože se to utkání dalo ještě aspoň vyrovnat, mrzí nás to…Soupeř byl dnes prostě produktivnější, v tom byl největší rozdíl."

Pavel Hynek (Ústí n./L.)
„Neodehráli jsme dobré utkání, domácí byli dvě třetiny lepším týmem. U nás bylo důležité, že jsme se vždy dokázali vrátit do zápasu, poté co Hradec vstřelil branky na 2:0 a 3:1 jsme pokaždé záhy snížili a to nás drželo v zápase. Rozhodujícím momentem byla také veliká šance Hradce za stavu 3:1, kdy nedali jasnou gólovku. Pokud by se tak stalo, tak by bylo asi rozhodnuto. Nám se naopak podařilo dát šťastný třetí gól a rozhodující pak v přesilovce pět na tři. Možná se domácí mohli cítit ukřivděně, ale u toho buly faul byl, náš hráč musel na šití. My jsme tuto šanci dokázali využít ke vstřelení vítězného gólu. Chtěl bych pochválit naše hráče za to, že nesložili zbraně, hráli až do konce a v závěrečné třetině, kdy jsme hru zredukovali do třech útočných pětek dokázali utkání otočit. Nerad bych používal fráze, ale určitě někdy je cennější vyhrát po nepříliš dobrém výkonu, něž hladkým způsobem a to byl náš dnešní případ. Kluci sami vědí, že nehráli ideálně, ale o to si pak více váží, že dokázali výhru vydřít. Věřím také, že se poučíme z dnešních chyb v defenzívě do dalších zápasů, máme ještě hodně co zlepšovat."

Vzájemné zápasy v sezóně 2004/2005
11.9.04 | Hr. Králové - Ústí nad Labem | 3:4
23.10.04 | Ústí nad Labem - Hr. Králové | 7:1
4.12.04 | Ústí nad Labem - Hr. Králové | 5:2
17.1.05 | Hr. Králové - Ústí nad Labem | 2:1
19.8.05 | Hr. Králové - Ústí nad Labem | 3:3
1.9.05 | Ústí nad Labem - Hr. Králové | 1:4
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv