Ú s t í n/L. - Moravská metropole truchlí, severočeská slaví. Ústečtí Lvi zvítězili před vyprodaným Rondem 2:1 po prodloužení, když rozhodující gól vstřelil po nahrávce Pavla Janků matador David Pazourek! Po otevřené první třetině se ujala vedení Kometa, nicméně Slovan se dokázal v brněnském kotli vzchopit a poctivou hrou dostal Ústí do barážových bojů s Mladou Boleslaví. Konečný stav série: 4:2 pro Slovan!
so 21. 3. 2009, Rondo
HC Kometa Brno
1:2pp 1:0, 0:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 5. Brabenec (Křetínský) - 46. Zeman (Janků, Pazourek), 63. Pazourek (Janků). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:5, navíc Pojkar (UNL) TS [SEK]. Bez využití. Diváci: 7200. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Kometa Brno: Hylák - Zubíček, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David, Koma - Korhoň, Kostourek, Haluza - Brabenec, Pucher, Svačina - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Liščák, Klimt.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Macháček, Němeček, Klobouček, Zeman, Kříž, Pojkar, Kubát - Šaffer, Hovorka, Špirko - Procházka, Janků, Pazourek - Novák, Dragoun, Mikulík - Sklenička, Havlíček, Hanzl - Čaloun.

Neuvěřitelná první třetina nabídla divákům fantastickou podívanou. Ta se krom trenérů musela líbit všem aktérům. Jako první se do brejku dostal Hovorka, který po deseti vteřinách málem překonal Hyláka, naštěstí pro Brno zachránil vyrážečkou u své pravé tyče. Domácí ihned reagovali Svačinou, kterého vychytal tváří v tvář Salfický. Ten musel přeci jen kapitulovat. Kamil Brabenec vystřelil, jeho pokus vyrazil ústecký brankář před vracejícího se hostujícího beka a ten nešťastně bruslí doklepl kotouč do klece – 1:0. Hosté měli na hokejce ihned vyrovnání, Hanzl ze dvou metrů nepropálil Hyláka a následně se totéž „podařilo“ Špirkovi.

Rychlá a útočná první třetina pokračovala a stále se zdálo, že obě obrany stále zůstávají v kabině. Festival nevyužitých šancí načala trojice Pucher, Brabenec, Svačina. Hlavně posledně jmenovaný brněnskému publiku ukázal, co se dá v utkání zahodit. Dvakrát po sobě před ním zůstávala prázdná svatyně, jenže vždy kolem ní kotouč jen proletěl. Hosté Kometě nezůstávali nic dlužni. V hlavní úloze se představil brněnský gólman Hylák. Nejprve vyrobil obrovskou minelu, když přímo namazal puk před opuštěnou bránu, Pojkar toho však nevyužil. Domácí strážce se předvedl následně po pokusu ex-brněnského Pazourka, jehož vychytal v pozici tváří v tvář. Do konce úvodní dvacetiminutovky se stále hrál otevřený hokej. Nakonec diváci již žádný gól neviděli, přičemž příležitost na vyrovnání měli Lvi ve své přesilovce, leč Kometa ji bez problému zvládla a uhájila těsné vedení v první pasáži hry.

Pakliže v první třetině nebyla na ledě ani jedna obrana, v té druhé už své místo nalezla. V ní totiž tolik gólových příležitostí nebylo, i když Brno hrálo třikrát přesilovku. V nich se prakticky nikdo střelecky neprosadil, jedinou výjimku tvořila Svačinova možnost, ale Salfický byl na místě. Hosté se paradoxně ve čtyřech mohli radovat z vyrovnání. Na osamoceného Hyláka se řítila dvojice Novák – Mikulík, druhý jmenovaný však nenahrál na lépe postaveného parťáka a sám zakončil. Leč přímo do Hylákových betonů.

Kometa se mohla také radovat, to by musel ale propálit Dušana Salfického domácí Kostourek, případně mezi kruhy volný obránce Morava. Nestalo se tak a ve druhé části hry se „jen“ srdnatě bojovalo o každý kousek ledu. Nikdo z týmů se nikam nehnal, zvláště Kometa, která bez nějakých rozpaků ihned odpalovala. Lvi se snažili najít cestu až k Hylákovi, krom pokusu ex-brněnského útočníka Mikulíka se nikdo neprosadil a stav zůstal i po čtyřiceti minutách o branku 1:0

Ve třetí třetině byla lepší Kometa, která si vytvořila spoustu šancí, nedokázala je však proměnit. Nejprve Vondráček dostal 2+2 za vysokou hůl, leč vsítit gól mohla brněnská sestava. Ústeckým se vůbec v početní výhodě nevedlo, naopak brejk Brabence s Lhotským volal po trefě. Pokus brněnského obránce končil v Salfického náruči. Zda mohl zvýšit na 2:0 Lhotský, tak totéž mohl udělat Svačina, který dostal k dispozici penaltu. Faulován byl Klimt, jenž se řítil sám na ústeckého mága. Domácí mladíček na zkušeného brankáře nevyzrál a tak přišel zákonitě trest. Jen o dvaadvacet vteřin později z ničeho nic udeřilo. Janků přihrával na modrou a tam napálil kotouč Jiří Zeman a k překvapení všech skončil puk za Hylákem. Ústeckým se také podařilo dát šťastnou branku, jako v případě domácího Brabence – 1:1.

Kometa byla mírně opařená, ale zbraně nesložila a pokračovala v bojovnosti. Tutovku zazdil Zubíček, který z ideální palebné pozice pálil těsně vedle, na druhé straně zazvonil boční tyčí Hovorka. Domácí otevřeli obranu a hosté toho využívali nebezpečnými výpady. Žádný další se ale neujal a tak Kometa mohla dokonce i rozhodnout. Těsně před koncem dostali Brňané přesilovku, tu však orámovala jen střelecká nepřesnost a muselo se tedy jít do prodloužení.

To ovládalo jen jedno mužstvo, a to Ústecké. Sezónu pro Kometu ukončila její bývalá dvojice. Brněnský odchovanec David Pazourek, dostal puk od dalšího ex-brněnského hráče Pavla Janků. Prvně jmenovaný ve třetí minutě nastavení rozhodl o celkové výhře v první lize a rovněž dostal Ústecké podruhé za sebou do baráže. Tam na ně čeká Mladá Boleslav. Pro Brno liga končí na druhém místě.

V Brně diváci po zápase dlouho děkovali svým hráčům za skvělě odehranou soutěž, nikdo nechtěl uvěřit, že je konec. Nutno přiznat, že v novodobé historii je to pro Kometu veliký úspěch a rozhodně si zaslouží vyseknout obrovskou poklonu. Určitě v této ligové soutěži zanechalo výborný dojem a do baráže chyběl krůček. Tam se opět po roce dostávají Ústečtí.