Ú s t í n/L. - Do Mladé Boleslavi se stěhuje finálová série za srovnaného stavu 1:1 na utkání. Zatímco Boleslav v prvním souboji chladnokrevně svého soka sťala, Ústečtí se na své vítězství 3:1 ve druhém, značně nervózním mači, řádně nadřeli. Otočili nepříznivý vývoj dvěma brankami ve druhé třetině. Střeleckou finálovou smůlu protrhl po pětaosmdesáti minutách finále Klimt. Vítěznou ránu zaznamenal po krásné individuální akci Jiří Kuchler. Ve třetí třetině domácí definitivně uklidnil Jakub Evan. Od 45. minuty vedli Lvi o dvě branky a cestu za prvním finálovým bodem už ve zbytku utkání zvládli.
st 15. 3. 2006
BK Mladá Boleslav
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Klimt (Jankových), 35. Kuchler (Havel, Slížek), 45. Evan (Červenka, Fink) – 11. Všetečka (Kolda). Rozhodčí: Trombík - Lhotský, Svoboda. Diváci: 5751. Vyloučení: 15:10, navíc Antoš (UNL) 10 min., Krátoška (MBL) 10 min., Výborný (MBL) 10 min., Jindra (MBL) 5 + DKU. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1. Střely na branku: 29:22 (9:8, 13:4, 7:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Pavlas, Grof, Vála, Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Kudrna - Havel, Slížek, Kuchler - Fink, Červenka, Klimt

BK Mladá Boleslav: Mařík – Jindra, Vyhlídal, Všetečka, Sláma, Výborný, Kolda, Chatrnúch – Jeslínek, Gengel, Kadlec - Krátoška, Pospíšil, Nouza - Beck, Hradecký, Kocák - Jaroš, Nedorost, Krupka M.- Krupka L.

Hned od začátku utkání se bojovalo doslova o každou píď ledu. Úvod zápasu se ale hodně podobal tomu minulému. V 6. minutě sekl Gengel Jankových. Při přesilovce trefil Slížek tyč a poté, po odpískání, dost zbytečně napadl Krátoška Pavlase. Zde podobnost končí, neboť brzy usedl na trestnou lavici domácí Kuchler, který nedovoleně bránil při vnikání do soupeřova pásma. Při přesilovce 4 proti 3 hrozil Slížek, ale v závaru, který se vytvořil za brankou, sudí ztratil kotouč z dohledu. V přerušené hře projel Havel brankovištěm a Mařík se po něm ohnal. Strhla se hromadná bitka, po které se trestná lavice pěkně zaplnila. Dále se hrálo ve 3 proti 3, ale hokej ke koukání to moc nebyl. V 9. minutě využil zaváhání Pavlase Krátoška, ale jeho pokus výborně zneškodnil Málek. Vzápětí naskočil na led Všetečka a hosté měli výhodu přesilovky 4 proti 3. Právě Boleslavský hříšník se při ní napřáhl z mezikruží a prostřelil vše - 0:1. Ve 13. minutě měli domácí hokejisté více než minutu výhodu dvou mužů v poli, ale místo střel hledali nejvýhodnější pozici a prakticky celou ji prováhali. V 16. minutě Mařík už poněkolikáté posunul branku, rozhodčího to nechalo v klidu. Celkově se první třetina hrála neuvěřitelných 50 minut.

V úvodu prostřední části hry se hosté nikam nehrnuli a spíše si hlídali střední pásmo. Domácí hokejisté měli velké problémy se přes něj vůbec probít. Až ve 25. minutě se domácí po dlouhých 85 minutách dočkali. Jankových vystřelil a Klimtovi stačilo jen nastavit hůl před odkrytou brankou - 1:1. V polovině utkání měli pro změnu půldruhé minuty výhodu dvou mužů v poli hosté. Během ní ale někdo z hostujících obránců nastřelil pravý kotník Kocáka, který se jen ztěžka odbelhal na střídačku. Ve 31. minutě naskočil Klimt z trestné lavice za záda Boleslavských beků, ale z nájezdu pálil těsně vedle. Vzápětí ho ještě jednou vyslal do brejku Červenka, ale vracející se obránce ho vytlačil ze střeleckého úhlu. Ve 35. minutě si Havel s Kuchlerem povodili celou pětku hostí a druhý jmenovaný z mezikruží v netradičním postoji z levé nohy překvapil Maříka. V poslední minutě druhé třetiny si za Málkovou brankou naskočil na rozjetého Jana Kudrnu Gengel, ale po zákroku padl na led jako podťatý.

