Ú s t í n/L. - Poosmé v řadě Ústečtí Lvi v domácí aréně zvítězili. Proti Třebíči se nemuseli vydat na sto procent, přesto si zajistili všechny tři body po výhře 4:1. Zápas zlomili v polovině, kdy dvěma zásahy během minuty odskočili na tříbrankový rozdíl. I když stačil ve dvojnásobné přesilovce snížit veterán Bedřich Ščerban, definitivní odmítnutí dramatu napsali domácí jedenáct vteřin před druhou sirénou. To Marek Ivan svým druhým zásahem v utkání přinesl před poslední periodou uklidňující náskok, který domácí ohlídali až do konce.
so 9. 12. 2006
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1 1:0, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Slížek (Klobouček, Bauer), 31. Ivan (Jan Kudrna, Klimt), 32. Kolafa (Přeučil, Klobouček), 40. Ivan (Janků) - 35. Ščerban (Pšurný). Rozhodčí: Nečas - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 11:6, navíc Antoš (UNL) OK HRUB, Dolníček (TRE) 10 min. NESP. a Přibyl (TRE) 5 min. + OK HRUB. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2600. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl – Grof, Pojkar, Nádašdi, Houdek, Hořava, Kudrna, Ficenc, Kolafa – Klobouček, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Vítek - Hulva, Přeučil, Bauer.

SK Horácká Slavia Třebíč: Valent (31. Luňák) – Rehák, Ščerban, Bulička, Hrbáček, Šefčík, Vomela, Dvořák, Sláma – Korotvička, Dolníček, Kubica - Pšurný, Oliva, Handlovský - Látal, Zahradník, Čech - Buček, Dostál, Přibyl.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Téměř z prvního útoku už mohl Valenta v třebíčské bráně ohrozit Milan Antoš, to by ale musel lépe zpracovat Slížkovu skákavou přihrávku. Lvi pokračovali v kombinační hře v útoku, slušně se činili Vítek s Ivanem. Třebíčští se v této fázi neodvážili podívat do útoku, pasivita se jim ale velmi brzy vymstila. Časomíra se zlehka přehoupla do čtvrté minuty, když Jakub Bauer střílel od modré, Ladislav Slížek zasunul puk za Valentova záda a otevřel tak střeleckou listinu zápasu. Lvi i nadále prokazovali snahu hrát v útoku a případně přidat další branku. Ale i hosté se už odvážili blíže k Přikrylově brance, Přibyl střílel z dobré pozice před bránou, ale domácího gólmana nepřekonal. Dolníčkova přihrávka do slibné pozice Korotvičkovi neprošla a ani únik v oslabení, do kterého se pustili Handlovský s Pšurným, neslavil úspěch. Ve dvanácté minutě hráli domácí přesilovou hru a ihned po jejich první akci mohli ústečtí fanoušci důvod vstát ze sedadel, jejich radost ale netrvala dlouho, branka nemohla být uznána vzhledem k signalizovanému postavení mimo hru. Přestože se ve zbytku třetiny oba týmy dostávaly do slibných příležitostí, a to i v rámci přesilových her, skóre už se nezměnilo, a tak do šaten za stavu 1:0 odcházeli spokojeněji domácí.

