Ú s t í n/L. - Do třetího semifinálového duelu s Hradcem vtrhli Ústečtí Lvi jako vichřice a již ve druhé minutě se radoval Tomáš Sýkora. Za šest minut přidal další branku kapitán Milan Antoš. Energetici dokázali kontrovat Suchým na začátku druhé třetiny. Protože však své další velké příležitosti Hradec zásluhou Málka nevyužil, trestali naopak hokejisté Slovanu. Nejprve Havel a po něm již ve třetí třetině Pazourek pečetili na konečných 1:4. Ústečtí Lvi tak vyřadili v nejkratším možném čase Hradec Králové a ve finále se utkají s Mladou Boleslaví.
st 8. 3. 2006
Královští lvi Hradec Králové
1:4 0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 23. Suchý Pavel (Hendrich) - 2. Sýkora (Kudrna Jiří), 8. Antoš (Kudrna Jan), 38. Havel (Mazanec, Pavlas), 49. Pazourek (Klobouček, Antoš). Rozhodčí: Trombík - Machálek, Škach. Vyloučení: 8:7, navíc Koudelka (HKR) 10 min NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7571. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Toužimský, Mocek, Suchý Petr, Šeda Michal, Černý, Hendrich, Plíhal - Fořt, Roubík, Diviš - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Potůček, Domin, Suchý Pavel - Prachař, Šeda Jan, Fišer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, Klobouček, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Klimt - Fink, Červenka, Kudrna Jiří,

Nažhavené domácí hráče povzbuzované opět zaplněnou halou zpomalil v jejich nástupu ve 2. minutě ústecký Tomáš Sýkora, který se nejlépe zorientoval před Duškem a dorazil střelu Jiřího Kudrny do jeho branky – 0:1. Hned záhy hráli Lvi přesilovou hru, Energetici je ale aktivním napadáním prakticky k ničemu nepustili a tak se mohli vrhnou znovu do útoku. V 6. minutě ztroskotal na Málkovi ve slibné pozici Přeučil a když neuspěl ani domácí kapitán Roubík před poloprázdnou ústeckou klecí udeřilo na druhé straně. Další z tvrdých úteckých střel se tentokrát odrazila zpět do ohně od zadního mantinelu na hůl Milana Antoše jenž už měl lehkou úlohu – 0:2. Domácí se v závěru třetiny dostali ještě do jedné slibné šance, ale ani napodruhé Přeučil na Málka nevyzrál.

Ve druhé třetině se domácím podařilo hned z kraje snížit Pavlem Suchým a tak utkání nabralo ty právé grády, zejména v hledišti. Hradecký zimní stadion rozpoutal opravdové peklo na zemi a Málek měl plné ruce práce, přesto si zákrokem večera poradil ze střelou kapitána Roubíka, kterou už všichni viděli v jeho síti stejně tak jako s dvojnásobnou dorážkou Ondřeje Potůčka, tu Málek vytěsnil svým betonem. Utkání se hrálo na plné obrátky, na ledě se stále více přiostřovalo. Rozhodčí měl poněkud podivný metr, řadu zákroků na hranici pravidel přehlížel a ty opačné trestal. V době kdy byl na hanbě hradecký obránce Mocek za ním poslal Fořta a Ústí hrálo 1:23 ve dvojnásobné početní převaze. Duška v domácím brankovišti nejprve zachránilo břevno, ale z další akce už Lvi svůj náskok zvýšili zásluhou Michala Havla – 1:3.

V závěrečné části si už zkušení hosté svůj náskok pohlídali, navíc když přidali ve 48. minutě čtvrtý gól, tak nikdo nepochyboval o jejich postupu do finále. O další dvě minuty byl ve slibné pozici ještě ústecký Kudrna, ale Dušek našel puk v lapačce. Posledních pět minut utkání se odehrávalo spíše z povinnosti za skandování hradeckého publika, které tak děkovalo Energetikům nejen za předvedenou hru v letošní sezóně. Přesto se mohlo červené světlo za Málkem rozsvítit ještě podruhé, ale střelu Romana Vondráčka odrazila levá tyč. Ústí nad Labem tak zvítězilo v celé sérii 3:0 a postupuje do finále, kde se střetně s Mladou Boleslaví.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Před utkáním jsme byli hodně namotivovaní, znovu jsme se mohli spolehnout na skvělou diváckou atmosféru. Přesto jsme ale neodehráli první třetinu tak, jak by se s takovýmto soupeřem měla odehrát. Byli jsme za to hned ve druhé minuté potrestáni. Za stavu 2:0 mělo Ústí další gólovky, ale nedali to tam. Ty dvě předchozí branky byly hodně laciné. Začali jsme hrát až od druhé třetiny, po gólu na 2:1 jsme si vypracovali čtyři tutové gólovky, Ústí nevědělo kde je, podržel je ale výrazně brankáře Málek. Rozhodující okamžik, byla část druhé třetiny, kde jsme měli navrch, hnali nás popředu diváci, ale ve dvojnásobném oslabení jsme pět vteřin před koncem inkasovali třetí branku a to byl takový hřebíček. S Jihlavou jsme na zvrat měli, ale Ústí je hrozně prostě silné. Moc jsme chtěli hrát ještě jeden domácí zápas, ale bohužel to nedopadlo, mrzí nás to, ale i přesto musím hodnotit sezónu jako úspěšnou.

Pavel Hynek (hlavní trenér Ústí nad Labem):
Jsme moc rádi, že jsme udělali třetí rozhodující krok již dnes. Měli jsme do utkání dobrý vstup, protože když přijedete hrát zezadu a dáte ve druhé minutě branku, tak to vás povzbudí, navíc když dáte krátce poté ještě druhý gól, tak to je pak velmi uklidňující. V době kdy se domácí dostali do zápasu, tak bylo vidět jak narostli a diváci je hnali dopředu, ta atmosféra tady byla parádní. Utkání se lámalo v přesilovce 5 na 3, tu jsme se štěstím využili a poté už věřili, že domácí nebudou mít sílu na zvrat. Všechny tři zápasy celé série byly parádní, musím uznat sílu Hradce Králové.