Ú s t í n/L. - Ústecká juniorka sehrála další zápas, tentokrát proti Hvězdě Praha. Žlutomodří vedli 5:2, přesto soupeř dokázal vyrovnat. Domácí ukázali nervy ze železa a díky obětavému výkonu vyhráli 9:5.
pá 2. 12. 2011, Zlatopramen Arena
HC Hvězda Praha
9:5 2:1, 3:1, 4:3

Branky a nahrávky: 3. Hanzl (Kuchynka, Faigl), 4. Faigl (Kuchynka, Herna), 22. Hošek (Faigl, Vávra), 26. Hošek (Pořický, Vávra), 33. Hanzl (Baránek, Rovný), 53. Faigl (Kuchynka, Janák), 54. Pořický (Baránek), 56. Janák (Faigl, Kuchynka), 57. Kuchynka (Baránek, Vávra) - 19. Hučko, 39. Pavlíček (Šimek), 48. Pavlíček (Láska), 49. Petrás (Hučko), 53. Petrás (Hučko, Plachý). Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 52:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:5, 9:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (53. Brýl) - Burkovec, Vegner, Herna, Zdvořáček, Holeček L., Váchal, Tuček, Holeček B. - Hošek, Vávra, Pořický - Kuchynka, Faigl, Janák - Baránek, Hanzl, Rovný - Melovský, Musil, Angr

HC Hvězda Praha: Vokatý (33. Srb) - Sýkora, Šimek, Hampl, Zasydkovych, Malec, Petrás, Plachý, Klos, Pavlíček, Hučko, Schitz, Josefus, Leština, Němec, Gonus, Láska, Musa

Úvodní buly vyhráli domácí. Lvíčata na hosty doslova vlétla a vynutila si první přesilovou hru. Početní výhodu zužitkoval Martin Hanzl , který se prosadil střelou mezi betony hostujícího gólmana. Domácí byli při chuti a v čase 3:41 inkasovali hosté znovu. Jako stavebnici Merkur rozebrali ústečtí obranu Hvězdy a na konci velmi pohledné kombinace stál Tomáš Faigl, asistence pro Kuchynku a Hernu. Hra se postupem času začala vyrovnávat.Početní výhodu dostali k dispozici i hosté, jemonže na rozdíl od mužstva domácího jej nedokázali využít. Hosté z Prahy se dostali do hry díky branky v oslabení. Vše začalo nedůslednou rozehrávkou ústeckých, puku se zmocnil Hučko, jenž ujíždel v brejku 2 na 1. Nevolil nahrávku, nýbrž puk přišpendlil pod horní tyč.

Ústečtí na úvod třetiny získali obrovskou šanci, před gólmanem se ocitli tři útočníci. Faigl zavezl puk za branku, položil si gólmana a na zlatém podnosu naservíroval pocukrovanou přihrávku Vojtěchu Hoškovi. Mnoho snadnějších branek ústecký forvard nevstřelil. O několik minut později, v čase 25:27, sehráli domácí kombinaci, na jejímž konci stál Vojtěch Hošek .Žlutomodří byli plní elánu, na ledě bylo jen jedno mužstvo. Mezi střelce se v čase 32:53 podruhé zapsal Martin Hanzl. Pátý inkasovaný gól vyhnal hostujícího brankáře z branky, došlo tedy ke změně, která měla Hvězdu nabudit do další části zápasu. To se také povedlo, neboť ještě dvě minuty před koncem periody skórovali hosté. Po dvou třetinách vedlo Ústí 5:2.

Poslední dějství přineslo stejný hokej, jako se hrál v předchozích částech zápasu. Ústečtí byli lepšm týmem, tu a tam se do šance dostanou Hvězdy. Pražené se ale nevzdali, utkání ještě zdramatizovali. Pohlednou akcí snižují stav zápasu na 5:3. O tom, že se tento zápas ještě zamotá, rozhodli hráči Hvězdy velmi záhy, protože vstřeli další branku a dostali se na dostřel. Toto není zápas pro slabé povahy. Pražané mají více ze hry, ale ústecká obrana působila kompaktně. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Něco takového si mohou říkat domácí, protože z vedení 5:2 je rázem stav 5:5.Velmi studená sprcha pro Domácí. Trenéři si vyžádali oddechový čas a do hry nastoupil Jan Brýl. V čase 52:33 se domácí vrací do vedení. Paní štěstěna políbila hůl Tomáše Faigla a ten skóroval. O necelou minutu později Jakub Pořický poslal své barvy do vedení 7:5. Tak osud má s tímto soubojem velmi zajímavé úmysly. Osmou branku domácích zařídil Milan Janák. Poslední branku vstřelil v čase 57:28 Štěpán Kuchynka.