Ú s t í n/L. - Škoda. A Velká. Blízko byli ústečtí hokejisté po pěti utkáních k výhře. Nakonec mají jen bod po prohře 3:4 po samostatných nájezdech. V souboji s Kladnem dlouho vedli o dvě branky. Pak promarnili dlouhou nadějnou přesilovku pět na tři. Hosté sice stačili na začátku třetí třetiny srovnat, ale Jiří Hašek vrátil Lvům vedení. Ani to ale neudrželi, když srovnal Patera svým druhým gólem v utkání. Dva body nakonec přisoudil hostům úspěšný penaltový rozstřel. V něm se z ústeckých hráčů trefil jen Nedorost.
pá 25. 1. 2008
Rytíři Kladno
3:4sn 2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Špirko (Novák), 7. Novák (Špirko), 50. Hašek (Pazourek) - 39. Patera (Procházka), 43. Tomajko (Nádašdi), 53. Patera (Kalla), 65. Kalla (rozhodující nájezd). Rozhodčí: . Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4753. Střely na branku: 46:48. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Klobouček, Zápotočný, Evan - Čaloun, Martinec, Mrázek - Janků, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Nedorost - Šagát, Šaffer.

Rytíři Kladno: Kopřiva - Ševc, Šmach, Hájek, Nádašdi, Trončínský, Štěpánek - Diviš, Patera, Procházka - Gulaš, Nedvěd, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurilla, Tomajko.

Domácí už po 15 vteřinách měli výhodu přesilové hry. Nevedli si při ní špatně, Klobouček ale netrefil zblízka prázdnou branku. Po návratu kladenského hříšníka na led to byli právě hosté, kdo udával tón utkání. V 5. minutě se ale radovali domácí, Novák chytře přenechal kotouč Špirkovi a ten střelou ke vzdálenější tyči nedal Kopřivovi šanci - 1:0. Brzy nato si v početní výhodě zahráli i hosté, ale byli to opět domácí, kdo se radoval. Špirko sice nejprve z velké šance nedal, ale Novák, který se dostal ke kotouči už laxní hru hostí potrestal - 2:0. Domácí byli při chuti a kladenská branka byla stále v nebezpečí. Ve 12. minutě se ke slovu opět dostali hosté a před domácí brankou bylo chvílemi dost horko. Repete v početní výhodě si hosté dali ve 14. minutě, ale největší kladenská zbraň, i přes několik šancí, nepromluvila. Závěr třetiny se odehrál před kladenskou brankou, když Lvi svému soupeři prakticky nepůjčili kotouč.

Druhou třetinu začali hosté zostra a ihned se nastěhovali před Přikryla. Poté se hrál oboustranně rychlý hokej, nebezpečné situace byly před oběma brankami. Obě mužstva si zahrála po jedné přesilovce, ale gólových šancí bylo minimum. Ve 30. minutě si při přesilovce domácích vyšlápl ještě na Evana Ševc a domácí hráli minutu ve dvojnásobné početní výhodě. Lvi si sice vytvořili dostatek šancí, ale žádnou zužitkovat nedokázali. Po přestávce, vynucené upevněním uvolněné reklamy na hrazení, se ve 35. minutě do zápasu vrátili lépe hosté a domácím zle zatápěli. Brzy nato však domácí hru vyrovnali. Ve 37. minutě dostal Janků pas na útočnou modrou, jeho brejk však zastavila píšťalka čárového rozhodčího. Ve 38. minutě se do přečíslení dostali Janků s Pazourkem, na Kopřivu však nevyzráli, podobně jako hosté na Přikryla chvíli předtím. Ve 39. minutě hráli hosté přesilovku a po 15. vteřinách se mohli radovat. Po Procházkově pokusu vracel odražený kotouč do prázdné branky Patera.

I úvod třetí třetiny patřil hostům. Domácí byli trochu v útlumu a nemohli se dostat do tempa. Nabídnutou šancí hosté nepohrdli a ve 43. minutě se z otočky přesně trefil Tomajko. Domácí mohli odpovědět vzápětí, ale netrefili branku. Ve 44. minutě měli hosté další výhodu přesilové hry, domácí se tentokrát ubránili. Na ledě se přiostřovalo a trestné lavice nestačili vychládat. V 50. minutě, při přesilovce, se po akci na jeden dotek trefil ke vzdálenější tyči Hašek - 3:2. Hra se poté postupně měnila v urputný boj o každou píď ledu. Další proměněná přesilovka přišla v 53. minutě. Na 3:3 vyrovnával trediční exekutor Patera. S blížící se 60. minutu dostávala hra strhující tempo, dokráčela až do sirény a poslala zápas do prodloužení.

Hned v úvodní minutě se prosazoval Zeman a Procházkovi nezbylo než ho faulovat. Domácí hráli přesilovku 4 proti 3. Při ní se ale málem prosadili hosté. Ani domácí však nebyli bez šancí. Akcie hostujícího týmu držel hodně vysoko Kopřiva. V 64. minutě ještě vystrašil Kopřivu Čaloun. Po vypršení 65. minuty už nemohlo následovat nic jiného, než samostatné nájezdy.

Za domácí se trefil pouze Nedorost, za hosty Horna a Kalla. Dlužno dodat, že kladenští hokejisté, co se týče skóre utkání, celý zápas tahali za kratší provaz a ani jednou se v zápase neujali vedení.

Zdeněk Müller (HC GEUS Okna Kladno): "Do zápasu jsme vstoupili ospale a Ústí šlo zaslouženě do dvoubrankového vedení. Ve druhé části jsme se zlepšili a ve třetí jsme byli lepším týmem. Se dvěma body z Ústí nad Labem jsem spokojen."
Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Musím své hráče pochválit za hru v první třetině. Zlomovým momentem bylo, že jsme z mnoha příležitostí nedali třetí gól. Pak jsme udělali několik netaktických faulů a první útok Kladna nás v oslabení ztrestal. Zápas jsme dohrávali v šestnácti lidech. Martincovi odešla záda. Pro podezření na slepé střevo, což se v nemocnici nepotvrdilo, nemohla nastoupit naše nová útočná akvizice Hovorka."