Lev udolal Medvěda 2:0
12.08.2004 | Miroslav Janíček

Lev udolal Medvěda 2:0

D ě č í n - Po úterním debaklu s hokejisty Hradce Králové si hráči Slovanu chtěli napravit reputaci s Berounskými Medvědy. Po nepříliš pohledném souboji zůstaly sice, obrazně řečeno, všechny body doma, ale je třeba zmínit to, že hosté přijeli s notně prořídlou sestavou, ve které se objevili i dva hokejisté z Japonska. Některé své trumfy jako je Besser, Eiselt nebo Křesťan nechal trenér Otakar Vejvoda doma odpočívat.

Děčín
přát.
čtvrtek 12. 8. 2004, 17:00 h
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
 

Branky: 28. Vlček (Koudelka, Mazanec), 44. Kubeš (Kudrna, Jankových). Rozhodčí: Štěpán - Novák, Hynčica. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Ústí nad Labem: Zikmund(3)-Vála(21),Drábek(7),Pavlas(16),Mazanec(12),Kříž(82),Kubeš(18),Kočí(24),Evan(13),Staněk(44) - Hodek(97),Koudelka(23),Vlček(71) - Fink(25),Sýkora(8),Jankových(27) - Volráb(6),Buďa(35),Kudrna(30) - Švík(28),Jelínek(71),Tvrzník D.(22)-Tvrzník M.(33)

Beroun: Handl (2) - Černý (4), Vaněček (25), Ščerban (7), Braniš (9), Sláma (19), Kašák (22) - Toma (17), Červenka (18), Kukla (20) - Horčička (24), Slížek (13), Novotný (14) - Kříž (5), Zuziak (6), Kašpar (24) - Čiba (23), Saitó (21)

Komentář

Prvních 7 minut přineslo pouze vzájemné oťukávání obou soupeřů. První větší šanci měli v 10. minutě hosté, kdy se proti Zikmundovi neprosadil z blízka Ščerban. Vzápětí se na druhé straně do podobné šance dostal D. Tvrzník, ale ani jeho pokus brankou neskončil. Ve 14. minutě se opět naplno projevila bolest domácích hokejistů. Během přesilovky si nevytvořili žádnou šanci. Vázla rozehrávka, přihrávky v útočném pásmu končily většinou na holích soupeře. Asi nejpohlednější akce 1. třetiny byl zákrok Handla po bleskové střele Budi z hranice brankoviště, když mu přihrával od zadního mantinelu Fink.

Hned v úvodu prostřední části hry se oba soupeři uvedli shodně každý jednou šancí. Poté následovala hra nahoru dolů, při které se brankáři mnoho nezapotili. Až ve 28. minutě našel Koudelka z rohu kluziště v mezikruží najetého Vlčka, který střelou z první brankáře hostí překvapil. V polovině utkání hráli Medvědi přesilovou hru, při které měl Zikmund plno práce, ale kotouč za svá záda nepustil. Ve 36. minutě se pěkně kolem levého mantinelu uvolnil Jankových, předložil před branku Sýkorovi, kterému ale střela nesedla a zpola odkrytou branku netrefil.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe domácím. Ve 44. minutě našel Kudrna na modré čáře Kubeše, jehož bomba z voleje se zastavila až v brance Medvědů - 2:0. Vzápětí ještě zazvonil na tyč berounské svatyně Volráb. Hra se poté viditelně zrychlila. Hosté navíc ještě hráli minutovou přesilovku 4 proti 3, ale domácí hráči se ubránili. Na hokejistech Slovanu začalo být patrné, že jim ubývají síly, čehož se hosté snažili využít a výsledek zkorigovat. V 54. minutě ujel domácí obraně Novotný, ale Zikmund proti němu vytáhl nevídaný zákrok v leže na zádech. 2 minuty před závěrečnou sirénou ještě mohl změnit skóre Saitó, který pálil po Červenkově přihrávce z bezprostřední blízkosti z otočky, ale domácí strážce svatyně se nachytat nenechal.
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv