CHA Liga: HC Benátky n.J. - HC Slovan Ústí nad Labem 7.12.2019 17:00 | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Junioři vybojovali tři body
20.11.2010 | Hana Veigendová

Junioři vybojovali tři body

Ú s t í n/L. - Velice zajímavý zápas viděli diváci v sobotu 20.11. Po celou dobu utkání byl stav nerozhodný. Fanoušci se gólu dočkali až v 52. minutě, kdy otevřel skóre utkání Vávra. Brněnské hokejisty obdržený gól nakopnul, takže se snažili střílet z každé pozice. V závěru třetiny ustála Lvíčata velký tlak hostí, kteří měli k dispozici hru v početní výhodě. Tři sekundy před závěrečnou sirénou pečetil výhru domácích střelou do prázdné brány Žák.

20. kolo
sobota 20. 11. 2010, 13:00 h
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
 

Branky a nahrávky: 52. Vávra (Bříza, Merta), 60. Žák (Merta, Bříza). Rozhodčí: Wagner – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:7, navíc Boháč (UNL) TS. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 2:0.

Komentář

Úvod zápasu začal velice svižně. Nejdříve prověřil lapačku hostujícího gólmana Pořický, po něm se Merta prokličkoval až do útočné třetiny, ale v zakončení byl faulován, tak měli domácí výhodu první přesilovky – nejblíže ke gólu měl Hošek, ale přestřelil, po něm poslal Boháč puk na teč, ale ani ten v síti neskončil. V čase 5:53 nařídil sudí trestné střílení pro Brno, které ale Křivohlávek neproměnil. Ve 12. minutě si hru v početní výhodě vyzkoušeli i hosté – Dlapa nadvakrát pálil od modré, ale Petrásek vyrazil vždy puk betony, poté to zkoušel Popolanský, ale střílel už z velkého úhlu. V čase 17:44 ujížděli Brněnští tři na samotného Boháče, ale zastavil je offside. V závěru třetiny si Lvíčata zahrála další přesilovku – Lvíčata sice uzamkla soupeře v pásmu, ale na Baruse šlo málo střel.

Prostřední dějství začali aktivněji hosté. Popolanský si z rohu nabruslil před Petráska, ale jeho střela šla vysoko nad domácí branku. Po něm Stehlík dobře clonil před Petráskem, puk se k němu sice odrazil, ale domácí mu nedali mnoho prostoru k zakončení. Ve 25. minutě si vyzkoušela Lvíčata opět hru v početní převaze – Pořický pálil od modré pouze do připravené lapačky hostujícího gólmana, po pěkné akci domácích trefil Baránek pouze přemísťujícího se Baruse. Přesně v polovině utkání si i brněnští hokejisté zahráli v početní výhodě a nebyli daleko gólu. Po špatné rozehrávce si málem Petrásek srazil puk za vlastní záda. Ve 36. minutě Smetana obkroužil s pukem útočné pásmo, poté z pravého kruhu vystřelil, ale Barus si místo u tyčky pohlídal. V závěru třetiny dostal Baránek skvělou přihrávku do jízdy, ale Baruse nepřekonal.

Závěrečná třetina začala tam, kde druhé dějství skončilo. Obě mužstva pokračovala v aktivní hře, ale Ústí bylo přeci jenom o malinko aktivnější, ale gólu se nedočkalo. Ve 44. minutě se Merta dostal do dobré pozice, ale netrefil branku. Po něm to za hosty zkoušel z úhlu Křivohlávek, ale s jeho střelou neměl Petrásek větší problém. Ani Hnilička se svou střelou neuspěl. V čase 51:20 otevřeli domácí skóre zápasu - Vávra trefil místečko pod rukou hostujícího gólmana. Hostující tým ale gól nakopnul a tak se brněnští hokejisté snažili střílet z každé pozice. V 55. minutě předvedlo Ústí akci dva na jednoho, ale Pořický netrefil bránu. V 57. minutě ustáli Ústečtí velký tlak hostí, kteří měli k dispozici hru v početní výhodě. V závěru zápasu zkoušeli hosté power play, ale domácí v čase 59:57 pečetili výhru střelou do prázdné branky. Druhý gól si připsal Žák.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv