Ú s t í n/L. - V dramatickém utkání, kterému nechybělo nic, co k hokeji patří, porazily Karlovy Vary Slovan 4:2. Vedení se sice ujali Ústečtí Lvi, a přestože ve druhé třetině dokázali vstřelit ještě jeden gól, o náskok přišli. Přetahováním se o konečné skóre získala hra na zajímavosti, hráči obou stran se dostávali do slibných šancí. Do třetí třetiny nastoupili domácí rozhodnuti zvrátit stav utkání na svou stranu, což se jim záhy podařilo, v závěru zápasu tento náskok zvýšili na 4:2 a nic na tom nezměnilo ani odvolání brankáře hostí.
po 4. 9. 2006, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
4:2 0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Kumstát (Mudroch), 37. Kumstát (Řezníček), 43. Košťál (Pech), 58. Machulda - 6. Slížek (Klimt), 34. Pazourek. Rozhodčí: Florián. Diváci: 800. Vyloučení: 8:10, navíc Zápotočný (UNL) 10 min NESP, Zápotočný (UNL) DKU. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Duben, Kloz, Brňák, Řezníček, Němec - Kumstát, Borovanský, Balázs, Procházka, Pech, Dvořák, Machulda, Kraft, Košťál, Bauer, Tvrdek, Pařez, Zaťovič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Jan Kudrna, Nádašdi, Zápotočný, Suchánek - Antoš, Hulva, Ivan, Janků, Klimt, Klobouček, J. Kloz, Jiří Kudrna, Martinec, Pazourek, Slížek, Vítek.

Kdo očekával, že se v úvodu utkání mezi Energií a Slovanem strhne urputná bitva, ten se přinejmenším mýlil. Počátek zápasu byl před blížící se sezónou spíše opatrný a ani technicky se oběma týmům příliš nedařilo. První velkou šanci si domácí štírek Pech vytvořil sice už ve 2. minutě, ale to bylo na delší dobu vše. I vedoucí branka hostí přišla jako blesk z čistého nebe. Ladislav Slížek využil v polovině 6. minuty prostoru na pravém křídle a střelou z dálky zachmuřil Mensatora. Energie mohla odpovědět v desáté minutě, kdy hosté už potřetí doplatili na nové pravidlo o zdržování hry a ocitli se ve dvojnásobném oslabení. Více než závar před Fikrtem a Machuldovu neúspěšnou dorážku však Energie nevyprodukovala. Do konce úvodní třetiny zaujala už snad jen akce Janků s Martincem a následná střela Hořavy. A tak se největší zajímavostí prvních dvaceti minut stali čtyři ústečtí hráči vyloučení podle nových pravidel za vyhození puku mimo hrací plochu.

Ani druhé dějství příliš hokejové kvality zpočátku nenabídlo. Oběma týmům se nedařilo podle představ v přesilových hrách a při plném počtu na ledě byla větší šance úplnou vzácností. Zakončení postrádalo překvapení a důmysl, a tak oba brankáři v pohodě hájili své území. Až když se klání přehouplo do své druhé poloviny, nabídl Zápotočný svým faulem domácím další početní výhodu a ti jí využili k vyrovnání skóre. Fikrt si příliš brzo lehl před Petrem Kumstátem a ten si mohl připsat gól do odkryté poloviny branky.

S vyrovnáním jako by najednou do bruslí i rukou aktérů vjel doposud chybějící elán a na ledě se začaly rodit zajímavé okamžiky. Přibylo soubojů i nebezpečných střel na mladé muže s maskami. Po třech minutách od Kumstátova gólu zachytil Pazourek odražený kotouč a uháněl na Mensatora. Klid v zakončení samostatného nájezdu mu sebral nedovolený zákrok soupeře a rozhodčí Florián nařídil trestné střílení, které sám David Pazourek se štěstí proměnil pod horní tyč. Energetici ve snaze vyrovnat přidali plyn a působili zmatky před Fikrtem, Lvi však zvládali zvýšené tempo a Mensator musel podržet karlovarské akcie proti výstavní střele Ivana. Spoluhráči se mu odvděčili druhým narovnáním stavu. Petr Kumstát ujel po levém křídle a naprosto přesnou ranou po ledě vrátil již po 22 sekundách vyloučeného Kloboučka zpět na led. Závěr třetiny nabídl skvělou podívanou. V jasných pozicích nejprve selhlali před Mensatorem Vítek a Antoš, naopak na Fikrta si před druhou sirénou nepřišel Procházka.

I když poslední část utkání nezačala v takovém tempu, v jakém skončila ta druhá, nuda na ledě rozhodně nepanovala. Už ve 43. minutě totiž Pech zatáhl kotouč do útočného pásma a pěkně našel v tandemu Jana Košťála, jenž nadvakrát dostal Vary poprvé do vedení. Jen co se hosté otřepali z nepříjemné změny na světelné tabuli, dělilo je od vymazání náskoku domácích jen několik centimetů. Ivanovi a jeho bekhendovému blafáku v samostatném nájezdu však stála v cestě tyč. Každý chvilku tahal pilku, a tak když Energie přežila dvouminutové oslabení, ocitl se ve dvou stoprocentních šancích k dokonání hattricku Kumstát. Poprvé ho zastavil Ivanův faul, podruhé domácí útočník ztroskotal na Fikrtovi.

Ústeckým vzala v závěru vítr z plachet tři vyloučení. Energie už početní výhody využít nedokázala, přesto se ještě jednou radovala. V 58. minutě obral beky Slovanu o puk Kraft a jeho neúspěšný nájezd dokončil v pádu ze druhé vlny Vladimír Machulda. Hosté si v posledních dvou minutách ještě vyzkoušeli hru bez brankáře a vedli si hodně zdatně. Uzavřeli domácí pětici před Mensatorem, žádný puk už ale za jeho záda nedostali. Karlovy Vary si před začátkem extraligové sezóny úspěšně vyzkoušely zvrat nepříznivě se vyvíjecícího zápasu i trestná střílení. Ta se jako bonus jela po vypršení šedesáti minut, proti Fikrtovi uspěli Kraft a Řezníček, Mensatora překonal pouze Vítek.