Ú s t í n./L. - V nervózním utkání plném vyloučených se nepodařilo Ústeckým Lvům napravit dojem z posledního utkání a podruhé za sebou na domácím ledě padli, na Berounské Medvědy nestačili 1:2. Z posledních čtyř utkání tak odcházejí potřetí poraženi a notně si tak zkomplikovali útok na nejčelnější pozice. Beroun má před posledními dvěma koly na špici na Lvy, před které vítězstvím v Hradci poskočila i Jihlava a odsunula je tak na čtvrté místo, náskok již pěti bodů.
st 4. 2. 2004
Medvědi Beroun 1933
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky: 13. Kudrna (Sýkora) - 17. Slížek (Horčička, Novotný), 30. Slížek (Ovčačík). Rozhodčí: Florian - Kuncendörfer, Sentenský Vyloučení: 7:13, navíc Hodek a Mrázek (UNL) 10 min. . Využití: 1:0 Diváci: 5000.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pospíšil, Kočí, Staněk, Pavlas, Mrázek, Evan, Skuhrovec - Hodek, Koudelka, D. Tvrzník - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Lipina, Dragoun - Šulc, Netík, M.Tvrník - Buďa

Medvědi Beroun 1933: Pöpperle - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Holub, Ovčačík - Čížek, Besser, Šinágl -Frolík, Křesťan, Eiselt - Hořčička, Slížek, Novotný - Víšek Jech Gengel - Hořava

Přímý zápas s Medvědy o čelo tabulky se domácím Lvům příliš nevyvedl. Po 10 minutách celkem kvalitního hokeje byl na ledě nejvíce vidět spíše hlavní rozhodčí Florian, a to hře nijak neprospělo. O výsledku zápasu rozhodla 30. minuta, kdy hosté hodně šťastným gólem otočili skóre ve svůj prospěch.

Hned od začátku utkání byl k vidění kvalitní a rychlý hokej. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostali ve 3. minutě domácí, když Netík prověřil pozornost Pöpperleho. O 2 minuty později se více osmělili i hosté. Ševc prudkou střelou od modré vyprášil Sáblíkovy betony. Hokejisté Slovanu si postupně začali vytvářet tlak, který vyvrcholil při přesilovce ve 13. minutě. Sýkora od zadního mantinelu přesně našel před brankou Kudrnu a ten střelou pod víko poslal domácí do vedení. Vzápětí se prosmýkl mezi obránci na modré Netík, ale jeho šanci brankář Medvědů zmařil. O minutu později našel z rohu kluziště Šulc před brankou Dragouna, ale jeho teč šla těsně vedle. Potom si během minuty odešli odpočinout na trestnou lavici domácí Šulc a Skuhrovec a hostům se tak otevřela možnost zahrát si přesilovku 5 proti 3. Když se k nim během čtvrt minuty přidal i Mrázek, který navíc obdržel i desetiminutový trest, nebylo si na trestné lavici už kam sednout. Naštěstí pro domácí zkrátil více než dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku Braniš, který ve středním pásmu doslova zalehl Netíka. Branka nakonec padla při hře 4 proti 4, ale pouze 1 vteřinu po návratu Skuhrovce z trestné lavice. Po střele Horčičky změnil směr kotouče jeden z bránících Lvů přímo k volnému Slížkovi a než se Sáblík stihl přemístit k opačné tyči, trefil odkrytou branku.

Tempo hry se hned od počátku druhé třetiny viditelně zmírnilo. Ve 23. minutě mohl po Netíkově přihrávce změnit stav skóre M. Tvrzník, ale jeho střelu z voleje Pöpperle vyrazil a pohotová dorážka skončila na tyči. Z hlediska dalšího vývoje zápasu byla důležitá 30. minuta. Mrázek, který lehl do střely, inkasoval zblízka velmi tvrdý úder pukem. Zůstal bez hnutí ležet, a tak se domácí hráči, očekávaje hvizd rozhodčího, sice mohli dál bránit, ale více je zajímal osud spoluhráče. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, a tak Slížek po přihrávce Ovčačíka nemusel k překonání Sáblíka ani moc mířit - 1:2. Rozhodčí Florian navíc vyloučil na 10 minut domácího kapitána, který k němu v klidu přijel s dotazem, proč nepřerušil hru. Poté se ledová plocha v mžiku změnila ve smetiště. Výše zmíněná situace domácí hokejisty vyburcovala a ti svého soupeře zmáčkli tak, že se prakticky nedostal ze své obranné třetiny. Jejich tlak byl přerušen až 2 a půl minuty před sirénou, když byl za nedovolené bránění vyloučen Appel, který se probíjel s pukem kolem hostující svatyně.

