Ústí nad Labem - Do zápasu lépe vstoupil Slovan, ve druhé minutě otevřel skóre Lukáš Handlovský, ve 32. minutě vyrovnal Tomáš Rubeš. O vítězi střetnutí rozhodla třetí část, ve které se Lvi blýskli dvěma trefami. Rozhodující trefu vsítil ve 46. minutě Petr Hořava, pojistku přidal v 59. minutě Dan Růžička. Zlatopramen Arenu navštívilo 2 039 diváků.
so 11. 2. 2012, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
3:1 1:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Handlovský (Hanzl), 46. Hořava (Lev, Handlovský), 59. Růžička (Rod, Hořava) - 32. Rubeš. Rozhodčí: J. Dvořák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 2 039. Střely na branku: 44:25 (15:10, 11:10, 18:5). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 5:2. Ofsajdy: 5:4. Vyhraná vhazování: 45:15 (14:4, 18:6, 13:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, do 5. Gureň, Dan Růžička, K. Černý - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Daniel Boháč, Rod - Lev, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, S. Treille.

Medvědi Beroun 1933: Valent - Malý, Špelda, J. Veselý, Husák, Soldán, Jebavý, Barák - Kupec, Švagrovský, Vl. Říha - D. Přibyl, Rubeš, Pavel - Žalčik, Poletín, T. Doležal - Palaščák, Stromko, L. Vlček - od 35. do 40. Hošťálek.

Pouhé dvě minuty stačily Ústeckým Lvům na první branku. Ale ještě předtím se Ústečtí po vyhrané úvodní buly Roubíka hned od úvodu tlačili před berounskou branku. A po několika nepřesných střeleckých pokusech se do první vážně akce dostal Hanzl. Na Valenta se svou bekhendovou kličkou ovšem ještě nevyzrál. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ však vzápětí ano. Prosadil se krátkým švihem mezi Valentovy betony. Tlak domácích nedlouho nato podpořila čtyřminutová přesilovka. Další minuty však mnoho pohledného hokeje nepřinesly. Po slibném začátku se hra kouskovala častými vyloučeními. V šesté minutě například oba celky hrály netradičně jen se třemi bruslaři na obou stranách. V polovině první třetiny se Slovan v početní výhodě dostal do velkého tlaku, berounský Valent však všechny nebezpečné situace vyřešil. Hosté se na delší čas v obranném pásmu Lvů usadili až ve 12. minutě díky přesilovce. Přestože svou přesilovkovou kombinaci rozehráli solidně, Orct neinkasoval. Po sérii slibných akcí v podání Berouna přeřadili v závěru úvodní části Ústečtí Lvi opět na vyšší rychlostní stupeň. Čtyři minuty před koncem se totiž ocitl hned ve dvou vyložených příležitostech Handlovský. Z bezprostřední blízkosti však Valenta nepřekonal. A naopak ústeckého gólmana ohrozil tvrdou střelou Kupec. Za zajímavou první třetinou pak udělal tečku ústecký forvard Ludvík. Ten se z poloviny hřiště řítil v nájezdu na Valenta, ale při své bekhendové fintě nezvedl dostatečně kotouč nad brankářův beton.

Začátek druhé třetiny nabídl spoustu bojovného a nepřesného hokeje. Žlutomodří sice měli více ze hry, přes dobře organizovanou obranu Medvědů se však k většímu ohrožení branky nedostali. Gólmanská posila z Mladé Boleslavi v podobě Michala Valenta Berounu hodně pomáhala. V prostřední dvacetiminutovce se oba týmy rovněž ukáznily. Zatímco v první části se vylučovalo devětkrát, v té druhé už o poznání méně. Beroun dobře bránil střední pásmo, do vážnějších útočných akcí se však nedostával. Diváky zvedla v polovině zápasu ze sedadel akce Daniela Boháče, ani ten však branku nevstřelil. Hosté se pokaždé dostali ke slovu při přesilovkách. A že je hrát umí, potvrdil TOMÁŠ RUBEŠ, který se prokličkoval ústeckou obranou a svou individuální akci zakončil vyrovnávacím gólem. Berounskou aktivitu posléze podpořil Handlovský, který za hákování putoval na trestnou lavici. Ovšem v oslabení se mohlo radovat Ústí. Roubík ve 34. minutě obral za polovinou hřiště berounského beka a osamocený unikal na Valenta. Při nájezdu však selhal. V závěru se ještě Ústí muselo po faulu Růžičky bránit další početní nevýhodě. To už však přežilo bez větších komplikací.

I třetí třetina nabídla stejný obrázek jako předchozí perioda. Beroun vycházel z pevné obrany a čekal na šanci. Naopak Slovan přes řadu střeleckých možností nemohl stále překonat Valenta. To se Lvům podařilo až ve 46. minutě. Z čista jasna se před berounským gólmanem zjevil na kruzích osamocený PETR HOŘAVA a exkluzivním forhendovým blafákem vykoupal Valenta. Záhy mohl navýšit skóre Pajič, který se ocitl v dalším ústeckém samostatném nájezdu. Lvi vstřelená branka povzbudila a měli osud utkání pevně ve svých rukách. Navíc nedlouho poté fauloval berounský Špelda, čímž domácí zůstali v náporu. V 50. minutě si po delší době sáhl na puk ústecký gólman Orct, poté co mu vyprášil vyrážečku Kupec. Bojovný Beroun se ve zbytku utkání ještě pokusil o zvrat, zkušený domácí celek mu však toho moc nedovolil. A naopak mohl náskok zvýšit, kdyby Lev překonal Valenta. Z bezprostřední blízkosti však gólman hostů vytáhl svůj beton. Definitivní gólovou pojistku Lvům zařídil DAN RŮŽIČKA, který před brankou dorazil Rodovu střílenou přihrávku. Valentovy pozdější protesty kvůli možnému postavení útočícího hráče v brankovišti mu nebyly nic platné.

Ústečtí Lvi si připsali osmou výhru v řadě a po vítězství nad Berounem získali jistotu první pozice v tabulce po základní části.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Beroun hrál dvě třetiny dobře, my jsme se nechali zbytečně vylučovat. Gólman Michal Valent nám vychytal pět samostatných nájezdů, soupeře hodně podržel. Po první třetině jsem se zlobil na hlavního rozhodčího Jiřího Dvořáka, protože Miloslav Gureň byl jasně podražen. Kvůli zákroku z páté minuty musel odstoupit ze zápasu. O zdravotním stavu budeme více vědět v neděli."

Miloš Pecka (HC Berounští Medvědi): "V Ústí nad Labem jsme prohráli důstojný zápas, favorita jsme hodně potrápili. Litovat můžeme neproměněných šancí v úvodním dějství. Ve třetí třetině se již domácí dostali do tlaku a díky dvěma brankám ze závěru zvítězili. Chystali jsme se ještě hrát v power-play, ale celek Slovanu třetí trefou naše plány definitivně pohřbil. Po druhé dvacetiminutovce byl stav 1:1, v kabině jsme si řekli, že budeme hrát nadále aktivně a hrozit z brejků. Jenomže ve třetí části jsme si šancí vytvořili minimum. Podržel nás brankář Michal Valent, jenž chytal výborně. Robert Slipčenko je nemocný a reprezentační přestávka nám přišla vhod. S tím, že nebudeme hrát play-off jsme již smíření, chceme se pouze vzdálit od předposlední příčky v tabulce."