Ústí nad Labem - Ústečtí Lvi skvěle ovládli konce všech tří třetin a brankami do šatny se zasloužili o cenné tři body v rámci severočeského derby. Na konci prvního a druhého dějství se prosadil v početních výhodách Jaroslav Roubík, vítěznou trefu vstřelil v čase 58:07 min. Robin Kovář. Vladislav Koutský drží neporazitelnost v dresu Ústeckých Lvů, jeho bilance činí šest zápasů a šest vítězství. Za Piráty skórovali v úvodu druhé a třetí dvacetiminutovky Štěpán Hřebejk a Filip Seman.
st 25. 1. 2012, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 18. Roubík (Šagát), 40. Roubík (Klobouček), 59. Kovář (Handlovský, Daniel Boháč) - 21. Hřebejk (Kraft, Jíra), 43. Seman (Endál, Macháček). Rozhodčí: R. Svoboda - Beneš, Štofa. Delegát: O. Fraňo. Vyloučení: 5:5, navíc Hruška (CHM) - TS [DRŽP]. Využití: 2:0. Diváci: 4 677. Střely na branku: 32:26 (9:11, 10:9, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 4:8. Ofsajdy: 8:4. Vyhraná vhazování: 41:31 (18:10, 11:11, 12:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Lev - S. Treille, Pajič, M. Čermák.

Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Havíř, Grof, J. Mrázek, Jillson, Rutta, Pavlas, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, M. Procházka - do 54. Ondřej, Lapšanský, do 54. Hromas - Endál, do 54. Sikora, F. Seman.

Oba celky začaly utkání velmi aktivně. Nejdříve se do obrovské šance dostal Jaroslav Roubík, po jehož střele se puk zasekl kousek od brankové čáry a situaci musel zachraňovat jeden z obránců hostí. Na druhé polovině kluziště prověřil brankáře Vladislava Koustkého David Hruška. Hra pak probíhala ve velmi svižném tempu a přelévala se ze strany na stranu. Z chomutovských řad vyzkoušeli žlutomodrého gólmana například Štěpán Hřebejk, Petr Jíra nebo Adam Lapšanský. V útočné třetině domácích byl blízko brance opět Jaroslav Roubík, kolem nějž jen těsně prosvištěla nahrávka před prázdnou klec od Jiřího Zemana. Ani Miroslav Třetina, který se dostal až k samotnému Řehořovi, nedokázal dostat puk do sítě. V polovině první periody šli Lvi za katr a bylo tak nutno přečkat hru ve čtyřech mužích. Žlutomodří však pustili Piráty do svého revíru pouze na malou chvíli, hosté tedy museli vyčkat na jinou příležitost. Šancí bylo mnoho na jedné i na druhé straně, za nebezpečnější lze však považovat ty ústecké. Jednou z nich byl i únik Robina Kováře po pravé straně hřiště, jehož střela z pravého kruhu pro vhazování škrtla pouze boční tyčku chomutovské svatyně. Početní výhodu si před koncem první části zahrál i Slovan a dokázal ji zužitkovat. Úspěšným přemožitelem Milana Řehoře se stal JAROSLAV ROUBÍK, jenž poslal kotouč do pravého rohu pirátské brány. Chomutov se vzápětí pokoušel vyrovnat díky přesilové hře, což by se mu i povedlo, kdyby Milan Procházka trefil odkrytou ústeckou branku. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Hosté měli v úvodu druhé třetiny ještě dvaadvacetivteřinovou přesilovku, při které se nedostali do útočné třetiny. To Chomutovu ovšem nevadilo, protože o několik vteřin později skončil puk za Koutského zády, když vyslal prudkou střelu z mezikruží ŠTĚPÁN HŘEBEJK, na což už domácí gólman nestihl zareagovat. Ve dvacáté páté minutě šli Ústečané opět do čtyř a dalo by se říct, že i za takto složité situace si vůbec nevedli špatně - dokonce i párkrát prověřili Milana Řehoře. I Piráti okusili hru v oslabení; Slovan se ale v útočné třetině také příliš dlouho nezdržel. Žlutomodří se poté ale dvakrát provinili a museli se bránit jednapadesát vteřin pouze ve třech mužích, což se jim i povedlo díky častému vyhazování puku na druhou stranu kluziště. V oslabení 4 na 5 pak mohli jít domácí do vedení, kdyby Rok Pajič trefil odkrytou část Řehořovy klece. Obrovská příležitost se Lvům naskytla i šest minut před koncem druhé periody, když byl faulován Petr Hořava, který mohl proměnit trestné střílení, při němž ale nevyzrál na hostujícího brankáře. Ke vší smůle Ústečanů neuznal rozhodčí branku na 2:1 a hokejisté týmu nad Labem tak museli čekat na jinou příležitost. Na druhé straně se mohl prosadit třeba Nikola Gajovský. Druhá část se prakticky odehrávala ve čtyřech mužích, ať už z pohledu Chomutova nebo Ústí. Pouze jedna přesilová hra byla využita a to ta poslední ústecká, při které byl úspěšný opět JAROSLAV ROUBÍK, který si v pravém kruhu pro vhazování zamíchal pukem na hokejce a svou střelou rozvlnil síť Řehořovy brány.

