Ú s t í n/L. - Do utkání v třinecké Werk Areně vstoupili lépe domácí, když skórovali už v páté minutě a brzy si získali dvoubrankový náskok. Lvi se zaradovali až v druhé třetině, kterou vyhráli 2:1, ale nikdy se jim nepodařilo vyrovnat. Přestože v posledních minutách prostřední části a prvních té poslední vyvíjeli značný tlak na Vojtkovu branku, odskočili opět Třinečtí a tím jednoznačně našlápli k úspěchu v tomto utkání. Ten potvrdili ještě dvěma brankami a sebrali na svém ledě všechny tři body. Branka Michala Havla pět minut před koncem už nemohla utkání zvrátit stejně jako odvolání Volkeho. Do prázdné branky se naopak trefil Výtisk.
st 2. 1. 2008, Zimní stadion Třinec
HC Oceláři Třinec
7:3 2:0, 1:2, 4:1

Branky a nahrávky: 5. Korhoň, 9. Seman (Peterek), 34. Skořepa (Korhoň), 42. Sekeráš (Výtisk), 54. Tomík (Výtisk), 60. Výtisk - 24. Čaloun (Martinec), 37. Hašek (Pazourek), 55. Havel (Gýna). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2772. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Andersons, Pácal, Švarný - Pavelek, Tomík, Štefanka - Moravec, Barinka, Peterek - Martynek, Korhoň, Polanský - Skořepa, Hrňa, Kolusz - Steber.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Pojkar, Gýna, Zeman, Procházka, Novotný, Evan - Čaloun, Martinec, Havel - Nedorost, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Šaffer - Šagát, Novák M., Klobouček.

Po oboustranně pomalejším vstupu do utkání se jako první začali v útoku osmělovat Lvi. Třinečtí prověřili brankáře hostí v přesilové hře. Hned po jejím skončení se dostali do vedení brankou Korhoně, který střílel z mezikruží. Úvodní gól znamenal oživení. Zvyšovat mohl Tomík, kterému stačilo doklepnout puk od Štefanky do prázdné branky, ale touš se mu svezl po čepeli. Brzy se otřepali i Ústečtí, Vojtka otestoval Klobouček a Nedorost. Jenže v deváté minutě udeřili domácí znovu, Semandostal od Peterka přihrávku mezi kruhy a neváhal ji přesměrovat za Volkeho záda střelou k pravé tyči. Po druhé brance se hra srovnala, šance se objevovaly na obou stranách. Na té hostí střílel od modré Pojkar, největší příležitost zaznamenal Procházka, kterému Pazourek ukázkově poslal puk před branku, obránce ale neusměrnil kotouč mezi tyče. Za domácí se hnal v oslabení na Volkeho Peterek, ústecký brankář zasáhl betony. Podruhé volil útočník příhru Barinkovi, ani ten ale na strážce lví klece nevyzrál. Přesto po prvním dějství odcházeli do kabiny spokojeněji Oceláři.

Na začátku druhé třetiny se nejprve díky početní výhodě prosazovali domácí, střely Malce a Výtiska si Volke pohlídal. Poté se ale zaradovali Ústečtí, Martinec našlápl v útočném pásmu, přenechal puk Čalounovi, který si položil Vojtka a dostal kotouč za jeho záda – 2:1. Úspěch povzbudil Ústecké k vyšší útočné aktivitě, nadvakrát si získával dobrou pozici Špirko, k Havlovi před brankou se puk nedostal. Na druhé straně naopak hrozili Martynek, Pácal, Skořepa mířil do horního rohu, ale Volke prostor pokryl. Ve 34.minutě převzal puk opět Zdeněk Skořepa a tentokrát zůstal horní roh volný – 3:1. Branka opět padla několik vteřin po přesilové hře. Lvům se ale dvoubrankový náskok soupeře nelíbil, už za tři minuty se jim povedlo opět dotáhnout na dostřel, stalo se tak Haškovou tečí Pazourkovy střely. Ve zbylých minutách prostřední třetiny Ústečtí zatlačili Třinec do obrany. Největší šanci zaznamenal Čaloun, jeho střela sice rozvlnila síť, ale tu boční.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Lvi stejně, jako zakončovali tu předchozí. Útočnou aktivitu ale přehnal Pazourek, putoval na trestnou lavici a Oceláři využili přesilovou hru. V situaci jak z hokejových učebnic clonil Volkemu výhled Moravec, zatímco Sekeráš pálil od modré a prostřelil, co se dalo. Hosté se ale nevzdali ani tentokrát, v třinecké obraně úřadovali Pazourek s Haškem, a to dokonce i v oslabení, bohužel pro Ústecké bez gólové tečky. Když branku nevydolovali ani z přesilové hry, Hašek trefil jen Vojtkovu lapačku, udeřili opět domácí. Peterek vybídl přihrávkou do dobré pozice Martynka a ten skórovat neodmítl – 5:2. Další minuty tak patřili Ocelářům, jejich snahu korunoval Tomík střelou z mezikruží. Pravděpodobně už kosmetickou změnu stavu provedl pět minut před koncem Michal Havel. Minutu a dvacet vteřin před koncem Lvi odvolali Volkeho, hráli ve výhodě dvou mužů v poli díky vyloučení na třinecké straně. Neujala se střela Nováka, Vojtek ji dobře viděl. Zato na druhé straně Výtisk obral hosty o puk a žabičkou od modré uzavřel účet utkání - 7:3.