H a v l . B r o d - Ústečtí Lvi drželi dvoubrankové vedení až do 43. minuty, ale potom ledovou plochu zcela ovládli domácí Rebelové z Havlíčkova Brodu, kteří třikrát překonali brankáře Petráska a zvítězili poměrem 4:3. Za Ústí se trefili Vávra, Keltner a Kuchynka.
so 16. 10. 2010, ZS Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3 1:3, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Milfait (Szilva), 43. Blažek (Musil), 50. Milfait, 56. Blažek (Hadrava) - 4. Vávra, 9. Keltner (Baránek), 13. Kuchynka (Baránek). Rozhodčí: Kareš - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:4, navíc Drahorád (UNL) TS [ZDRZ]. Využití: 1:0. Diváci: 32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Krch - R. Novotný, Šíma, Ambrož, Bancíř, Vá. Němec, Musil, Šplíchal, Zohorna, Varga, Milfait, Szilva, Honza, Zdražil, P. Blažek, Havel, F. Ondráček, Novák, Doležal, M. Hadrava. Trenér: Václav Adam.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Holomek, Drahorád, Smetana, Hříbal, Burkovec, Grin, T. Novotný, Humpolíček, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Keltner, Daráš, Šetka, Bříza, Pořický, Baránek, Pojezný, Racek. Trenér: Karel Chládek.

Zápas NOEN extraligy juniorů mezi Havlíčkovým Brodem a Ústí nad Labem začali lépe domácí Rebelové. Ihned po vhazování se prosadil po přihrávce Szilvy přes ležícího brankáře Milfait - 1:0. Studená sprcha však nepokračovala a Lvi se z bleskového gólu oklepali. Ve 3. minutě si Tomáš Vávra najel mezi kruhy a nekompromisně poslal svoji ránu k pravé tyči - vyrovnáno 1:1.

Domácí svoji další šanci v situaci dvou na jednoho nevyužili a tak o šest minut později šli do vedení Ústečtí. David Keltner si počkal na přihrávku Beránka a poslal kotouč do spojnice nad vyrážečku brankáře Pavla Krcha - 1:2. Rebelové se hnali za vyrovnáním a vytvářeli si nadějné šance, ale zapomínali bránit. Ve 13. minutě ujel do samostatného nájezdu Štěpán Kuchynka a kličkou do forhendu si pohrál s brankářem Krchem - 1:3.

Druhá třetina začala se zpožděním kvůli problémům s uchycením brankové konstrukce. Hosté z Ústí pokračovali v náporu, dvě nebezpečné střely při přesilovce ale domácí hokejisté i s pomocí svého brankáře odvrátili. Radim Zohorna prožil na trestné lavici krušné 2 minuty. Domácí se osmělili, Ondráček nejprve minul branku a Musil pak řádně vyprášil betony brankáře Petráska. Do konce druhé třetiny už branka nepadla, nejblíže k ní byli Holomek, který trefil jen Krchovo rameno a Smetana, jenž se pokoušel o teč Hoškovy střely od modré.

Ve třetí části se však děly věci. Ve 43. minutě nejprve prostřelil brankáře Pavel Blažek a Rebelové snížili na rozdíl jedné branky. Jenže to nebylo vše, protože rozhodčí zapískal na přelomu třetí třetiny po faulu ústeckých juniorů trestné střílení. Na něj se postavil Jan Milfait a svým druhým gólem v utkání nedal Petráskovi žádnou šanci - 3:3. Dokonalý obrat zařídil čtyři minuty před koncem třetí třetiny znovu Blažek jenž zužitkoval přesný pas od Martina Hadravy a stanovil tak konečné skóre na 4:3 pro domácí Havlíčkův Brod. Lvi po dobrém průběhu odjeli domů s prázdnou. V dalším zápase Ústečtí přivítají v pondělí od 17 hodin Litvínov.