V rámci 17. kola druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže zvítězil na ledě HC Slovan Ústí nad Labem hostující tým Sportovní klub Kadaň. Dvě třetiny Kadaň jasně dominovala. Do poloviny zápasu vedla 0:2. Jiskru naděje dodal domácím ve 29. minutě David Merta (na fotografii), když snížil na 1:2. Ale výhru hostů potvrdil v 50. minutě Martin Kadlec a dopomohl tak svému týmu k zisku tří bodů.
so 25. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
1:3 0:2, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 9. Merta (Černý, Smetana) – 4. Novák (Novák, Hejcman), 14. Tejnor (Kůs, Hlava), 50. Kadlec (Charousek, Berlev). Rozhodčí: Jakub Smitka – Tomáš Svoboda, Petr Maštalíř. Vyloučení:3:4, navíc: Přeučil (UNL) 5+20 [HRUB], Mazanec (KAD) 5+20 [HRUB] Využití: 1:0. Diváci: 1024. Střely na branku:31:40 (9:17, 11:15, 11:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Trončinský – Budínský, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Tůma – Merta, Gengel, Pořický – Suchan, Vávra, Přeučil

SK Trhači Kadaň: Strmeň – Mazanec, Stehlík, Trefný, Sathmary, Pavlas, Tejnor, Opalek – Ton, Chlouba, Jíra – Novák, Hejcman, Novák – Kůs, Charousek, Kadlec – Hlava, Berlev, Hammerbauer

Úvodní buly vyhráli Ústečané, kteří se hned poté dostali ke střele, ale Strmeň jejich útok odrazil. O chvíli později mohli skórovat hosté, ale Volke byl pozorný. Oba týmy bojovaly a snažily se vstřelit gól. První branku zápasu vstřelil ve čtvrté minutě z bezprostřední blízkosti Jakub Novák, který dostal přesnou přihrávku od Lukáše Nováka. Kadaňští se tak ujali vedení 1:0. Bíločerní se usadili v útočném pásmu a Volke se měl v bráně co ohánět. Také žlutomodří se snažili překonat Strmeně, ale ten svůj celek podržel.

Hráči Slovanu faulovali a rozhodčí poslal do hry šestého hráče. Tato početní výhoda se Kadani vyplatila, protože střelou od modré propálil domácího brankáře Dominik Tejnor. Hosté si tak vytvořili náskok 2:0. Čtyři minuty před první sirénou mohl snížit Roubík, ale jeho střela minula klec hostujícího gólmana. Do konce třetiny se stav již nezměnil a hráči šli do kabin za stavu 2:0 ve prospěch hostí.

Druhá část začala ve stejném tempu jako předchozí. Černobílí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale gól z této akce nepadl. Na druhé straně Slovan zahájil útočnou akci, ale kotouč do svatyně hostí nezapadl. Hra se přelévala ze strany na stranu a hokejisté zvýšili rychlost pohybu. Bíločerní faulovali a na trestnou lavici usedl Chlouba. Ústečtí tuto přesilovou hru využili, když se po přihrávce Ondřeje Smetany do prázdné klece trefil David Merta. Žlutomodří tak snížili na rozdíl jediné branky – 1:2.

Kadaňští se ale nevzdávali a Volke měl plné ruce práce. Hráči obou klubů se po přerušení hry začali pošťuchovat, ale sudí za tento incident nikoho nevyloučil. Šest minut před druhou sirénou byl zraněn hostující hráč a z ledu odjel v doprovodu lékaře. Ústečtí špatně střídali a rozhodčí tento prohřešek potrestal. Kadaňští hráli power-play jen třicet vteřin, protože Pavlas strčil do Volkeho a odešel pykat za katr. Hra tak pokračovala čtyři proti čtyřem. Roubík se dostal před Strmeně, ale puk mu sklouznul z hole a brankář svůj tým podržel. Po druhé třetině byl stav 2:1 ve prospěch černobílých.

Hned v úvodu třetí části mohl vyrovnat Baránek, ale gólman jeho střelu vychytal. Také hosté ostřelovali Volkeho ze všech možných pozic a ústecký brankář čelil jejich tlaku. Tempo hry se stupňovalo a oba kluby se snažily prosadit. Hráči bojovali o každý metr ledu, ale dlouho se ani jednomu z týmů nedařilo prosadit. Další gól padl až v padesáté minutě, kdy Jiří Charousek přihrál do jízdy Martinu Kadlecovi a ten se nemýlil. Kadaň tak už vedla 3:1. Modrožlutí se usadili v útočném pásmu, ale jejich střely vždy skončily v lapačce Strmeně.

Necelé čtyři minuty před koncem se před hostujícím gólmanem strhla bitka mezi Přeučilem a Mazancem. Sudí poslal oba provinilce předčasně do šatny. Současně s těmito hříšníky byli na dvě minuty vyloučeni domácí Gengel a hostující Pavlas. O chvíli později si hostující tým vybral oddechový čas. Slovan zkusil hru bez brankáře, která byla po chvíli přerušena, protože se před Strmeněm odehrála další šarvátka. Dvě minuty vyfasoval domácí Baránek a kadaňský Kadlec. Hra tak pokračovala pět proti čtyřem, protože modrožlutí odvolali brankáře. Power-play jim ale nevyšla. Slovan tak podlehl Kadani 1:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem):„My jsme chtěli do tohoto zápasu vstoupit stejně jako s Kladnem. Chtěli jsme víc bruslit a srážet se se soupeřem. Ale toto všechno bohužel nastalo až deset minut před koncem zápasu a to je strašně pozdě. Kadaň má hodně mladé a dobře bruslící mužstvo, bruslili o hodně víc jak Kladno a perfektně hráli obranu ve středním pásmu, přes které jsme se těžko dostávali. Když už jsme se tam dostali, hráči hledali nějaké nahrávky místo aby stříleli na bránu, což si myslím, že rozhodlo. K tomu všemu jim perfektně zachytal brankář."

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň):„Ústí je silný soupeř. Do utkání jsme šli s respektem. V bruslení jsme se na to tentokrát připravili a to se nám vyplatilo. Byl to výborně takticky odehraný a vybojovaný zápas. Zlepšila se i produktivita, která nám chyběla v posledních zápasech. Parádní tři body máme a jsme spokojeni."