Ú s t í n/L. - V dalším měření sil v rámci extraligy mladšího dorostu mezi Slovanem a pražskou Kobrou byl úspěšnější znovu severočeský celek.
čt 17. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
4:2 1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Dohnal (T. Čermák), 26. Gašpar, 32. Gašpar (J. Čermák), 41. Janoušek (V. Tůma, T. Čermák) – 11. Kuracina, 28. Kuracina (Matějka, Šubert). Rozhodčí: Turčan - Janíček, Sládek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 48:38 (21:11, 15:14, 12:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Skorčík, V. Tůma, Šešina, Sitár, Tomšík, Magasanik – Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

HC Kobra Praha: Šmehlík – Fiala, J. Cichoň, Karpov, Střeštík, Ženíšek, Havlíček – Matějka, Ribarovski, Jaroš, Kuracina, Šubert, Dupal, Kapal, Ksandr, Rubeš.

Úvod zápasu se podařil domácímu Slovanu, když se při hře čtyři proti čtyřem prosadil Jakub Dohnal - 1:0. Vedení domácího týmu vydrželo pouze do času 10:16 než se prosadil poprvé v utkání Matěj Kuracina - 1:1.

Do druhé části domácí nastoupili aktivně jako do té první. Úspěch to přineslo až ve 26. minutě, když se prosadil David Gašpar - 2:1. Domácí si dlouho vedení neužili, tak jako v první třetině. Za necelé dvě minuty se prosadil druhou brankou v utkání Matěj Kuricina, který využil přesilovou hru svého týmu - 2:2. Severočeši se s vyrovnaným stavem nesmířili a ve 32. minutě se zásluhou Davida Gašpara dostali znovu do vedení - 3:2.

Pokud hosté z hlavního města pomýšleli na nějaké drama, tak je z omylu vyvedl Adam Janoušek, který se prosadil hned po 37 vteřinách po začátku třetí třetiny - 4:2. Tento samý výsledek svítil na TV kostce i po vypršení šedesáté minuty.