Ú s t í n/L. - Po nevydařeném sobotním utkání s rivalem z Chomutova si napravili Lvi chuť v pondělním zápase 38. kola. Na ledě dvanácté Olomouce zvítězili podle výsledku jasně 0:5, i když si definitvní pojistku uzavřeli až v poslední desetiminutovce. Dva body si veze z utkání duo Hodek - Pavliš. Nová posila má tak ze tří zápasů již třetí zásah. Zikmund pak svůj první shotout. Přesto Lvi zůstávaji na druhé pozici, Jihočeši totiž porazili jejich posledního soka na jeho ledě 3:4.
po 10. 1. 2005
HC Olomouc
0:5 0:2, 0:0, 0:3

Branky: 15. Kříž (Koudelka, Přeučil), 19. Jiří Kudrna (Sýkora, Jankových), 51. Pavliš (Hodek, Jan Kudrna), 54. Hodek (Pavliš), 58. Jan Kudrna (Jiří Kudrna, Jankových). Rozhodčí: Hradil - Brada, Pala. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 20:38. Průběh utkání: 0:5.

HC Olomouc: Žigárdy - Klimeš, Houdek, Světlík, Bartoň, Faltýnek, T.Vlček - Smejkal, Ministr, L.Vlček - Ditrich (33.Martinka), Karný (41.Ditrich), Hradecký - R.Hruška, Najdek, Zbořil.

Utkání začali domácí spíše defenzivně, snažili se zachytávat rodící se útoky hostí a držet severočechy daleko od vlastní branky. Ve 3.minutě zkoušel hostující Hodek střílet přes svého skorojmenovce Houdka, olomoucký obránce stačil střelu ztečovat mimo nebezpečí. Na druhé straně se podařilo domácímu Hruškovi vystihnout přihrávku Mazance a Zikmund musel zasahovat lapačkou proti samostatnému nájezdu domácího útočníka. V 5.minutě při forčekinku špatně přešlápl Karný a při nekontrolovaném pádu bolestivě narazil do tyče ústecké klece. Na střídačce se musel téměř kompletně odstrojit, aby ho mohl masér po ošetření vrátit zpět do hry. V tom momentě už pílil k olomoucké brance Buďa a T. Vlček ho nedovoleně stáhnul. V přesilovce si hosté vytvořili obrovskou šanci, po nepřehledné situaci se k zakončení dostal Sýkora a Žigárdy zasahoval reflexivně. V 10.minutě se po průniku Šaffera dostal k pumelici od modré Mazanec, domácí obránci však stačili nasměrovat kotouč do ochranné sítě. Ústečtí útočníci si však před bránou počínali přespříliš aktivně, do Žigárdyho najel Sýkora a vysloužil si menší trest. Hosté ale v oslabení nesložili zbraně. Kříž našel na útočné modré Pavliše, tomu se, naštěstí pro olomoucké, nepodařilo puk zkrotit natolik, aby se dostal až k blafáku. Kohouti se v přesilovce vůbec nedostali do útočného pásma, navíc po jejím skončení dostal do jízdy nádherný pas Koudelka a Žigárdy musel zasahovat nadvakrát. Ve 14.minutě dostal přesnou přihrávku od Najdka Hruška, puk si ale pustil příliš před sebe a Zikmund včasným vyjetím z brány a akrobatickým zákrokem odpálil kotouč přes všechny čáry a zmařil tak rodící se olomouckou šanci. O minutu později jeli 2 na 1 Ministr s L.Vlčkem, tomu ale dokázal v poslední chvíli přizdvihnout hůl vracející se Vála. 15.minuta přinesla také změnu skóre. V olomouckém obranném pásmu vrátil Koudelka na modrou kotouč Křížovi a ten se svou prudkou ranou nemýlil 0-1. Severočechy gól patřičně nabudil, Hodkova formace zatlačila domácí do hluboké defenzívy, žádná z jejich kombinací však neskončila gólovou trefou. Na tu si počkali až do 19.minuty. Nejprve přišel olomoucký Faltýnek o hůl při souboji u mantinelu a po zmatcích ve vlastním obranném pásmu mu nezbylo než zalehnout kotouč a vykoledovat si menší trest za zdržování hry. Lvům stačilo 23 vteřin k tomu, aby dokonale vyšachovali domácí obranu , Sýkora vypálil, střela se od spojnice břevna s tyčí odrazila k brankové čáře a pro Jiřího Kudrnu už nebyl problém přesilovku využít 0-2. Kohouti mohli v samotném závěru snížit, Hruška však věnoval Zikmundovy příliš prostoru, aby se na jeho střelu připravil.