Druhou třetinu načal svou střelou David Pojkar, ale trefil jen padajícího obránce. Na druhé straně kluziště se ve vyložené šanci blýskl Pšurný, který se po chybě ústecké obrany dostal ke kotouči v ideální vzdálenosti od domácího gólmana, ale Přikryl jeho pokus vyrazil betonem. Lvi dostali posléze příležitost zvýšit náskok s výhodou jednoho muže v poli, ale jedovaté střely Jakuba Grofa se neujaly, naopak před domácím brankářem zahrozili Zahradník s Látalem, ale střelu prvního jmenovaného schoval Přikryl v lapačce. Ústečtí sice trochu polevili v aktivitě a neohrožovali Valentovu branku tak často, ale za zmínku stojí průnik Hulvy, který puk přenechal Bauerovi, ten střílel z první, ale Valent si skulinu mezi betony pohlídal. Skóre se opět měnilo až v polovině utkání, nejprve velkou šanci spálil Tomáš Martinec, který se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale na hostujícího gólmana nevyzrál. Posléze vyvážel puk ze třetiny Tomáš Nádašdi, předal Klimtovi, který Valenta ještě neprostřelil, ale udržel alespoň útočné pásmo, aby Jan Kudrna mohl vystřelit od modré a Marek Ivan šikovnou tečí umístit puk za brankovou čáru. Neuplynula ani minuta a Lvi už vedli o tři góly, tentokráte se střelou z dálky prosadil Tomáš Kolafa a vyhnal tak Michala Valenta z brány, jeho místo zaujal Filip Luňák a už za několik okamžiků se blýskl skvělým zákrokem, jímž zamezil Kloboučkovi přetavit jeho únik v gól. V pětatřicáté minutě poslal hlavní rozhodčí domácí do tří, čehož neváhal využít třebíčský kapitán Bedřich Ščerban a snížil tak na 3:1. Vrátit Třebíčské do hry o tři body mohl Zahradník, ale nejprve střílel nad a ani jeho pokus překvapit domácího brankáře výjezdem před branku a zakončením nevyšel, Přikryl důsledně pokryl prostor u levé tyče. Na konci třetiny hráli přesilovou hru Ústečtí Lvi a byl to Marek Ivan, který zastavil časomíru jedenáct vteřin před koncem třetiny, když usměrnil střelu Pavla Janků za Luňákova záda. Prostřední část utkání tedy byla zakončena za stavu 4:1.

Poslední dějství zápasu začali útočněji opět Lvi, ale Hulva se Slížkem se neprosadili a úspěch neslavila ani Antošova dorážka. Janků střílel po Martincově vyhraném buly, ale Luňákova lapačka byla na místě. Třetí třetinu poněkud rozkouskovali přesilové hry, nejvíce trestů bylo udělováno po potyčce domácího kapitána s Milanem Přibylem, nakonec si oba znepřátelení útočníci šli odpočinout do sprch. Dále se hra odvíjela podle toho, kdo z týmů měl více hráčů na ledě. Jan Klobouček z jasné gólové pozice poté, co Ústečtí sérií přihrávek rozebrali třebíčskou obranu, trefil pouze tyč. Petr Zahradník se objevil ve výborné šanci před Přikrylem, ale ani jemu nebylo přáno promluvit do konečného stavu utkání, ten se až do posledních vteřin nezměnil, domácí získali tři body za vítězství 4:1.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „Třebíč je pro mě největším překvapením letošní ligy, je to mladé mužstvo, které hraje aktivní celoplošný hokej. My jsme se na ten zápas pozorně připravovali. Myslím si, že v té první třetině jsme tam mohli nasypat dva až tři góly, ty šance jsme si na to vypracovali. Samozřejmě to vedení 1:0 do půlky zápasu bylo málo, ale pak jsme to dokázali ve dvou minutách zlomit. Jsme rádi, že jsme to zvládli, já musím hráče pochválit za to, že se dobře tlačili před gólmana, chodili dopředu do brankového prostoru a clonili, brankáři při těch gólech neviděli. Ale na druhou stranu musíme mít větší efektivitu toho využití, těch šancí bylo dnes na víc gólů.“

Josef Horešovský (Třebíč): „K tomu utkání bych měl jednu zásadní věc, my jsme prostě přijeli s příliš velkým respektem. Nevím proč, ale od začátku bylo na našich hráčích vidět, že mají respekt, že nevěří tomu, že by se tady dalo trošku zabodovat. Je jasné, že Ústí má silné mužstvo, ale s takovýmhle myšlením se nedá vyhrát. Už v té chvíli, kdy utkání začne, s takovýmhle přístupem rapidně klesají šance. Pak samozřejmě pokud chcete v Ústí udělat dobrý výsledek, je k tomu potřeba vynikající výkon brankáře, ale těm našim brankářům tam spadli góly z větší vzdálenosti, které by měli chytat. Ale nechtěl bych to házet jenom na ně, jak jsem říkal, hlavní a rozhodující okamžik byl, že jsme nevěřili, že tady dokážeme odehrát utkání alespoň na zisk bodu.“