Do třetí periody vstoupili sice aktivněji domácí, ale branku vstřelili Piráti. FILIP SEMAN dostal přihrávku od Aleše Pavlase a neměl problém trefit odkrytou část ústecké klece. V pětačtyřicáté minutě došlo téměř i na pěsti po mele před Řehořovou svatyní. Změnit skóre pak mohli Lvi při početní výhodě; navzdory několika pokusům svou příležitost promarnili. Pro oko diváka byl ale mnohdy atraktivnější pohled do hlediště, ve kterém sem tam proběhly nějaké potyčky mezi fanoušky z obou táborů. Žlutomodří byli v útočném pásmu častěji než hosté a vytvářeli si tlak, kterému chomutovští hokejisté odolávali. Domácí se rvali jako opravdové šelmy. Když Piráti pronikli ke Koutského bráně, hráči týmu nad Labem obětavě padali do střel, aby měl ústecký brankář, co nejméně práce. Ústečané šli v závěru utkání do vedení, když si Lukáš Handlovský najel do útočné třetiny, kde byl ovšem faulovaný; puk se odrazil k ROBINU KOVÁŘI, jenž vyslal na Řehoře střelu, která z nemožného úhlu nakonec skončila až za brankovou čarou. Hosté si po tomto gólu vyžádali oddechový čas a zkoušeli hru bez gólmana. I přes snahu Chomutovských se domácím podařilo vítězství uhájit.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byli jsme o gól lepší, vytvořili jsme si více šancí. Od poloviny února chceme mít k dispozici pět kompletních útoků, tj. deset obránců a patnáct útočníků. Hrát bude ten, kdo na to bude mít. Gólmanská dvojice pro play-off je zatím nejistá, není to zatím aktuální. Byl bych rád, aby se brzy uzdravil Pavel Francouz, ale Pavel dva měsíce nechytal. Bude po zranění a je těžké dostat se ihned zpátky do formy. Rozchytávat někoho v play-off nemůžeme riskovat, je něco jiného, kdyby to bylo v listopadu. Tam si v nejhorším můžete dovolit nějaký zápas prohrát. Loni jsme se sami přesvědčili, jak nás Vrchlabí ve čtvrtfinále potrápilo. Otázka Vladislava Koutského je věc mažerů, do konce ledna 2012 by v tom mělo být jasno. Koutský podává parádní výkony, díval jsem se i na jeho skvělé statistiky z Hradce Králové či Vrchlabí. U tohoto gólmana platí, že pokud je v zápřahu, chytá výborně. Případně je ve hře ještě Dušan Salfický, který je hráčem Ústí nad Labem. To ale není otázka pro mě, nýbrž pro vedení. Roli v tom hrají i peníze, a když tu bude Salfický, nebude tu Koutský a naopak."

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): "Oběma mužstvům šlo ve středu o hodně. První třetina byla velmi vyrovnaná, na obou týmech byla znát velká touha po útočení. V úvodní části bylo k vidění nejvíce šancí, skórovali ale jen domácí. Do druhé dvacetiminutovky jsme velmi dobře vstoupili, vyrovnali jsme na 1:1. Klíčovým momentem byla naše špatně sehraná dvojnásobná přesilová hra 5 na 3. Nevyužitá početní výhoda se na nás trochu podepsala, do konce třetiny jsme se s tím vyrovnávali a sami jsme faulovali. Soupeř opět vsítil gól do šatny a těžil z přesilovky. Do třetího dějství se nám znovu povedl vstup a skóre jsme srovnali. Oba celky se snažily neudělat chybu, my se jí dopustili v samostném závěru. Ztratili jsme kotouč za útočnou modrou čárou a Ústečtí šli do protiútoku, ze kterého se skórovali. Zkoušeli jsme ještě hru bez brankáře, v posledních vteřinách měl dobrou příležitost David Hruška. Zvítězili ale domácí."