Ú s t í n/L. - Ani ve čtvrtém utkání roku 2007 nenašli hráči Slovanu své přemožitele, i když úvod zápasu v Havířově dalšímu vítězství příliš nenasvědčoval. Panteři se do Ústeckých Lvů pořádně obuli a než zahoukala první siréna, vedli o dvě branky. Po první přestávce však dokázali Ústečtí nastřílet během deseti minut tři góly a na tahu tak byli opět domácí. Ti stačili ještě do přestávky vyrovnat. Ve třetí třetině padl pouze jediný gól, a to díky Ladislavu Slížkovi do brány Havířova, a tak se z výhry 3:4 radovali Lvi.
so 13. 1. 2007, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
3:4 2:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Mikšan, 16. Fadrný, 39. Žák - 23. Vítek, 28. Pazourek, 33. Micka, 52. Slížek. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1334. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Ovčačík, Klimeš, Dresler, Galvas, Vavruša, Lašek - Seman, Fadrný, Mikšan - Žák, Zdeněk, Rozum - Daneček, Holuša, Brynecký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Ficenc, Hořava, Houdek, Kolafa, Nádašdi, Pojkar, Zápotočný, Suchánek - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Klobouček, Kloz - Klimt, Micka, Jiří Kudrna - Hulva, Přeučil, Vítek.

Už v první minutě Zdeněk šikovně tečoval Galvasovo nahození, scházely centimetry. Pak se odebral na trestnou lavici hostující Hořava a minutu po něm Antoš, když nedovoleně v útočném pásmu u mantinelu atakoval Ovčačíka. Dvojnásobnou výhodu Panteři nevyužili, ale pět na čtyři už ano. Fadrný ideálně nahrál do prostoru mezi kruhy Mikšanovi, ten bez přípravy příklepem vypálil a Zikmund se jen stačil ohlédnout - 1:0. V 5. minutě se krásně prokličkoval až před hostujícího brankáře Vavruša, ale netrefil přesně. V 8. minutě měl Zikmund práci s Holušovou střelou, kotouč vyrazil do boční sítě. Až v 9. minutě si vytvořili první větší šanci Severočeši. S pokusem Vítka si Novotný bez problému poradil. Ve 14. minutě měl velkou příležitost domácí útočník Brynecký, ale nedokázal puk zasunout za záda Zikmunda. V téže minutě Galvas nechtěně u mantinelu podrazil Kloze a dostal za to dvě minuty natvrdo. Oslabení domácí borci odehráli výborně, hosty k ničemu nepustili, a dokonce Fadrný vstřelil druhý gól. Nejprve si puk sám v obranném pásmu vybojoval, všem ujel a excelentně po naznačení kličky překonal bezmocného Zikmunda. Vynikající akce! V 18. minutě byl Fadrný opět hlavním protagonistou na ledě. Přestože nechtěně, ale hráč zodpovídá za svou hůl, zranil v obličeji soupeřova obránce Pojkara a byl vyloučen na 4 minuty. Slovan sice lámanou přesilovku odehrál většinou v pásmu Havířova, ale k vážnější střele ani šanci se přes dobře bránící Pantery nedostal.

Druhá půle početní výhody vypadala podobně jako ta první. Domácí se ubránili. Hosté udeřili, ale až v pěti na obou stranách. Ve 23. minutě domácí beci nechali volného Vítka, ten neměl moc práce dorazit puk do prázdné branky a snížit tak na 2:1. Pak se dostal dvakrát do šance havířovský Daneček, ale ani jednou neproměnil. Ve 27. minutě byl potrestán menším trestem Fadrný a výhodu jednoho muže v poli Lvi využili Pazourkem. U Novotným vyraženého kotouče byl jako první - 2:2. Následnou přesilovku při vyloučení hostujícího Vítka Panteři nepotrestali. Poté byli na totéž místo odeslán za vzájemnou potyčku Zdeněk a Bauer. Hra s menším počtem hráčů svědčila více hostům. Na 2:3 zvýšil ve 33. minutě Micka, když potrestal hrubku domácí obrany a v samostatném úniku se nemýlil. Panteři se na chvíli dostali pod tlak, ale od vyloučení hostujícího Houdka v 36. minutě převzali iniciativu a Lvy zatlačili do pasivity. Ústecký gólman Zikmund několikrát svůj tým podržel, vytáhl se proti Semanovi, Mikšanovi a zejména Fadrnému z blízka. Krátký byl ale necelé dvě minuty před přestávkou na střelu po ledě. Žák si nádherným a bleskurychlým způsobem zpracoval ve středním pásmu dlouhou přihrávku od Dreslera, tím zmátl hostující obránce a v samostatném nájezdu ideálně Zikmunda propálil - 3:3. Ve 40. minutě byl Seman v rohu kluziště faulován Hořavou = dvě minuty trestu.

Ani tuto lomenou přesilovku Panteři nevyužili, hosté po celou dobu pozorně bránili. Podobně to vypadalo, když Hořavu na dřevěné lavici vystřídal Bauer za podražení Ovčačíka. Ve 45. minutě si týmy role vyměnily. Za Novotného brankou fauloval Mikšan Micku. V přesilovce si Severočeši vytvořili velký tlak, nebezpečné byly hlavně Slížkovy dělovky od modré. Ani Antošovy pokusy neprošly za havířovskou brankovou čáru. V 50. minutě se Klobouček znenadání ocitl úplně sám před Novotným, ten výborně zasáhl a podržel akcie Havířova nahoře. Za další dvě minuty se Slížek prosadil proti Laškovi v souboji jeden na jednoho a ač tísněn, vypálil a vstřelil vítěznou branku zápasu - 3:4. Od 53. minuty se hrálo opět ve čtyřech. Společně se posadili na lavici trestoměřičů Seman a Klobouček. Po jejich návratu si zkusil stejný posed další havířovský hráč Klimeš s menším dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Po 30 vteřinách si výtečnou kličkou proti Antošovi vykoledoval Rozum na sebe faul a síly se na ledě vyrovnaly. Sto vteřin před koncem zápasu si vzal havířovský lodivod Chlustina oddechový čas a odvolal Novotného z branky. Panteři v šesti hosty zatlačili, od modré vypálil Klimeš, puk ale skončil v Zikmundově lapačce. Pak ujel Slížek a mohl rozhodnout, ale před prázdnou brankou atakován Klimešem puk netrefil ideálně a minul. Lvi se poté několikrát zachránili vyhozením na zakázané uvolnění, ale Panterům se i přes velkou snahu a územní převahu nepodařilo vyrovnat. Za bojovnost a nasazení si určitě bod zasloužili.