Ú s t í n/L. - Již čtvrtou porážku z pěti odehraných zápasů musí skousnout nováček extraligy. Po třech bojovných výkonech, ve kterých Lvi dvakrát bodovali, v dosti utrápeném utkání nestačili na vlastním hřišti na jednoho z favoritů - jihočeský Mountfield 2:6. V první třetině ještě reagoval David Pazourek na zásah Tomana. Hosté však udeřili v prostřední části třikrát a o osudu utkání nebylo pochyb. Ústečtí mohou žehrat na smolné branky. Zvláště ta Hřebejkova na 1:3 byla nejen zlomová, ale dosti záhadná. K překvapení všech se puk ocitl v síti. Regulérnost gólu potvrdil až videorozhodčí.
út 25. 9. 2007
HC Mountfield ČB
2:6 1:1, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 19. Pazourek (Novotný), 32. Houdek (Liščák) - 17. Toman (Hudec), 22. Vak (Veselý), 27. Hřebejk, 28. Šimánek (Sailer), 46. Květoň (Vydarený), 58. Bolf (Brabenec). Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Prchal R. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:3. Diváci: 4283. Střely na branku: 28:53. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (28. Zikmund)- Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Nedorost, Pazourek, Antoš - Šaffer, Liščák, Klimt - Mrázek, Špirko,Hašek - Míka, Heřman, Klobouček.

HC Mountfield ČB: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar, Bolf, Mucha - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Hudec, Vak, Veselý - Mertl, L. Květoň, Kotrla.

Již během první minuty, pár vteřin po sobě, vyloučil sudí Rejthar na každé straně po jedné šestadvacítce. Při následné hře 4 proti 4 přejel Šimánek před Přikrylem, ale jemnou tečí domácího gólmana nenachytal. Vzápětí zahrozil na druhé straně z podobné situace Hašek. V 8. minutě se před Přikrylem zjevil volný Květoň, ale volej po příhře od zadního mantinelu zakončil jen u domácího brankáře. Obrovskou šanci měli hosté ve 14. minutě, kdy se za brankou srazil Přikryl s dalším hráčem v modrém, ale lvím skokem se ještě stihl vrhnout do střely. V 16. minutě dostal puk před Přikryla Vak, ale přestřelil. Pouhých 6 vteřin trvala přesilovka hostí v 17. minutě. Po vyhraném bully pálil od modré Toman a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. O 2 minuty později si stejnou situaci zopakovali i domácí. Rozdíl byl jen v tom, že přesilovka trvala 28 vteřin a střelcem byl Pazourek - 1:1.

Hned několik okamžiků po úvodním vhazování ve druhé třetině se do obrovské šance dostal Kůrka, ale Přikryl své spoluhráče opět podržel když zastavil kotouč na brankové čáře. Minutu nato už ale kapituloval, když nestihl včas sklapnout betony při úniku Vaka - 1:2. Postupem času se hra začala opticky vyrovnávat, ale tvrdý úder do týla si ve 27. minutě dali domácí sami, když čistého vlastence vstřelil Ficenc. Rozhodčí Rejthar ještě konzultoval s videorozhodčím, zda kotouč opravdu přešel celým objemem brankovou čáru a gól připsal Hřebejkovi. Brzy nato domácí navíc faulovali a hosté tvrdě trestali. Za další půlminutu rozjásal hlouček jihočeských fanoušků Šimánek. To už bylo na Přikryla příliš a své místo v brance přenechal Zikmundovi. Lvi se ale nevzdávali bez boje a ve 32. minutě, opět v přesilovce, ještě vykřesali jiskřičku naděje, když se po vyhraném vhazování trefil od modré Houdek - 2:4.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s výhodou jednoho muže v poli a hned po několika vteřinách zabránil Zikmund jasnému gólu. Ve 46. minutě domácí obrana zapomněla na Květoně, který tak měl notně ulehčenou práci, a pohotovou střelou nad beton zvýšil vedení Mountfieldu na 5:2. Od 48. minuty hráli domácí hokejisté sedmiminutovou sérii přesilovek a dvojnásobných přesilovek, ale se stavem na ukazateli skóre se jim pohnout nepodařilo. Jak se má přesilovka hrát jim ukázali hosté v 58. minutě, když po 11 vteřinách střelou do odkryté branky upravil na konečných 2:6 Bolf.

Josef Jandač (HC Mountfield, a. s.): "Odehráli jsme slušné utkání, byli jsme i efektivní v koncovce, ale zápas jsme si komplikovali častými vyloučeními. Ty mohly nějakým způsobem to utkání zdramatizovat, ale naštěstí jsme to ustáli a zápas jsme kontrolovali."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme tu viděli špičkový extraligový tým s vysokými ambicemi. Myslím, že jsme celkem slušně odehráli první třetinu, ale v první polovině druhé třetiny jsme se úplně zbortili. Veškerou aktivitu jsme přenechali soupeři a ten si tu hru pak už jen kontroloval."