Letní domácí premiéra vyšla Lvům vítězně
10.08.2008 | Miroslav Janíček, Karel Filas

Letní domácí premiéra vyšla Lvům vítězně

Ú s t í n/L. - První představení ústeckých hokejistů po dubnové baráži před vlastním publikem se Lvům vydařilo. Na krásně bílém ledě, ještě neposkvrněném štětcem malujícím reklamy, si poradili s Iserlohnem Roosters, účastníkem německé bundesligy, který loni skončil na páté příčce, 5:2. Hattrickem se zaskvěl mladý forvard Jan Kloz. Ústecký odchovanec, který téměř celou loňskou sezonu promarodil, nastřílel tři branky ještě do poloviny zápasu. Další branky přidal obránce Roman Němeček, který navíc zaznamenal dvě asistence.

přát.
neděle 10. 8. 2008, 17:00 h
5:2
(1:0, 4:1, 0:1)
 

Branky a nahrávky: 13. Kloz (Mizera), 28. Kloz (Němeček), 29. Kloz (Němeček), 35. Němeček (V. Novák), 38. Němeček - 31. Hommel (Danilesmeier, Schmidt), 46. Hommel (Roy). Rozhodčí: Novák - Biedermann, Volf. Vyloučení: 4:8, navíc Chládek (UNL) 10 min. ZHK a Tapper (IR) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Ústí nad Labem: Salfický - Zeman 2, Pojkar 52, Němeček 24, Mizera 7, Klobouček 23, Brož 22, Špila 17, Gýna 29 - Čaloun 11, Šagát 73, V. Novák 13 - Janků 10, Pazourek 25, Kloz 32 - Hanzl 69, Sklenička 26, Mikulík 15 - Heřman 9, Přeučil 33, Chládek 21

Iserlohn Roosters: Maracle (41. Jenike) - Dück, Wilford, Tranor, Danielsmeier, Schmidt, Gose, Wren, Ready, Wolf, Jones, Beechly, Trapper, Roy, Sulkovsky, Hommel, Martens, Rupprich, Hock, Czernohouz

Komentář

Na to, že obě mužstva jsou v plné letní přípravě, se hrál pěkný svižný hokej. V 10. minutě měli možnost jít do vedení domácí, ale ani 75 vteřin dvojnásobné početní výhody pro ně žádnou výhodou nebylo. První branka nové sezóny tak padla na ústeckém stadioně až ve 13. minutě. Janků vybojoval v rohu kluziště kotouč, křížnou příhrávkou našel na modré Mizeru, jehož bombu tečoval těsně před brankou Kloz.

Po první přestávce hosté přidali na důrazu, byli to ale opět domácí, kdo se radoval ze vstřeleného gólu. Ve 28. minutě, v samém závěru přesilovky, pálil od modré Němeček a Kloz, opět tečí těsně před brankovištěm, nedal Maracleovi žádnou šanci - 2:0. Hráči ještě nestačili ani vystřídat, když Kloz o půl minuty později zkompletoval čistý hattrick. Ve 35. minutě se ke slovu dostali i hosté a po rychlé akci se ze snížení radoval Hommel. Divoká přestřelka ve druhé třetině však ještě zdaleka neskončila. Nejprve ve 35. minutě ujel v oslabení Novák a Němeček jeho vyraženou střelu vrátil za záda brankáře Maracla a o 3 minuty později využil přesilovku dnes čtyřbodový Němeček.

V závěrečné části hry stačili hosté nejprve snížit Hommelem na 5:2, ale poté se, i přes několik slibných šancí na obou stranách, už skóre neměnilo.

Fotogalerie

 
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv