Ú s t í n/L. - Další výhru zapsali v pátečním utkání ústečtí junioři. V 18:45 nastoupili proti výběru ze Žďáru nad Sázavou, se kterým neměli velké problémy. Od samotného začátku drželi vedení a zopakovali skvělou hru ve vlastním oslabení, během kterých dokázali skórovat třikrát.
pá 21. 2. 2020, ZS Ústí n/L
SKLH Ždár nad Sázavou
8:4 3:1, 3:1, 2:2

Branky a nahrávky: 7. Šindelář (Čermák), 15. Tot (Koval), 17. Gottfried (Štěpánek), 26. Tot (Harkabus, Šindelář), 37. Čermák (Brandner, Janoušek), 40. Janoušek (Čermák, Brandner), 45. Šindelář (Tot), 52. Janoušek (Šindelář) – 17. Jindra (Šerejch, Kochrda), 29. Jindra (Šrejch), 41. Kochrda, 48. Jindra (Štola). Rozhodčí: Kamil Zavřel – Patrik Goltsch, Natálie Bublová. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 83. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Šešina, Štěpánek – Brandner, Janoušek, Čermák, Hampl, Tot, Průša, Šindelář, Koval, Harkabus

SKLH Ždár nad Sázavou: Rulf – Doležal, Prokop, Winkler – Štola, Malenovský, Šerejch, Pachl, Jindra, Kochrda, Bednář, Augusta

Po rozvážném úvodu utkání přišla v šesté minutě první šance pro hosty, po faulu Kovala hráli přesilovou hru. Ta se ale stala šťastnou pro domácí, Čermák vypíchl puk na Víta Šindeláře, který otevřel skóre utkání. Ve dvanácté minutě se mohl Slovan radovat znova, jeden z obránců Žďáru ovšem dokázal uklidnit situaci. Po chvíli uvolnil Koval Jakuba Tota, který se prokličkoval až před Rudolfa a zakončil přesně. V šestnácté minutě šli poprvé do čtyř hosté a Slovan dokázal svou první přesilovku využít. Štěpánek našel Pavla Gottfrieda a ten trefil přesně levý růžek soupeřovy branky. Žďár ale do půl minuty odpověděl. Puk se dostal k Matěji Jindrovi, který dokázal snížit - 3:1

Druhou třetinu začalo Ústí početní výhodou. Harkabusovu střelu při ní dokázal Rudolf pouze vyrazit, na dorážku Jakuba Tota byl ovšem krátký. Žďár po chvíli opět snížil. Střelu Šrejchy dorazil za bezmocného Svobodu Matěj Jindra. V polovině utkání přišla série vyloučení na obou straních, která se ukázala být šťastnější pro Ústí. Podruhé se totiž trefili v početní výhodě. Kotouš usměrnil do téměř prázdné branky Jáchym Čermák. Ke konci třetiny si domácí vytvořili tlak, který vyústil gólem Adama Janouška, který se nemýlil střelou z levého kruhu - 6:2

Žďár naskočil do posledního dějství s cílem pokusit se s výsledkem ještě něco udělat. A hned v první minutě přišlo snížení. Jiří Kochrda zaskočil ústecké beky a pohotovou střelou snížil. Poté měli hosté další přesilovku a opět nebyla úspěšná, i když ke gólu nechybělo mnohé. Hosté již zvedali ruce nad hlavu, obrana Slovanu ale dokázala vyrazit puk mířící do odkryté brány. Hned po chvíli šli domácí opět do čtyř. Tentokrát ale trestali v oslabení, již podruhé v utkání. Vít Šindelář se dostal do úniku a již podruhé zaskóroval. Poslední naději dal Žďáru ve čtyřicáté osmé Matěj Jindra, který tak zkompletoval hattrick. V padesáté druhé minutě se ovšem trefili domácí a rozhodli tak definitivně celý zápas. Znovu v oslabení zaznamenal gólovou střelu tentokrát Adam Janoušek. Zbytek utkání byl dohráván již v poklidném tempu – 8:4

Jáchym Čermák (1+2) - HC Slovan Ústí nad Labem: Soupeř přijel v malém počtu, což pro nás byla výhoda. Byl to týmový výkon a jsme rádi za vítězství. Jsme připraveni na play-off a snad dojdeme co nejdál.

Martin Sobotka - SKLH Žďár nad Sázavou: Soupeř nás přehrával a byl celý zápas lepší. My jsme chtěli zkusit hrát trochu z obrany, což se nám dnes nevydařilo. V poslední době jsme moc nedávali branky, takže pozitivum zápasu jsou čtyři vstřelené góly. Negativum je že jsme dostali tři při soupeřově přesilovce a tři při soupeřově oslabení. Nad tím se musíme trochu zamyslet a tohle odstranit, ale jinak ve hře 5 na 5 jsme si vedli obstojně. Do příštích zápasů musíme zapracovat na naší obranné hře.