T ř e b í č - Horácká Slavia se po dvou zápasech venku opět představila na svém ledě, aby k dalšímu boji o elitní osmičku přivítala favorizovaný tým z Ústí nad Labem. Ačkoli bylo utkání poměrně vyrovnané, gólově měla navrch Třebíč, která vstřelila první branku hned ve 3. minutě a v následujících čtyřiceti přidala dalších pět. Zápas byl již rozhodnut, nicméně Slovan se vzchopil a v poměrně rychlém sledu kontroval třemi brankami. Na konečném výsledku se však již nic nezměnilo a Třebíč vyhrála 6:3.
so 24. 1. 2004
SK Horácká Slavia Třebíč
6:3 3:0, 2:0, 1:3

Branky: 3. Holý (Kaňka), 16. Kaňka (Žiška), 18. Valko (Beroun), 24. Topol, 36. Kališ (Žiška, Kaňka), 44. Kaňka (Holý) - 51. Liba (Zdráhal), 54. Kudrna (Liba, Sýkora), 56. Skuhrovec (D. Tvrzník). Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 9:7, navíc Beroun (TRE) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 1000.

SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Spitzer, Mazanec, Kučný, Horák, Kališ, Hrbáček, Pecka, Dusík - Kaňka, Žiška, Holý - Topol, Valko, Beroun - Sobotka, Květoň, Lála - Bouz, Hrůza

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (18. Zikmund) - Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Skuhrovec, Mrázek, Evan - Tvrzník, Šulc, Hodek - Buďa, Lipina, Kudrna - Sýkora, Appel, Koudelka -Dragoun, Zdráhal, Liba

Ústí zpočátku zahrozilo několika šancemi, ale Třebíč okamžitě odpověděla rychlými brejky. Hned ve druhé minutě měli příležitost ke skórování Lála se Sobotkou, ale jeho střelu z mezikruží Sáblík pro tentokrát dokázal zlikvidovat. To se mu však nepovedlo o necelou minutu později, kdy Kaňka s Holým využili situaci dva na jednoho a vsítili úvodní branku zápasu. V deváté minutě se poprvé předvedla nová třebíčská akvizice z Českých Budějovic, útočník Lukáš Květoň, který se přes tři ústecké hráče proháčkoval až k Sáblíkově kleci. Byl však z úhlu, a hostující brankář tak s jeho šancí neměl příliš mnoho práce. V jedenácté minutě se po zmatku v domácí obraně objevil zcela sám před Luňákem extřebíčský Buďa, ale ani natřikrát si s třebíčským fantomem neporadil. Zato se Sáblíkem si o pět minut později pohrál Kaňka, který svoji brejkovou situaci dotáhl do konce ukázkovým blafákem – 2:0. V 18. minutě se po vyloučení Zdráhala a Žišky hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tento početní stav očividně vyhovoval rychlonohému Valkovi, jenž svůj únik korunoval střelou zápěstím a změnou skóre na 3:0. Ústecký brankář se za pukem ani neotočil a nechal se vystřídat Zikmundem. Velmi krušné chvilky přišly pro Horáckou Slavii v závěru třetiny, kterou dohrávala ve třech. Lvi však dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

Ve 24. minutě unikl Sobotka, ale na Zikmunda nevyzrál, stejně jako si o chvíli později neporadil Appel s Luňákem na druhé straně. Do protiútoku se ale dostali Kučný s Topolem, který recept na Zikmunda našel – 4:0. Ve 26. minutě při vlastním oslabení unikli Koudelka s Hodkem, jemuž se ale v rozhodující chvíli nepodařilo zpracovat puk tak, jak chtěl. Ve 33. minutě se Luňákovi podařil opravdu ekvilibristický kousek, když ležíc na břichu vyrazil Koudelkovu střelu lýtkem. Ústí tlačilo i nadále, ale byli to Třebíčští, kteří dávali góly. V polovině 36. minuty nahrál Žiška na osamoceného Kališe do mezikruží, jenž si chvíli Zikmunda vychutnával a pak vsítil pátou branku svého týmu. Ve 39. minutě mohl z brejku kontrovat Koudelka, ale Luňák se před svojí svatyní roztáhl jak široký, tak dlouhý a jeho pokus zhatil. Stejně dopadl i Lipina, který na třebíčského brankáře vystřelil z voleje o minutu později. Luňák však předvedl ukázkový rozštěp a puk skončil na jeho pravém betonu.

Ve 44. minutě opět zaúřadovala třebíčská první formace, když Holého rychlou přihrávku tečoval za Zikmundova záda Kaňka – 6:0. Luňák o čisté konto přišel v 51. minutě, kdy jej přehodil Liba. Tentýž hráč byl i u druhé ústecké branky o necelé tři minuty později, když přesně našel Kudrnu, který chytrou kličkou přepsal stav na 6:2. Do třetice se trefil Skuhrovec půldruhé minuty nato, když za Luňákova záda tečoval Tvrzníkovu střelu od modré. Tvrzník a jeho řada se ke slovu dostali ještě v poslední minutě, ale Luňák už jakoukoli změnu stavu odmítl. Horácká Slavia tak vyhrála 6:3, v tabulce jí však stále patří devátá příčka.

Vít Borůvka (trenér HC Slovan Ústečtí lvi): "Začali jsme celkem dobře a vytvořili jsme si místy tlak. Bohužel, šance jsme neproměnili, soupeř nás zato trestal z brejků a postupem času převzal iniciativu. Myslím, že Třebíč dneska byla jednoznačně lepším mužstvem a vyhrála naprosto zaslouženě."

Dr. Karel Čapek (trenér SK HS Třebíč): "Takovéto utkání se mi pochopitelně hodnotí dobře. Měli jsme šťastný vstup do zápasu, přežili jsme několik šancí soupeře a z rychlého protiútoku dali branku, což jsme několikrát zopakovali. Hráli jsme slušný, kombinační hokej. Bylo to také díky tomu, že hokej s námi hrál i soupeř. Ten se možná tak rychle nedostal do tempa, protože hrál na čtyři formace, což pro nás byla voda na mlýn. Důležité bylo, že jsme dali z našich šancí branky – to rozhodlo. Závěr nám trošku nevyšel, ale to bylo kvůli tomu, že jsme střídali Mazance, který šel na led rovnou z postele a Hrbáčka, který přišel o koleno v souboji s Buďou. Ten konec nás trochu mrzí, ale to je prostě naše povaha. Náskok jasný, soupeř už tak nezlobil. Uspal nás ale a bohužel nás potrestal, takže to v závěru bylo docela dramatické. Musím hráčům poděkovat, že i v takovém stavu, v jakém jsme byli – po nemoci a zraněních, se zakousli a hráli zarputile a obětavě."