Ve třetí třetině se obraz hry znatelně změnil. Lvi hráli uvolněně, vidět už byly i pohledné kombinace. Ve 45. minutě našlápl Evan podél pravého mantinelu, a lehkou střelou od modré přes obránce zahrál překvapenému Maříkovi na housličky - 3:1. O 3 minuty později hráli hosté přesilovku a zle domácím před Málkem zatopili. Velký tlak udrželi i při hře v plném počtu hráčů, ale Lvy podržel výtečnými zákroky Málek. Konec zápasu se trochu rozpliznul v množství vyloučených. V čase 58:26 si hosté vybrali oddechový čas a poté zkusili i hru bez brankáře. Ani v 6 proti 4 ale recept na obětavě bránící Lvy nenašli. Série se tak před přestěhováním do Mladé Boleslavi vyrovnala na 1:1.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Začali jsme velice dobře. První třetina byla srovnatelná s tím, co jsme hráli včera. Dali jsme tam i branku, když se nám povedla přesilovka a celkově jsme, myslím, domácí k ničemu nepustili. Naopak jsme snad dvakrát jeli sami na branku. Málek ale výborně chytil a podržel. Tam se to zlomilo. Kdybychom to dali, určitě bychom to utkání zvládli jako včera. Ve druhé třetině pak po chybě, kdy nám trochu odjeli útočníci, a Ústí chodilo dobře napadat a sbíralo ty puky už na modré čáře, se dostali do přečíslení a krásnou brankou srovnali stav. Oni ožili, čekali na branku vlastně čtyři třetiny, bylo na nich vidět, že se hodně zvedli a my jsme trochu polevili. Ta druhá branka byla také od Ústí výborně sehraná, to byla chyba obránce. Ve třetí třetině jsme se trochu dostávali do hry, ale rozhodl asi ten třetí gól. Závěrečných 5 minut jsme odehráli solidně a tak, jak se nám dařilo dávat branky včera, tak nám tam nespadlo nic dnes. Co říkám na to, že vítěz 1. ligy nakonec nemůže koupit mládežnickou extraligu a tím pádem nebude hrát baráž? K tomu se nebudu vyjadřovat, to je věc vedení klubu."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "My jsme podali ve dvou dnech dva naprosto rozdílné výkony. Hráčům musíme poděkovat za obrovské nasazení. I když jsme prohrávali, tak jsme se dokázali vrátit do utkání a myslím, že dnes jsme zaslouženě vyhráli. Po prohře jsme chtěli mužstvu dát nějaký impuls. A když se navíc zranil Honza Klobouček (podezření na natržené kolení vazy - pozn. red.), chtěli jsme udělat něco v obraně. Včera se z Kladna vrátil odpočatý Kuba Evan, takže jsme přistoupili k této změně. Jestli mě těší jeho gól? Těší, ale v tuto chvíli bylo úplně jedno, kdo ten gól vstřelil. Ta branka byla potřebná a my jsme se tím trochu uklidnili. Utkání bylo plné emocí, museli jsme hráče dost krotit. Když jsme o přestávkách i teď na konci sledovali videokazetu, tak myslím, že tam bylo dost zákroků, které nebyly fauly. Když se navíc někteří hráči Boleslavi nechají odnést na nosítkách a za minutu jsou opět na ledě, tak si myslím, že to není úplně férové. To ale není na nás, abychom to řešili. Dnes ten zápas jinak měl vše, co měl mít. Měl náboj, diváci se určitě pobavili."