Ústí nad Labem – Severočeský hokejový klub nestačil v dalším mistrovském zápase na Kladno. Dvěma góly se prosadil za Středočechy Tomáš Pitule. O jedinou ústeckou branku se postaral Jaroslav Roubík, bohužel jedna trefa k vítězství nestačila. Pro 1 479 diváků bylo zklamání rovnou dvoustranné. Nedorazil slibovaný olympijský vítěz Jaromír Jágr a navíc Slovan i přes velkou bojovnost prohrál.
so 13. 9. 2014, Zlatopramen Arena
Rytíři Kladno
1:6 0:2, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Černý) – 9. Růžička (Hořava, Melka), 18. Pitule (Tenkrát, Melka), 28. Pitule (Hořava, Tenkrát), 29. Havlíček (Lukáč, Chalupa), 40. Tenkrát (Melka, Hořava), 53. Eberle (Rudovský, Dragoun). Rozhodčí: Horinek – D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Diváci: 1 479. Střely na branku: 25:41 (6:18, 9:13, 10:10). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6. Zakázaná uvolnění: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Vyhraná vhazování: 23:51 (4:21, 12:17, 7:13). Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Petr Tenkrát.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - K. Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Kuchynka, J. Kloz, Gengel – Pořický, T. Vávra, P. Přeučil – od 21. Markulinec, od 41. Suchan. Trenér: Milan Skrbek.

Rytíři Kladno: Chábera – Kania, David Růžička, Kehar, J. Látal, Chalupa, Kolařík – Eberle, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Melka, M. Hořava – Redlich, Pitule, Dalecký – Havlíček, Lukáč. Trenér: Jiří Čelanský.

Celému sobotnímu zápasu předcházelo udělení čestného dresu se jménem Čestmír Kodrle. Dres s číslem „20“ vyvěsili do čela nad hrací plochu přímo nad fanouškovský kotel. Čestný dres předával Jiří Pelc a Vladimír Evan.

První část střetnutí přinesla jednu vstřelenou branku. Skóre otevřel David Růžička. Jeho přesný zásah patřil mezi laciné. Nejdříve Antonín Melka vstřelil puk mezi betony Michaela Petráska, poté David Růžička pouze kotouč poslal od brankové čáry do sítě.

Druhý gól v první třetině patřil opět Kladnu. Tentokrát se jednalo o využitou přesilovou hru. Střelou od modré do černého se prezentoval Tomáš Pitule. Dále už mnoho šancí k vidění nebylo a úvodní dvacetiminutovka se spíše jen dohrávala.

Druhá třetina utkání se začala hrát ve velmi rychlém tempu. Slovan se stále velmi snažil. Oba týmy se pokoušely o využívání šancí, které dostávaly. Rytířům se podařilo rozsvítit červené světélko celkem třikrát. Nejprve se podařilo přes brankovou čáru protlačit puk Tomášovi Pitulemu. Třetí gól se do branky dostal opět v přesilovce.

Ústí nad Labem přestalo Kladno stíhat. Rytířská šestašedesátka Ondřej Havlíček se prosadil ve dvacáté deváté minutě střelou zblízka. O necelé dvě minuty později se Slovan trefil do branky, ale po rozhodnutí hlavním sudím gól nebyl uznán.

Slovan konečně snížil ve třicáté čtvrté minutě vedení Kladna. Jaroslav Roubík si kotouč stáhl na pravý kruh a už mu k úspěchu stačila pouze střela pod břevno. První trefa ústecké hráče nabudila a šli do všech soubojů po hlavě. Středočeši si čtyřbrankový náskok vrátili zpět. Ústecká defenziva byla naprosto znovu rozhozená a to pomohlo k tomu, aby Petr Tenkrát prostřelil hájce ústecké svatyně z bezprostřední blízkosti v početní výhodě.

Ze začátku třetího dějství se hrálo velmi plynule. Kladenští si své skóre velmi bránili a nedávali Severočechům příliš mnoho šancí. Rytíř z Kladna prostřelil ústeckého gólmana po velmi pohledné a vydařené akci. Do odkryté klece se trefil necelých osm minut před koncem Jan Eberle.

Ve střetnutí s Kladnem Ústí nad Labem mnoho štěstí nemělo. Bylo mnohokrát vyloučeno, čehož hosté využili. Rytíři si odvážejí domů tři body a od začátku sezóny mají celkem v tabulce bodů šest. Slovan nezískal bod, ale jeho celková bilance jsou zatím tři body získané doma. V dalším zápase, který se koná v Kadani 17. 9. 2014, budou ústečtí hokejisté opět silní a ukážou svou chuť ke hře.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Do zápasu jsme vstoupili ustrašení, s velkým respektem k soupeři. Nedokážu si vysvětlit proč, přestože jsme na to hráče o obou přestávkách upozorňovali. V povědomí zřejmě bylo, že do Ústí nad Labem zavítal tým, který loni hrál extraligu. Na oslabeních pracujeme každý den. Rytíři nás předčili především v bruslení, z toho pramenily fauly a následně tři góly, které jsme inkasovali v prvních dvou třetinách v oslabení. Kladno má zkušené hráče, kteří toho dokáží využít. Nesmíme být tolik vylučovaní. Ve venkovních utkáních uspějeme jedině se svoji hrou, musíme se soustředit sami na sebe. Nejdůležitější je být ukáznění. O tom, kdo nastoupí v brance do dalšího zápasu, jsme se zatím nebavili."

Jiří Čelanský (Rytíři Kladno): "Rozhodl fakt, že jsme byli produktivní. Výsledek neodpovídá předvedené hře. Rozdíl byl pouze v tom, že jsme více skórovali, domácí si vytvořili také spoustu šancí. Musíme zůstat nohama na zemi a zapracovat na defenzivě. Tři góly jsme vstřelili z přesilové hry, tyto herní situace budou podle mého názoru i v dalších utkáních rozhodovat. Hrajeme nyní pouze venku, musíme se k tomu postavit čelem. Jaromír Jágr nepřicestoval, důvod bohužel neznám."