Ú s t í n/L. - Poslední předvánoční kolo přichystalo pro ústecké hokejisty důležitý souboj s předposledním Kladnem. Slovan si hned v úvodu nechal vstřelit při vlastní přesilovce gól, vzápětí však dokázal srovnat. Poté převzali opratě do svých rukou domácí “okenáři” a během patnácti minut dokázali čtyřmi brankami rozhodnout o osudu zápasu. Špirko sice dokázal snížit, to však bylo vše. V poslední třetiny inkasovali Lvi ještě dvakrát a vezou si z Kladna vysokou porážku 7:2. Sedmá prohra v řadě přibila Slovan ke dnu tabulky, na předposlední Kladno ztrácí již propastných deset bodů.
ne 23. 12. 2007
Rytíři Kladno
7:2 2:1, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Patera), 14. Diviš (Ševc), 26. Bělohlav (Ševc), 30. Hájek (Gardoň), 31. Diviš (Patera), 52. Procházka (Diviš), 53. Bělohlav (Ševc) – 4. Pojkar , 36. Špirko (Novák). Rozhodčí: Turčan – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3527. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Rytíři Kladno: Orct (41. Kopřova) - Hájek, Šmach, Pavlas, M. Štěpánek, Ševc, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Z. Nedvěd, Tomajko.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, Novotný, J. Evan, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Čaloun, A. Nedorost, Mrázek - Janků, Pazourek, M. Havel - V. Novák, Špirko, Šaffer - Šagát, Martinec, Klobouček.

Do zahajovací třetiny vlétli domácí pěkně svižně. Úvodní zákrok si připsal Přikryl proti Čurillově střele od modré. Jako první si hru v početní převaze vyzkoušeli Ústečtí. Ale v čase 2:34, ihned po buly v kladenském pásmu, ujel Procházka jeden na jednoho, obhodil si Novotného a mezi Přikrylovými betony prostrčil puk do ústecké brány - 1:0. Ale Lvi si nenechali nic líbit a v čase 3:54 využili početní výhodu a vyrovnali - jako nůž máslem projel přes celé kluziště Pojkar, za modrou napřáhl a puk skončil až v kladenské síti - 1:1. Hosté se urputně snažili dát gól, který by je poslal do vedení - nejdříve se snažil překvapit Orcta Vágner, po něm to zkoušel opět Pojkar, ale ani jeden z nich nezasunul puk do soupeřovy brány. Ale i Kladno mělo několik nebezpečných akcí - Tomajko motal dlouho puk za ústeckou bránou, nakonec ho naservíroval najíždějícímu Štěpánkovi, kterého ale Přikryl vychytal. V čase 13:15 přidalo Kladno druhou branku. Ihned po buly pálil od modré Ševc, jeho ránu těsně před Přikrylem tečoval Diviš - 2:1. V závěru první třetiny si ještě Kladenští zahráli přesilovku, ale Lvi dobře bránili a nepustili soupeře do útočné třetiny.

Na začátku druhé třetiny ještě domácí dohrávali zkrácenou přesilovku, ale Lvi byli pozorní a do větších šancí soupeře nepouštěli. Nejblíže k vyrovnání měl Janků, kterému se ale nepodařilo před Orctem tečovat puk do brány. V čase 25:29 dokázalo Kladno využít další početní výhodu - Ševc opět napřáhl na modré a osamocený Bělohlav tečoval přesně do ústecké brány - 3:1. Lvi ale bojovali - tři střelecké pokusy vyslal na Orcta z prostoru mezi kruhy Šagát, po něm se do dvou střeleckých pozic dostali Havel a Hořava. Na druhé straně měl štěstí i Přikryl, když se rána od modré odrazila od zadního mantinelu a prošla zpět do hřiště mezi jeho betony. V čase 29:12 dokázal Hájek využít další přesilovku poslal tak Kladno do tříbrankového vedení - 4:1. Necelé dvě minuty po čtvrtém kladenském gólu vyzval Patera ve středním pásmu žabičkou do brejku Diviše, jehož blafák skončil v Přikrylově síti - 5:1. Hosté ve 36. minutě využili přesilovku a Špirko snížil na 5:2.

Ve třetí třetině zcela kralovali domácí. V čase 51:30 si Kladno připsalo již šestý gól - dokázalo opět využít přesilovku a gól do ústecké branky vsítil Procházka - 6:2. Přesně po minutě hry Kladenští opět skórovali - Ševc nahrál Bělohlavovi, který přidal sedmou branku. Lvi se na odpor už nevzmohli, a tak utkání skončilo ve prospěch domácích.

Zdeněk Müller (Kladno): "Jsem pochopitelně rád, že jsme se před početnou diváckou kulisou prezentovali dobrým výkonem, který jsme okořenili sedmi góly a navíc se nám konečně začaly dařit i přesilovky. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kdy jsme během pěti minut vsítili tři góly. Musím pochválit Richarda Diviše, který si v Paterově lajně vedl velice dobře."

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): "Samozřejmě jsme věděli, že Kladno umí přesilovky, i když se mu v nich v poslední době v tolik nedařilo. Bohužel jsme tyto situace nezvládli, protože jsme dělali v defenzívě hrubé chyby. Rozhodující pro vývoj zápasu byla především druhá třetina."