Ú s t í n/L. - Vydřenou výhru oslavili Ústečtí Lvi v Olomouci. Do zápasu je přivedl ve funkci kapitána Milan Mikulík. Přestože domácí skórovali jako první, dokázali Ústečtí zápas otočit. Krátce před první sirénou totiž srovnal Čurilla a o další dvě branky se postaral David Ludvík, který po svém letním přesunu do Ústí prožil první dvougólový večer. Ze dvou beků vypomáhajících v minulém týdnu v nejvyšší soutěži se zapojil jen Pojkar. Druhý zápas po mononukleóze odehrál Zbyněk Sklenička.
st 6. 10. 2010
HC Olomouc
1:3 1:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Ondrušek (Bartoň) - 20. Čurilla (Janků, Alinč), 43. Ludvík (Mikulík), 57. Ludvík (Pojkar, Němeček). Rozhodčí: Lacina – Klein, Skopal. Vyloučení: 2:4, navíc Kucharczyk (OLO) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 1361. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Kucharczyk, Brančík (C), Polodna – Řípa, Ministr, Záhorovský – Černý, Domin, Haluza – Smejkal, Pekr, Zbořil – Haas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – Poživil, Holomek, Gureň, Zeman, Němeček, Pojkar – Kanko, Mikulík (C), Ludvík – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Šagát – Čurila, Hanzl, Diviš.

V úvodní dvacetiminutovce měl více ze hry domácí tým, nebezpečnější akce však měli Severočeši, kteří během jedné minuty neproměnili dvě vyložené šance. Nejprve od modré trefil tyč hanácké branky Pajič, vzápětí Ludvík neprotlačil ve skrumáži puk za ležícího Žigárdyho.

Ve 13. minutě tak přišel pro Slovan trest za jejich gólovou impotenci. Olomoucký Jiří Ondrušek se od červené protlačil mezi čtyřmi ústeckými Lvy a propálil Francouze mezi betony. Hosté dokázali odpovědět ještě do přestávky, když využili přečíslení dva na jednoho. Alinč našel před bránou Marka Čurillu, který již neměl problém dopravit puk za bezmocného strážce domácí klece.

Druhá část pokračovala v tempu té první. Obě mužstva se hnala do útoku, gólu v prostřední třetině jsme se však nedočkali. Nejblíže z domácích tomu byl Kucharczyk, brankář hostí ale jeho střelu z mezikruží vyrazil betonem. Na druhé straně nevyužil závaru před Žigárdyho svatyní Čurilla, který sice hanáckého gólmana překonal, na brankové čáře mu ale zkazil radost Lhotský.

Do závěrečného dějství vstoupilo lépe Ústí. Po chybě Kohoutů se před olomouckou bránou zjevil zcela osamocený David Ludvík, jenž nabízenou šancí nepohrdl. Mora se poté snažila o vyrovnání, Brančík ani Zbořil, který trefil tyč Francouzovy brány, neuspěli. O konečném výsledku tak rozhodl svým druhým gólem David Ludvík střelou od modré, která prošla Žigárdymu mezi nohama.