Ú s t í n/L. - Po sobotním vítězství nad Kometou dokázali ústečtí junioři ve 14. kole extraligy porazit i dalšího soupeře, když přetlačili 4:2 Olomouc. Hanáci se v Ústí představili bojovným výkonem a několikrát domácím zamotali hlavu. Utkání se rozhodlo během tří minut během druhé třetiny, kdy domácí třemi brankami odskočili na 4:1.
so 18. 10. 2008
HC Olomouc
4:2 1:1, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Březa (Šaršok, Zákoutský), 27. Kentoš, 29. Místecký (Brož, Holomek), 30. Brož (Kentoš, Kočí) - 10. Luňák (Coufal), 43. Skácel (Prášek). Rozhodčí: Hrubý - Bertlík, Šulo. Vyloučení: 4:5, navíc Spurný (OLO) 5 min. + OK NARZ. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 32. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek Mich. - Stejskal, Holomek, Sveikauskas, Zákoutský, Brož, Kočí, Říha, Jurčák - Drnec, Drda, Místecký - Šrámek, Chládek, Pojezný - Kentoš, Baránek, Janíček - Šrašok, Bříza, Březa.

HC Olomouc: Slovák (29. - 30. Binar) - Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Trojan, Malina, Spurný - Prášek, Luňák, Dostál - Frieb, Málek, Dopita - Skácel, Coufal, Rác - Mareček, Pánek, Heža.

Zápas hned od začátku začal pěkně v tempu, hosté byli o něco aktivnější. Postupně se hra vyrovnávala a k vidění byl hokej nahoru dolů. V 9. minutě hráli domácí přesilovku, ale hosté se dostali do přečíslení a Luňák blafákem obelstil Petráska - 0:1. Další nebezpečnou akci řešil domácí brankář ve 13. minutě. V 16. minutě byl hodně blízko vyrovnání Pojezný, ale Slovák mu do střely na poslední chvíli stihl dát hokejku. Nakonec se to domácím povedlo o 2 minuty později. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Březa a překonal Slováka.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku a před Petráskem bylo hodně horko. Ve 27. minutě, vzápětí po konci oslabení, ujeli Olomouckým Janíček s Kentošem a druhý jmenovaný střelou mezi betony poslal domácí do vedení - 2:1. Ve 28. minutě se proti pravidlům provinili hned dva hráči Olomouce a domácí tak měli dvouminutovou dvojnásobnou výhodu. Tu dokázal po 40 vteřinách zužitkovat Místecký, když dorazil Brožovu střelu. V olomoucké brance došlo ke střídání, Slováka nahradil Binar. Sám Brož nakonec zužitkoval i následnou přesilovku 5 proti 4, když jím nahozený puk skončil až v brance - 4:1. Slovák se po time outu hostí vrátil do branky Olomouce. V 39. minutě dostal trest na 5 minut a do konce utkání olomoucký Spurný za vražení zezadu a domácí tak měli výhodu dlouhé přesilové hry.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí dlouhou přesilovku, ale po velké chybě domácího obránce se k puku dostal volný Skácel a střelou na vyrážečku snížil - 4:2. Poté hra znatelně zrychlila, nebezpečné akce se střídaly před oběma brankami. Uklidnění mohli domácí dostat na svoje hokejky v 57. minutě, kdy hráli přesilovku, ale neproměnili ji a museli se až do závěrečné sirény bránit. Půl minuty před koncem ještě odvolali hosté brankáře, ale ústečtí hokejisté své vedení ubránili.

Kamil Přecechtěl (HC Mora Olomouc): Dnes jsme odehráli dobrý zápas, bohužel nás v rozhodujících chvílích nepodrželi brankáři. Ze čtyř gólů, co jsme dostali, byly tři hodně laciné a šance, které jsme si vytvořili, jsme zbytečným váháním promarnili. Jsem přesvědčen o tom, že při dobrém výkonu brankáře jsme tady mohli bodovat. Ve třetí třetině už pak Ústí nehrálo v takovém nasazení, tam jsme to ještě mohli více zkorigovat. Góly jsme nedali, a tak Ústí zaslouženě vyhrálo.
Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Na obou mužstvech byla znatelná únava ze včerejšího zápasu. Utkání jednoznačně rozhodla přesilovka 5 proti 3, kde jsme odskočili na 4:1, a pak jsme si to až do konce pohlídali. Celkově to utkání bylo vyrovnané se šťastným koncem pro nás. Oba góly jsme dostali při našich přesilovkách. Občas se, bohužel, stává, že hráči místo toho, aby přidali na úsilí a koncentraci, si uleví a z toho pramení ty góly v přesilovce.