Ú s t í n/L. - Úvodní přípravné utkání ústeckým hokejistům výsledkově vůbec nevyšlo. Na ledě extraligového Kladna tahali od začátku střetnutí za kratší konec lana a od čtvrté minuty prohrávali. Středočeši pak do první přestávky své vedení navýšili, další čtyři branky přidali ve třetí části a zvítězili hladce 6:0. Šanci na reparát mají Lvi ve čtvrtek, kdy na domácím ledě přivítají Vrchlabí.
út 3. 8. 2010, Městský zimní stadion Kladno
Rytíři Kladno
6:0 2:0, 0:0, 4:0

Branky a nahrávky: 4. Kuchler (Stieler, Toman), 14. Patera (Procházka L.), 50. Procházka L. (Drtina), 55. Kotrla, 57. Eberle (Látal M.), 60. Kos (Bessonov). Rozhodčí: Dundr – Kuželský, Ondráček. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: 700. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 6:0.

Rytíři Kladno: Cikánek – Látal J., Toman, Kružík, Drtina, Procházka L., Růžička, Kužel – Šrámek, Melka, Šeda – Látal M., Patera, Eberle – Bessonov, Kos, Kotrla – Bělohlav, Stieler, Kuchler.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (31. Francouz) – Němeček, Boháč, Hořava, Gureň, Vobořil, Zeman, Vojta, Klobouček – Diviš, Čurilla, Ludvík – Kloz, Hanzl, Rod – Kanko, Alinč, Dragoun – Janků, Pajič, Mikulík.

Kladenští hokejisté vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Už po třech minutách a deseti vteřinách nahrál David Stieler do jízdy Jiřímu Kuchlerovi, a ten svůj blafák proměnil ve vedoucí branku – 1:0.

Slovan v dalším průběhu duelu přidal na tempu, ale odměny v podobě vyrovnávacího gólu se nedočkal. Neujaly se akce Diviše ani Dragouna. A tak přišla branka na druhé straně. V úvodu patnácté minuty poznali Ústečtí legendární spolupráci P+P na vlastní kůži. Od modré technicky vypálil Libor Procházka a Pavel Patera tečoval do Orctovy sítě – 2:0.

V následujících minutách se spíše vylučovalo než hrálo. Velkou šanci však měl v sedmadvacáté minutě na hokejce Janků, který vystihl rozehrávku soupeře a uháněl sám na gólmana Cikánka. Ovšem při zakončení si vylámal zuby. Neujaly se ani další šance a na gól se tak muselo čekat až do poloviny třetí části.

Jiří Drtina poslal ve vlastním oslabení do samostatného úniku Libora Procházku, který svůj rychlostní handicap vyřešil tvrdým golfákem už za útočnou modrou a síť za vystřídavším Francouzem se vlnila znovu – 3:0.

Pět minut na to využil zmatku v ústecké obraně Jindřich Kotrla a přidal čtvrtou branku. Za další dvě minuty sáhl do Látalovy střely Jan Eberle a kladenský zimák se radoval popáté. Definitivní podobu výsledku pak dal deset vteřin před závěrečnou sirénou Matěj Kos.

Ústí nad Labem tak úvodní přípravný zápas s extraligovým celkem nezvládlo, nevydařila se mu především poslední desetiminutovka. Ve čtvrtek však na Lvy čeká prvoligové Vrchlabí, hned v pátek německý Wolfsburg a v dalším týdnu už startuje prestižní Tipsport Cup.