Ú s t í n/L., L i t v í n o v - Ústečtí hokejisté zakončili základní část výhrou! Uspěli v samostatných nájezdech na ledě Litvínova, zvítězili 3:2 a zaokrouhlili zisk bodů po 52 kolech na 40. A to jen jedenáct vteřin jim chybělo k tomu, aby se po jedenácti zápasovém půstu radovali dokonce z tříbodové výhry. Jenže domácí zásluhou Jenáčka v čase 59:49 srovnali skóre, a tak se podruhé v historii krušnohorských derby nastavovalo. Stejně jako v prvním byli šťastnější Lvi. V samotném zápase už žlutomodří vedli po zásazích Špirka a Jana Čalouna, který se nemýlil ani v rozstřelu, 2:0. Rozhodující penaltu pak proměnil kapitán Václav Novák.
čt 21. 2. 2008, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
2:3sn 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 37. Šlégr (Lukeš), 60. Jenáček (Branda) - 12. Špirko (Janků), 30. Čaloun (Němeček), 66. Novák (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Turčan, Mikula - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6353. Střely na branku: 47:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Verva Litvínov: Hübl - Šlégr, L.Poživil, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Tůma, Švarný - Lukeš, Reichel, Jánský - Kubinčák, Branda, Jenáček - Černý, Bahenský, Tomas - Sklenička, Rindoš, Bednařík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - A. Novotný, Hořava, Němeček, Pojkar, Zeman, Vágner - Čaloun, Martinec, Mrázek - V. Novák, Pazourek, Hašek - Janků, Klobouček, Špirko - Krajči, Šagát, Šaffer - Hovorka.

Jen co se hráči obou týmů na ledě rozkoukali a proklepli si své dnešní soupeře, začal se praktikovat hokej nahoru dolů. První vážnou příležitost si připsali litvínovští Punčochář s Kubinčákem. Střela prvního z nich se odrazila k jeho kolegovi, ale ten tísněn před hostujícím Přikrylem nedokázal zakončit. Vzápětí Skuhrovec z mezikruží pálil jen mimo branku, podobně umístil svůj pokus i Janků na druhé straně. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale oba gólmani si drželi neprůstřelnost. Jako první nakonec kapituloval domácí Hübl, to když se ve dvanácté minutě vložil do rozehrávky Litvínovských Janků, předal na modré Špirkovi, ten si vybruslil do středu a technickou střelou nechal kotouč doplachtit až za záda domácího brankáře. Vyloženou příležitost promarnil ihned po inkasované brance Bahenský, před Přikrylem byl sice sám, ale procpat puk mezi lapačku a tělo gólmana se mu nepodařilo. Podobně ztroskotávali i ostatní střelci, a tak se po dvaceti minutách rozešly oba týmy do kabin za stavu 0:1.

Do druhé třetiny Litvínovští doslova vlétli, úvod tohoto dějství se hrál de facto na jednu branku. Tak Jánský pálil z levého křídla, po kolotoči v ústecké obraně střílel po ledě Jenáček, Rindoš obelstil Hořavu a získal prostor ke svému pokusu, nezapršelo ani z přečíslení, v němž zakončoval Reichel. Když se hosté po delší době podívali do útoku, na průzkum se vydala čtvrtá pětka, vykoledovali si hned dva fauly a dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. I přes slibné situace už to nakonec vypadalo na promarněnou příležitost, ale na sekundu přesně s vypršením trestů propasíroval puk za brankovou čáru Jan Čaloun, stalo se tak po střele Němečka a ústecký útočník k tomu potřeboval dva pokusy. Takřka vzápětí byla stejná početní výhoda dopřána i domácím. V té měl největší šanci Branda, poté co od modré střílel Šlégr a jeho projektil se od mantinelu odrazil zpět před branku. Litvínovští stříleli o sto šest, ale za Přikrylova záda neproniklo nic. Kapitulace přišla až v dalším oslabení hostů. Od modré napřáhl Šlégr, puk změnil směr tečován zřejmě některým z hráčů Slovanu a doplachtil až do sítě.

Třetí dějství se neslo v duchu litvínovské zoufalé snahy opět překonat skvěle chytajícího brankáře hostí a ústecké zoufalé snahy ubránit těsný výsledek. Nejprve ale hosté prověřili Hübla střelami Nováka, Špirka, Martince a Janků. Pak ale začali Ústečtí usedat na trestnou lavici a domácí promarňovali přesilové hry. Při Punčochářově střele měl Přikryl výborný výhled, Reichelova teč šla vedle. Ani roztažení hry přihrávkou přes celé pásmo na Reichela a jeho střela z první neslavily úspěch. Ztroskotali i Lukeš a Poživil. Minutu před koncem získali domácí vhazování v útočném pásmu, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře Hübla a v čase 59:49 dokázali díky důrazu v brankovišti vyrovnat. Tím, kdo nakonec propasíroval puk do branky, byl Martin Jenáček.

V prodloužení jako by znovu ožila první třetina. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nejprve Novák pálil zprava, puk se k němu od gólmana ještě odrazil, ale dorážka už mu nesedla. Vágner napřáhl z druhé strany, od Hüblovy lapačky šel puk do břevna a mimo kluziště. Na druhé straně Jenáček zápěstím z mezikruží přestřelil a Jánského vychytal Přikryl. Zapomenutému Lukešovi před brankou sebrala šanci zlomená hokejka jeho spoluhráče, od níž se puk odrazil mimo. Poslední možnost rozhodnout v prodloužení zaznamenal po spolupráci s Čalounem Hašek, ale Hübl dokázal vleže zasáhnout. V nájezdech nakonec uspěli hosté, za stavu 1:1 se v tom svém nemýlil Novák, zatímco Šlégr přestřelil ranou z mezikruží.