Ú s t í n/L. - Bez osmi hráčů základní sestavy nastoupili ústečtí junioři proti Chomutovu, přesto nebyl zápas dopředu ztracen. Domácí doplatili hlavně na koncovku, kdy nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Hosté naopak dokázali využít všechny své velké šance, a proto ze Zlatopramen arény po zásluze odvážejí všechny tři body.
pá 5. 12. 2008
Piráti Chomutov
2:4 1:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 20. Havlíček, 59. Řídel (Bříza). Rozhodčí: Smitka - Kebrle, Hlinka. Vyloučení: 1:6, navíc Kentoš (UNL) TS [PODR]. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zákoutský, Drahorád, Brož, Holomek, Stejskal, Jurčák, Říha - Drnec, Havlíček, Žák - Kentoš, Bříza, Janíček - Šaršok, Řídel, Březa - Drda, Kočí.

Piráti Chomutov: Hollý - Jaško, Dostál, Semrád, Kolčava, Saska, Krupka, Žižka, Rutta - Nguyen, Kalinovič, Ptáčník, Mužík, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Hauer, Kroupa, Kůs, Indra, Miklovič.

Hosté měli bleskový nástup, když je do vedení poslal už po 33 vteřinách Žižka. Domácí se z rychlé branky oklepali a vytvořili si i šance. V 9. minutě to byli ale opět hosté, kdo skóroval. Přesně mířil Jaško. Poté se hrál hokej nahoru dolů, velkou šanci domácích v první třetině neproměnil v 18. minutě Drnec. Nakonec se Lvi prosadili v poslední minutě první třetiny, když snižoval Havlíček.

Domácí brankář Petrásek měl hned v první minutě druhé třetiny dva zásahy. Hosté svírali domácí pětici v obranném pásmu. Ve 24. minutrě se ale hosté provinili těsně po sobě dvěma fauly a domácí hráli dvouminutovou přesilovku v 5 proti 3. Sehráli ji ale hodně špatně a branku hostí prakticky neohrozili. Ve 26. minutě dostal přihrávku před branku Šaršok, ale nedokázal přelstít Hollého. Poté se nadechli k náporu domácí. Ve 30. minutě jim ale ujel Chlouba a Kentoš musel zatáhnout za záchrannou brzdu. K trestnému střílení se postavil sám postižený, ale trefil jen Petráskovu lapačku. Ve 38. minutě ujel v oslabení Kentoš, chomutovský brankář proti němu vyjel a nekompromisně ho poslal k ledu. K překvapení všech se nepískalo trestné střílení. V následné přesilovce protlačil Havlíček puk do branky, rozhodčí ale stihnul zapískat o okamžik dříve.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku, hosté při ní faulovali a pro domácí z toho byla další, tentokrát minutová, dvojnásobná přesilovka. Jenže ani s tou nenaložili dobře a Chomutov se opět ubránil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, k výraznějšímu ohrožení jedné či druhé branky nedošlo. V 52. minutě se hosté protáhli do útočné třetiny a Petrásek promáchl proti střele Chlouby. O necelé 2 minuty rozhodl zápas čtvrtým zásahem Chomutova Kůs. Poslední slovo měli ještě domácí, když na 2:4 snižoval Řídel.