Do druhé třetiny vlétli domácí s nevídanou agresivitou, zlepšeným bruslením a důrazem v osobních soubojích. Ve 23.minutě se k zakončení dostal Smejkal, jeho rána z úhlu šla mimo Zikmundovu klec, poté zkoušel pozornost ústeckého gólmana ještě dalekonosnou ranou ze středního pásma L.Vlček. Ve 25.minutě otupil nápor Kohoutů zbytečným útočným faulem Ministr, po skončení přesilovky spěchal rychle na střídačku, nikdo si však jeho návratu nevšimnul a Kohouti hráli ještě dobrých 20 vteřin ve čtyřech. Ve 28.minutě se blýsknul tvrdým zákrokem uprostřed kluziště olomoucký bek Klimeš, po jeho zásahu se na led poroučel Přeučil. Domácí se dostávali opět do tempa, ještě jim sice stačili ujet Dragoun s Pavlišem, prvně jmenovaný však žabkou přehodil nejen hůl bránícího hráče, ale i hůl adresáta. Od 29.minuty přišla série tří vyloučení hostujících hráčů, kteří se vlastně na trestné lavici střídali. První početní výhodu sehráli domácí ukázkově, Najdkovu střelu tečoval nebezpečně Dittrich, poté našel křížnou přihrávkou přes dva obránce Najdka Houdek, proti střele z první se ale Zikmund dokázal včas přesunout. Nejzajímavějším okamžikem druhé přesilovky byla minela domácího Světlíka, při zakládání útoku, jako poslední obránce, trestuhodně upadl, Pavliš, který stihl na neočekávanou situaci nejrychleji zareagovat, však nasměroval svůj blafák mimo bránu. Poslední početní výhoda už byla jen olomouckým trápením, Kohoutům docházeli nejen nápady, jak překvapit severočechy, ale možná i síly. Poslední pětiminutovka patřila hostujícímu týmu. Šaffer vystihl chybu Bartoně, před branku si najel nikým nepovšimnutý Fink a Žigárdy musel čarovat. Únava z ostrého tempa se začala na domácích očividně projevovat, po drtivý tlak se dostala dokonce i první olomoucká formace. V samotném závěru se nadech k úniku po křídle Karný, Jan Kudrna ho tvrdě natlačil na mantinel, ovšem tak nešťastně, že domácí kapitán trefil v plné rychlosti konec plexiskla u střídaček a z utkání kvůli zhmoždění žeber v zádové oblasti musel odstoupit.

