Foto k zápasu">
Ú s t í n/L. - Deváté domácí vítězství Slovanu v řadě se nerodilo lehce. Kometa Brno už od čtvrté minuty vedla po střele Baruse. Během druhé třetiny však domácí výsledek otočili a šest minut před koncem jistil výhru 3:1 lahůdkovou akcí Tomáš Sýkora. Ústečtí po ztrátě dotírajícího Havířova v Jindřichově Hradci mají na špici již pětibodový náskok.
Foto k zápasu
st 16. 11. 2005
HC Kometa Brno
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Klimt (Sýkora), 38. Antoš (Jan Kudrna), 55. Sýkora (Fink) – 4. Barus (Kruliš, Appel). Rozhodčí: Souček - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2000. Střely na branku: 49:25 (13:7, 21:10, 15:8). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Pavlas, Mazanec, Kudrna Jan, Klobouček, Jelínek, Grof - Lopuski, Slížek, Kudrna Jiří - Eiselt, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Kysela, Sýkora, Kuchler

HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Kruliš, Karlíček, Chvojka, Burkoň - Meluzín, Brančík, Černý - Staněk, Barus, Appel - Mračka, Hubáček, Holý - Zábranský, Hájek, Barták

Hned na začátku utkání prověřili hosté několikrát pozornost Zikmunda. Úvod zápasu se nesl až do 4. minuty v duchu vzájemného oťukávání. To usedl na trestnou lavici Klobouček. Hráčům Komety ale stačilo pouhých 11 vteřin, aby ho poslali zpět na led. Krulišovu střelu tečoval za Zikmundova záda Barus. Poté se hra trochu zrychlila. Ve 14. minutě měli hosté opět výhodu jednoho hráče v poli, ale do šance se dostali domácí. Kuchler se v dobré pozici rozhodl ještě přihrát, ale prováhal nejvhodnější okamžik. V 17. minutě se domácím podařilo špatně střídat, a tak, jako už mnohokrát, pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Nepříliš pohlednou první třetinu zakončil šancí Antoš.

Od začátku druhé třetiny byla patrná snaha domácích hokejistů o vyrovnání, ale hráli hodně křečovitě. Ve 23. minutě se hra bleskově přesunula před Maláče. Klimt z mezikruží pohotovou střelou z otočky zužitkoval Sýkorovu přihrávku a překvapil brankáře Brňanů - 1:1. Brzy na to se ale hostující brankář vyznamenal při tečované střele Grofa. Na druhé straně předvedl výborný zákrok ve 28. minutě Zikmund proti pokusu Holého. Ve 31. minutě chtěl domácí brankář rychle rozehrát, ale Karlíček, který právě naskočil na led z trestné lavice, puk zachytil. Brankář Slovanu se ale stihl včas vrátit a jeho nájezd zneškodnit. S přibývajícími minutami se tempo hry stupňovalo. Ve 38. minutě vypálil od modré Jan Kudrna. Maláč kotouč neudržel a Antoš, který se nejrychleji zorientoval, nadvakrát dostal puk do branky - 2:1. Tečku za druhou třetinou udělal v poslední minutě Slížek, který z mezikruží trefil Maláče.

Vysoké tempo a nasazení bylo znakem i celé třetí třetiny. Před oběma brankami bylo velmi rušno, postupně se hra přesunula spíš před branku Komety. V 52. minutě, těsně před dotírajícím Pazourkem, stihl Maláč včas zalehnout kotouč. O 2 minuty později se Fink zbytečně neunáhlil a v klidu přistrčil kotouč rozjetému Sýkorovi. Ten se proháčkoval kolem Vyrůbalíka a Chvojky a parádním blafákem vyšachoval i Maláče - 3:1. Hosté si ještě necelou minutu před závěrečnou sirénou vyžádali oddechový čas, ale ke hře bez brankáře už nesáhli. Když už se diváci pomalu zvedali ze sedadel, rozehrál 3 vteřiny před koncem Zikmund přímo na hokejku Appela, ale ukázkovým semaforem svou minelu hned napravil.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): "V první a i ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme tam šance, škoda jen, že jsme je neproměnili. Je to velmi silný soupeř a když nám dovolil, že tam jel Holý, z boku Appel nebo tři na jednoho, tak to musíme v takovém utkání proměnit. Potom, ve 38. minutě, jsme dostali takový špatný gól, když to tam Antoš nadvakrát dorážel. Soupeř otočil na 2:1 a to už se pak proti takovému týmu těžko dotahuje. Bojovali jsme až do konce a prostě se nám to už nepodařilo. V závěru jsme dostali třetí gól a to už jsme nedohnali. Poslední třetinu jsme stáhli hru na tři řady. Utkání to bylo oboustranně velice kvalitní, škoda jen, že se nám tu nepodařilo získat alespoň bod."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Čekali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. Ne náhodou je Brno v tabulce nahoře. Předvedli tu výborný hokej. Jsou výborní v útoku a oproti předešlým zápasům hodně vylepšili defenzívu. V první třetině jsme s nimi měli trochu problémy, dostali jsme první gól, ale od druhé jsme přidali na obrátkách, ve třetí jsme byli jasně lepší a ke konci jsme Brno k ničemu nepustili. Výborný výkon dnes podal Jirka Zikmund. Po první třetině odstoupil Eiselt. Vzal si prášky na bolavá třísla a neudělaly mu dobře. Nevěděli jsme, jak to bude se Sýkorou, protože v první třetině dostal koňara. Ze sestavy jsme stáhli pouze Roberta Kyselu. Hráli jsme na tři pětky a protáčeli jsme Kuchlera a Lopuskiho, kterého jsme na třetí třetinu stáhli úplně. Nehrál Aleš Vála, má z Hradce natažená třísla. Uvidíme, snad to nebude na dlouho. A Dan Zápotočný má špatné rameno a svalové zranění kolem kolene. Tam netušíme, jak dlouho to bude trvat. Zraněný je i Kloz. Ten se vrátil z reprezentační dvacítky z Ruska, kde dostal úder do ramene, takže ani netrénuje."