Ústí nad Labem – Do Ústí nad Labem přicestoval juniorský tým Letňan. Hosté do zápasu vstoupili lépe, po první třetině vedli 1:0. Domácí Slovan se však zlepšoval a ve třetí třetině díky dvě brankám v rozmezí dvou minut otočil vývoj zápasu.
ne 1. 12. 2013
HC Letci Letňany
2:1 0:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 47. Hanzl (Zdvořáček), 48. Fojt (Zdvořáček, Hanzl) – 2. Neumann. Rozhodčí: Hlinka - Ptáček, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Straka, Zdvořáček, Trončinský, Procházka J., Procházka T., Vegner, Fojt, Řídel, Kment, Strnad, Musil, Chovanec, Piewak, Jindřich, Hanzl

HC Letci Letňany: Havlin – Rulf, Suda, Keller, Vacek, Klicpera, Homolka, Major, Minář, Neumann, Novák, Uhlíř, Bartoš, Nádvorník.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Vstup do zápasu měli lepší hosté. Michal Neumann dorazil svou vlastní střelu a poslal hosty do vedení. Stejný hráč mohl přidat druhou branku, ale Kácha výborně vyrazil. V polovině zápasu se z domácích dostal do dobré pozice Strnad, ale branku minul. Ústecký gólman výborně vychytal Klicperu. V posledních dvou minutách třetiny byl vyloučen hostující Novák. Lvíčata branku Letňan ohrozila, ale skóre vyrovnat nedokázala, a tak po první třetině byl stav 0:1.

Ve 24. minutě se do šance dostal domácí Hanzl, ale brankové zařízení netrefil přesně. Druhá třetina nepřinesla mnoho zajímavých hokejových momentů, které by mohly ovlivnit skóre. Největší šanci hostů promarnil Keller. Na straně Slovanu v poslední minutě neuspěl v brejku Hanzl. V prostřední třetině branka nepadla, a tak platil stav 0:1.

Aktivněji začali hosté, Homolka v dobré pozici branku netrefil, protože mu odskočil puk z hole. Hrál se rychlý hokej, více ze hry měli domácí. V přesilové hře se dokázali prosadit po Zdvořáčkově přihrávce Martin Hanzl, který tak vyrovnal na 1:1. O necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno. Hanzl našel Zdvořáčka, který si všiml volného Radka Fojta, pro kterého byla snadná práce poslat puk mezi betony brankáře hostů. Ústí otočilo vývoj zápasu. V 53. minutě si hosté vytvořili hned několik gólových pozic, ale Kácha se svou obranou vše pochytal a zneškodnil. Hosté zkusili hru bez brankáře, vytvořili si tlak, který ovšem nedokázali přetavit v gól. Lvíčata vyhrála 2:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Byl to parádní zápas z obou dvou stran, byl to výborný hokej.

Jiří Nikl (Letci Letňany): Mrzí nás, že jsme nevyužili velké šance, které jsme si v závěru zápasu vypracovali.