Ú s t í n/L. - Ani druhé utkání roku 2006 nepřineslo Ústeckým Lvům žádné body. Kometa vletěla do utkání přesně podle svého jména a již ve třetí minutě lovil Sáblík díky brněnskému Brančíkovi poprvé puk ze své sítě. To si zopakoval na konci první třetiny po Karlíčkově ráně. V šesté minutě druhé třetiny vykřesal bodové naděje Jiří Kuchler, Kometa však brzy kontrovala brankami Meluzína a Appela a o osudu zápasu bylo jasno. Ve třetí třetině se ještě znovu prosadil Kuchler a těsně před koncem uzavřel skóre na 5:2 pro domácí Zábranský.
so 7. 1. 2006, Hala Rondo Brno
HC Kometa Brno
5:2 2:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Brančík (Dibelka), 18. Karlíček (Dibelka, Brančík), 32. Meluzín (Špelda, Obdržálek), 33. Appel (Vyrůbalík), 57. Zábranský (Špelda, Holý) - 27. Kuchler (Červenka), 46. Kuchler (Mazanec, Klimt). Rozhodčí: Husička - Bryčka, Novák. Vyloučení: 3:10, navíc Antoš (UNL) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6187. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2. Střely na branku: 20:38.

HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Karlíček, Vyrůbalík, Burian,David, Špelda, Burkoň - Dibelka, Brančík, Obdržálek - Staněk, Barus, Appel - Zábranský, Meluzín, Holý - Hubáček, Hájek, Šůrek

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Grof, Mazanec, Pavlas, Vála, Zápotočný, Hořava Petr - Antoš, Červenka, Fink - Havel, Jech, Klimt - Kudrna Jiří, Kuchler, Pazourek - Slížek, Kloz.

Na první novoroční zápas se v Rondu sešla návštěva, kterou by Brnu záviděla i extraliga. Všichni byli zvědaví, zda Kometa potvrdí výhru v Olomouci nebo Ústí ukončí svoji rozdávačnou sérii.

Zápas začal oboustranným oťukáváním a jako první udeřila Kometa. Do rychlého brejku vyrazil Dibelka, který střílenou přihrávkou našel před brankou Brančíka a ten tečoval pod Sáblíkovu horní tyčku - 1:0. Ústí se vrhlo do útoku a Kometa mu zdárně sekundovala. Hrál se hokej nahoru-dolů, Maláč i Sáblík se ve svých klecích překonávali. Meluzín dvakrát po sobě obkroužil ústeckou branku, pokaždé však přestřelil, pak Karlíček, rovněž dvakrát, pálil od modré, pokaždé však vedle. Potom se Meluzín znovu dostal do zakončení, už zvedal ruce nad hlavu, jenže Sáblík zastavil puk na brankové čáře, i když ani on sám zřejmě nevěděl jak. Na druhé straně se do šancí dostali Fink a Pazourek, vzápětí i Havel, ale Maláč byl pozorný. Kometě pomohla využitá přesilovka 5 na 3 na konci 1. třetiny. Po akci Dibelky se puk odrazil až na modrou ke Karlíčkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Tribuny vyprovodily mužstva do kabin bouřlivým potleskem a netrpělivě čekaly na další část hry.

Ta zpočátku aktivitou moc neoplývala, ale Kometa se postupně dostávala do tlaku, který však přibrzdil inkasovaný gól. To se nejprve prodral do šance Antoš, který ztroskotal na Maláčovi a z následného vhazování tečoval Červenkovu střelu od mantinelu Kuchler - 2:1. A Ústí bylo stále při chuti. Havel tečoval nad a před Finkem zachraňoval Maláč tygřím skokem. Kometa se však nezalekla a zvýšila své vedení o dvě branky v rychlém sledu. Nejprve Meluzín tečoval střelu Špeldy od modré - 3:1 a pak celé Rondo přímo nadchla hokejová lahůdka. Vyrůbalík vysunul do sóla Appela, ten prošel sám od vlastní modré až před Sáblíka, položil si jej na led a pak lehce zasunul puk po ledě do branky - 4:1. To byl pokyn pro kotel, aby rozjel mexickou vlnu. A vedení mohlo být ještě výraznější, ale Dibelka puk skrze Sáblíkovy betony nepropasíroval a po chvilce Staněk v brejku zaváhal.

Poslední třetina se nesla v režii hostů, kteří se znenadání rozehráli do takové formy, že hráči Komety nestíhali odvracet ústecké útoky a pod jejich tlakem často chybovali. Děkovat mohli jen Maláčovi, který sice jednou kapituloval, když vyrazil před sebe Mazancovu střelu a Kuchler se protlačil přes Špeldu a zavěsil - 4:2, jenže pak svoji svatyni očaroval takovým způsobem, až z toho byli Lvi zoufalí, a když už visela branka ve vzduchu, sami se o ni připravili vlastní nedisciplinovaností, čehož Kometa využila ke zpečetění výsledku. Holý našel na modré Špeldu, ten vypálil a Zábranský lehce tečoval - 5:2. Bylo vymalováno!!! Zápas se dohrával za aplausu šesti tisícovek nadšených diváků a nemohlo chybět ani tradiční zdravice a čestné kolečko Brňanů, natož pak vítězná Maláčova rybička!!!

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): „Z utkání jsme neměli strach. Ústí sice bylo favoritem, ale my jsme rozhodli svým bojovným výkonem v 1. a 2. třetině. Problémy nastaly v poslední třetině, s přehledem jsme se však ubránili a výhru pojistili pátou brankou.“
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Gratuluji Kometě k vítězství. Využila hned svoji první šanci ke skórování. My jsme se neprosadili, začali jsme hrát až v poslední třetině, což bylo pozdě a na dnešní výkon Komety to stejně nestačilo.“