Hned v úvodu posledního dějství nedotáhl do gólového konce svou individuální akci Fink, poté zvedl vysoko nad branku svůj střelecký pokus Přeučil. Kohouti se snažili navázat na dobrý výkon z předchozí třetiny, byli zpočátku aktivnější, Lvi však měli více ze hry. První šanci na změnu skóre se snažil spoluhráčům připravit ve 44.minutě Ministr, po jeho překvapivé zadovce zpoza brány, zůstal ležet chvíli puk mezi betony ústeckého gólmana, Zikmund však byl první, kdo stačil zareagovat. Ve 48.minutě vypálil nebezpečně Smejkal, k dorážce se tlačil Ministr, Zikmund však zmařil i tuto, pravděpodobně největší šanci domácích. Poté si Ministr zbytečně tvrdě vyšlápnul na Mazance, jeho loket v obličeji ústeckého obránce ohodnotil hlavní sudí dvěma minutami. V přesilovce se v ostrostřelce proměnil Jan Kudrna, spoluhráči mu na modrou posílali jeden pas za druhým a Žigárdy se nestačil otáčet. Po skončení přesilovky ale domácí zapomněli na Pavliše, všimnul si ho ale Hodek, adresoval přesnou přihrávku a pro ústeckého forvarda nebylo už problémem s přehledem zavěsit 0-3. V tomto momentě se domácí začali pomalu vytrácet z ledu, hru s přehledem kontrolovali severočeši, jasně dominovali ve všech činnostech. V 52.minutě odešel na trestnou Hradecký, v přesilovce , která trvala pouhých 8 vteřin stačil Štěpánek trefit masku olomouckého brankáře, poté se počet hráčů na ledě vyrovnal, poněvadž Sýkora stáhnul nedovoleně domácího hráče. Při hře 4 na 4 náhle z rohu kluziště, téměř po brankové čáře, poslal Pavliš přihrávku ppřesně na hůl připravenému Hodkovi a Lvi zvedali ruce počtvrté 0-4. V 55.minutě severočeši na dlouhou dobu zamčeli olomouckou pětici před Žigárdym, po pátý gól byl na spadnutí, Šaffer však nedokázal dát ústeckému náporu finálovou tečku. Proto si oblíbenou muzikálovou písničku poslechli ústečtí až v 58.minutě, „pátou“ spustil od modré Jan Kudrna, nikým neobtěžován, se spoustou času na zalícení, propálil vše, co mu stálo v cestě 0-5. V samotném závěru měl po Buďově přihrávce ještě nabito Koudelka, Ústečtí Lvi však odmítli další změnu skóre a spokojili se s pětibrankovým přídělem do sítě domácích .

Vít Borůvka (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): “Dnešní zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, v první třetině jsme byli jasně lepší ve všech činnostech, v druhé nás domácí zaskočili tvrdší hrou, začali hrát tvrdě, někteří naši hráči si mysleli, že tvrdost je smyslem této hry, naše mužstvo však staví na technickém pojetí a když se hráči soustředí na to, koho trefit a přestanou hrát hokej, hodně nám to uškodí. Hra se vyrovnala, byli jsme vyvedení z míry, soupeř měl možná chvílemi i navrch, ale v poslední třetině jsme se vrátili k tom, co jsme hráli od začátku a dovedli jsme utkání do vítězného konce.“

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc): “Dnes jsme narazili na velice kvalitního soupeře, který má čtyři naprosto vyrovnané pětky, v zápase se to velmi projevilo. Myslím si, že 40minut jsme odehráli velice slušně, se druhou třetinou můžeme být dokonce spokojeni s výkonem mužstva. V tomto stylu by se měli odehrávat všechna utkání. Hráči si určitě zasloužili vstřelit alespoň branku, která by snad posunula utkání jinam, ale jsme málo důrazní před brankou. I když tohle se dneska trochu zlepšilo, bohužel,jsme narazili na soupeře, který nás tam moc nepouštěl. Mezi obránci, kteří mají přes 190 cm a 100kg se naši útočníci jako Dittrich, Smejkal těžko prosadí důrazem. Bohužel, zranil se Karný, tím se nám rozpadly dvě lajny, takže poslední třetina už nebyla tak kvalitní, soupeř nás přehrál a potvrdil, že patří ke špičce naší druhé nejvyšší soutěže. Zranění kapitána je pro nás problémem, při současném zápasovém tempu a kvalitě našeho týmu je každý výpadek otázkou třeba čtyř zápasů, a to je pro nás veliká ztráta. Dnes však můžeme hovořit o zlepšeném výkonu, a na tom musíme stavět a musíme ho neustále potvrzovat, hlavně v těch zápasech kontaktních s mužstvy jako je Opava a Třebíč, mužstvy se kterými budeme bojovat o baráž. “