Zajímavě začala závěrečná třetina. Pöpperlemu se na mokrém ledě přilepil puk k ploše a nestihl včas rozehrát. Kotouč mu sebral M. Tvrzník, ale nedal. Vzápětí střílel Netík směrem k Lipinovi na teč, ale toho hostující obrana stihla zablokovat. Ve 44. minutě se opět vyznamenal Sáblík. Až před něj se dostali úplně volní Šinágl s Hořavou, ale domácí brankář jejich snahu překazil. Ve 45. minutě se nechal hlavní rozhodčí přesvědčit Lipinovým nádherným skokem po kotouči, který mu předtím ujel a odnesl to dvouminutovým trestem hodně rozlícený Ševc. Ve 47. minutě, těsně před jeho návratem na led, vzplanuly vášně opět, když berounský brankář vyhodil kotouč ze hřiště. Pravdou je, že se odrazil od horního okraje ochranného skla. V 55. minutě našlápl do brejku Appel, ale vracející se Frolík mu mezi kruhy čistě přizvedl hokejku. Jednu z posledních šancí změnit nepříznivý stav měli Lvi 2 minuty před třetí sirénou. Při přesilovce 4 proti 3 ale dokázali zahodit takové šance, ze kterých by jindy dokázali vstřelit 4 branky. Medvědi si nakonec svůj hubený náskok už pohlídali a domácí hokejisty nepustili ani ke hře bez brankáře.

Otakar Vejvoda (HC Berounští Medvědi): Tak my jsme po dnešku první? Tak vidíte... To ale nic neznamená. Může přijít první kolo play-off, tam se může třikrát za sebou prohrát a končí sezóna. My jsme sem dnes jeli s tím, že můžeme jenom získat. Domácí museli, takže byli v těžší pozici než my. Je také možné, že na ně zapůsobilo i to, co se stalo klukům. Já oba kluky znám a s celým mužstvem jim držíme palce, aby jim to dopadlo dobře a aby se co nejdřív vrátili. K zápasu bych chtěl říci, že kdyby nebylo tolik vyloučených, tak to mohl být líbivý hokej. Ani si nemyslím, že na to množství vyloučených by tam byly nějaké likvidační zákroky nebo zbytečné emoce. Spíš bych řekl, že to posuzování celkově ublížilo hokeji jako takovému. Domácí od půlky zápasu prohrávali, takže se do nás tlačili, ale nevyšlo jim to. Brankář Pöpperle za nás momentálně chytal 4. zápas a tuším, že dostal jen 6 gólů.
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): V prvé řadě, aniž bych teď jakkoliv nasazoval na rozhodčího, musím říci, že jsme ve dvou domácích zápasech dali 2 góly. A to je málo. To je prvopočátek všeho. Pokud chceme vyhrávat, a zvlášť doma, musíme dát 2, 3, 4 góly. Abychom hráli na 1:0, to je nesmysl. Navíc po tom, co se stalo Drábkovi a Křížovi je jasné, že budou v té obraně trochu problémy, než se to trochu srovná. Než si na sebe zvyknou ti hráči, kteří jsou teď přeházení. To bylo znát. Nakonec ta obrana nebyla až tak špatná, ale dopředu teď nedáme nic. Co bych ale chtěl zdůraznit je, že pan rozhodčí Florian neumí pískat. Vím, že bych ho neměl kritizovat v den zápasu, ale musím. Jestliže zápas odpíská takhle, a to na obě strany, neustále přerušuje, vylučuje, kompenzuje tak, že to nemá hlavu ani patu... Samozřejmě byly tam nějaké desítky, to asi bylo v pořádku, ale my máme mužstvo, které potřebuje hrát. Z mého pohledu bylo 80% zákroků pískáno podivně. Když někoho vyloučil, tak zase rychle potom kompenzoval. Pořád se hrálo 4 na 4, 5 na 4, 4 na 3. Zkrátka dnes nás pan Florian nenechal hrát hokej. Beroun hrál dobře, podal špičkový výkon, ovšem já bych si jednou přál, aby nám někdy rozhodčí venku zapískal tak, jako dnes tady. Když jedete ven a rozhodčí neustále přerušuje a kouskuje hru, tak vám to vyhovuje. Jedete tam hlavně bránit a tohle je pro to ideální. Všichni viděli, že hráči jeli na doraz, že potom už pomalu padali na hubu, v poslední třetině už i byly šance, ale jak jsem už řekl. 1 gól je málo. Kdyby byl celý zápas jako prvních 10 minut, tak se hrál jiný hokej a bylo to o něčem jiném. Co se týče toho druhého gólu. Mrázek se po zásahu pukem evidentně nehýbal. Mohl mu klidně zapadnout jazyk. Byla to prudká střela a nikdo neviděl, kam šla. Rozhodčí to klidně nechá dohrát, nechá dát gól... To je rozhodčí, který by vůbec neměl pískat. Pošlu na svaz kazetu, protože jeho výkon dnes, to byl vrchol! Všichni, kteří na tom hokeji byli, viděli, co předvedl. Je to ostuda všech rozhodčích. Zápas se mu úplně vymkl z rukou. My bychom možná prohráli i tak, protože jsme nedali góly, ale to, co tu předvedl, je výsměch všem trenérům i hráčům. Netvrdím, že to od něj byl úmysl, ale na 1. ligu prostě nemá.