Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 4:2
Junioři vybojovali tři body
20.11.2010 | Hana Veigendová

Junioři vybojovali tři body

Ú s t í n/L. - Velice zajímavý zápas viděli diváci v sobotu 20.11. Po celou dobu utkání byl stav nerozhodný. Fanoušci se gólu dočkali až v 52. minutě, kdy otevřel skóre utkání Vávra. Brněnské hokejisty obdržený gól nakopnul, takže se snažili střílet z každé pozice. V závěru třetiny ustála Lvíčata velký tlak hostí, kteří měli k dispozici hru v početní výhodě. Tři sekundy před závěrečnou sirénou pečetil výhru domácích střelou do prázdné brány Žák.

20. kolo
sobota 20. 11. 2010, 13:00 h
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
 

Branky a nahrávky: 52. Vávra (Bříza, Merta), 60. Žák (Merta, Bříza). Rozhodčí: Wagner – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:7, navíc Boháč (UNL) TS. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 2:0.

Komentář

Úvod zápasu začal velice svižně. Nejdříve prověřil lapačku hostujícího gólmana Pořický, po něm se Merta prokličkoval až do útočné třetiny, ale v zakončení byl faulován, tak měli domácí výhodu první přesilovky – nejblíže ke gólu měl Hošek, ale přestřelil, po něm poslal Boháč puk na teč, ale ani ten v síti neskončil. V čase 5:53 nařídil sudí trestné střílení pro Brno, které ale Křivohlávek neproměnil. Ve 12. minutě si hru v početní výhodě vyzkoušeli i hosté – Dlapa nadvakrát pálil od modré, ale Petrásek vyrazil vždy puk betony, poté to zkoušel Popolanský, ale střílel už z velkého úhlu. V čase 17:44 ujížděli Brněnští tři na samotného Boháče, ale zastavil je offside. V závěru třetiny si Lvíčata zahrála další přesilovku – Lvíčata sice uzamkla soupeře v pásmu, ale na Baruse šlo málo střel.

Prostřední dějství začali aktivněji hosté. Popolanský si z rohu nabruslil před Petráska, ale jeho střela šla vysoko nad domácí branku. Po něm Stehlík dobře clonil před Petráskem, puk se k němu sice odrazil, ale domácí mu nedali mnoho prostoru k zakončení. Ve 25. minutě si vyzkoušela Lvíčata opět hru v početní převaze – Pořický pálil od modré pouze do připravené lapačky hostujícího gólmana, po pěkné akci domácích trefil Baránek pouze přemísťujícího se Baruse. Přesně v polovině utkání si i brněnští hokejisté zahráli v početní výhodě a nebyli daleko gólu. Po špatné rozehrávce si málem Petrásek srazil puk za vlastní záda. Ve 36. minutě Smetana obkroužil s pukem útočné pásmo, poté z pravého kruhu vystřelil, ale Barus si místo u tyčky pohlídal. V závěru třetiny dostal Baránek skvělou přihrávku do jízdy, ale Baruse nepřekonal.

Závěrečná třetina začala tam, kde druhé dějství skončilo. Obě mužstva pokračovala v aktivní hře, ale Ústí bylo přeci jenom o malinko aktivnější, ale gólu se nedočkalo. Ve 44. minutě se Merta dostal do dobré pozice, ale netrefil branku. Po něm to za hosty zkoušel z úhlu Křivohlávek, ale s jeho střelou neměl Petrásek větší problém. Ani Hnilička se svou střelou neuspěl. V čase 51:20 otevřeli domácí skóre zápasu - Vávra trefil místečko pod rukou hostujícího gólmana. Hostující tým ale gól nakopnul a tak se brněnští hokejisté snažili střílet z každé pozice. V 55. minutě předvedlo Ústí akci dva na jednoho, ale Pořický netrefil bránu. V 57. minutě ustáli Ústečtí velký tlak hostí, kteří měli k dispozici hru v početní výhodě. V závěru zápasu zkoušeli hosté power play, ale domácí v čase 59:57 pečetili výhru střelou do prázdné branky. Druhý gól si připsal Žák.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan vybojoval na domácím ledě důležitou výhru proti Frýdku

Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo... Celý článek

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv