Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi dokázali zužitkovat hned první mečbol a po třech vítězstvích nad Mladou Boleslaví v řadě se stali vítězi první ligy. Úspěch ve čtvrtém duelu se však nerodil vůbec lehce. Lvi museli dvakrát dotahovat náskok soupeře. Na úvodní Krupkův gól v polovině utkání reagoval po minutě Jiří Kudrna. Deset minut před koncem se prosadil boleslavský Chatrnúch. Ihned vzápětí však hokejisté Slovanu dvěma slepenými brankami z hole Tomáše Sýkory a Davida Pazourka otočili skóre a poprvé se v zápase ujali vedení. Rychlý obrat způsobil Boleslavským tvrdý direkt, ze kterého se již neprobrali. Definitivní K.O. zasadil Středočechům Jankových - 2:4. Ústečtí Lvi tak mohou slavit největší úspěch v historii ústeckého hokeje!
so 18. 3. 2006
BK Mladá Boleslav
2:4 0:0, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 31. M. Krupka (Jaroš, Sláma), 50. Chatrnúch (Beck) - 33. Kudrna Jiří (Pazourek, Jankových), 52. Sýkora (Grof), 52. Pazourek (Eiselt, Kudrna Jan) 59. Jankových (Sýkora, Hájek). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 12:9, navíc Gengel, Nouza - Sýkora všichni 10 min., Pospíšil osobní trest do konce utkání, Výborný (oba Boleslav) 5 min. a do konce utkání.. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3000. Střely na branku: 17:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

BK Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Jindra, Chatrnúch, Všetečka, Kolda, Výborný - Jeslínek, Gengel, Kadlec - Nouza, L. Krupka, Pospíšil - Nedorost, Hradecký, Beck - M. Krupka, Sláma, Jaroš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Hájek, A. Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - M. Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt.

Každopádně od úvodního vhazování byl k vidění urputný boj. V první třetině přitom drželi gólmani Mařík i Málek čisté konto. Ovšem ani jednomu z týmů se nedařilo v přesilových hrách. I proto po dvaceti minutách svítil na ukazateli stav 0:0.

Do druhé části vstoupili domácí náporem a 89 vteřin hráli dokonce dvojnásobnou přesilovku. Kromě střely Všetečky se ale do šance Středočeši nedostali a se zmíněným pokusem si Málek poradil. Stejnou možnost vstřelit gól ve hře pěti proti třem, tentokrát 46 vteřin, ovšem promarnil také Slovan. Na úvodní branku se tak čekalo až do 31. minuty. K velké radosti zaplněného stadionu se po nenápadné akci a střelou z levé strany kluziště prosadil M. Krupka1:0. Vedení domácím ale příliš dlouho nevydrželo. Už po pětasedmdesáti vteřinách totiž Lvi srovnali na 1:1. Autorem gólu byl Jiří Kudrna. Ještě jednou pak v prostřední dvacetiminutovce hosté hráli v pěti proti třem. Tentokrát 91 vteřin. Mařík ale z této nepříjemné situace vyšel s čistým štítem.

To se Severočechům vymstilo. Domácí totiž v 50. minutě znovu strhli vedení na svou stranu. Beck zpoza branky v přesilovce našel zcela volného obránce Chatrnúcha a ten znovu rozezvučel lodní sirénu neklamně oznamující gól v hostující síti – 2:1. Opět ovšem odpověď Slovanu byla bleskurychlá. V pěti proti čtyřem totiž v 52. minutě napřáhl Grof a Sýkora chytrou tečí vyrovnal – 2:2. Za pouhých patnáct vteřin bylo pro domácí ještě hůře. To se prosadil Pazourek a strhl vedení na hostující stranu – 2:3. V samém závěru se Mladá Boleslav snažila o zkorigování výsledku a sáhla k power-play. Překonat výtečného Málka se ale domácím nepodařilo. Naopak v čase 58:33 přišlo definitivní rozhodnutí. Do prázdné branky se trefil Jankových a zajistil hostům postup do baráže o extraligu – 2:4.

Domácí se ale rozhodně za svůj výkon nemusí stydět. Vždyť vybojovali největší úspěch v novodobé historii klubu a ve finále favorizované Ústí pořádně potrápili. Ovace fanoušků a děrovačka tak byla v případě domácího celku více než zasloužená. A hosté? Ti si z Mladé Boleslavi, kromě postupu, odvážejí také pohár určený pro vítěze I. ligy.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Bylo to to pravé finále. Zápas měl prostě všechno, co měl mít. Mělo to náboj, dynamiku, emoce. Zkrátka, jednalo se o parádní finálové utkání. A co nakonec rozhodlo? Stoprocentně dva slepené góly našeho týmu v 52. minutě, které od sebe dělilo pouhých patnáct vteřin. Výsledek jsme otočili z 1:2 na 3:2. Tam se na naší stranu přiklonilo štěstí. To k tomu ale patří. Jsme nesmírně šťastní, že jsme si vítězstvím v Mladé Boleslavi zajistili postup do baráže. Jisté je ale ještě jedno – v neděli musí postup do extraligy potvrdit naši junioři. Pak budeme splňovat požadavek Asociace profesionálních klubů a nic nebude bránit tomu, abychom o extraligu mohli bojovat.“
Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Chtěli jsme uspět a jet na pátý rozhodující zápas do Ústí. A hlavně jsme chtěli před domácím publikem hrát aktivně. Nechtěli jsme jen bránit a jsem přesvědčen o tom, že se nám to ze začátku také dařilo. Říkali jsme si také, že dlouho nesmíme dostat branku. Také to se nám dařilo naplňovat. Zase ale rozhodly individuální chyby. Gól sice vstřelíme, ale vzápětí sami inkasujeme. Navíc zápas z naší strany provázela spousta zbytečných vyloučení. Na obranu našich hráčů, když Ústečtí si po druhém zápase stěžovali, že se povalujeme a simulujeme, tak ten závěr, myslím si, někteří hráči hostů vyloženě skákali a padali a my chodili na trestnou lavici. Ještě v power-play jsme mohli mít šanci, abychom zápas zdramatizovali. Rozhodly ale, jak už jsem říkal, individuální chyby.