Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři nezvládli hlavně závěrečné minuty utkání proti Písku. Ten se dostal v první třetině dvakrát do jednobrankového vedení. Pak už se však ke slovu dostali ústečtí hráči. Písek ale předvedl výborný výkon v závěru utkání a vítězství si vystřelil sedmadvacet sekund před koncem. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Vít Šindelář.
pá 22. 3. 2019, ZS Ústí n/L
IHC Komterm Písek
4:5 1:2, 2:0, 1:3

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Tůma), 23. Šindelář (Dörner, Šešina), 32. Šindelář (Dörner, Mareš), 45. Harkabus (Dörner, Šešina) – 5. Brož, 19. Šuhaj (Novotný), 51. Lamač (Fríd), 58. Stauber (Šuhaj, Houdek), 60. Stauber (Novotný). Rozhodčí: Batěk – Dědek, Nekvapil. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Mareš (C), Stuchlý (A), Šešina, Gottfried (A), V. Tůma, Štěpánek, Polata – J. Tůma, Čermák, Janoušek – Harkabus, Dörner, Šindelář – Benda, Tot, Dohnal.

IHC Komterm Písek: Kříž – Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfüst – Fríd, Šuhaj (C), Novotný, Smetana, Přibyl (A), Stauber, Pechlát, Petřík, Brož, Lamač.

První třetina patřila domácímu Slovanu, ačkoliv se v ní dostali hned dvakrát do vedení hosté. V páté minutě se trefil po chybné rozehrávce domácích Václav Brož – 0:1. Po nepřesné rozehrávce skórovali však i domácí. Jan Tůma předložil kotouč Tomáši Čermákovi, který vyrovnal – 1:1. V předposlední minutě vrátil hostům vedení šikovnou tečí Vojtěch Šuhaj – 1:2.

Ve druhé třetině jsme sledovali převážně hru na jednu branku a plno vyloučení. Ve 23. minutě se prosadil Vít Šindelář střelou z mezikruží – 2:2. Stejný hráč využil další početní výhodu, když jemně tečoval střelu Sebastiana Dörnera – 3:2.

Třetí třetina byla nejzajímavější. Domácí nejprve šli do vedení 4:2, když Dörner našel krásnou přihrávkou skrz pásmo Harkabuse, který uklízel kotouč do odkryté branky - 4:2. Domácí dvoubrankové vedení ukolébalo a přišel trest. V čase 50:33 využil skrumáže před Volkem Daniel Lamač a snížil na rozdíl jediné branky - 4:3. Tři minuty před koncem přišlo vyrovnání z hole Tomáše Staubera - 4:4. Závěrečný nápor si vytvořili domácí, přesto udeřili hosté. A to v situaci dva na jednoho, když všechnu tíhu okamžiku na sebe vzal znovu Tomáš Stauber a prostřelil Volkeho na bližší tyčky - 4:5.