O p a v a - Těsnou výhru z předešlého dne nedokázali potvrdit junioři Ústeckých Lvů na ledě Opavy. Vstup do utkání se jim příliš nepovedl a po první třetině prohrávali už 0:4, když těsně před první přestávkou inkasovali dokonce dvakrát v rozmezí 6 vteřin. Druhá třetina přinesla zlepšení a snížení na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině ale nedokázali potrestat dvojí oslabení Opavy o dva hráče, a tak si v pohodě hrající Slezané připsali další tři body.
so 16. 1. 2010
HC Slezan Opava
6:2 4:0, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Vlašánek (Baďura), 7. Vlašánek (Verlič, Vitek), 20. Seidler (Baďura, Vitek), 20. Slanina (Verlič), 42. Baďura (Seidler), 59. Baďura (Seidler, Vitek) - 21. Chládek (Vernek, Hošek), 35. Pořický (Zákoutský, Baránek). Rozhodčí: Klimecký - Matěj, Dučák. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2. Diváci: 70. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

HC Slezan Opava: Machovský - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Mosler, Kukla, Dohnal - Vaněk, Vlašánek, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert (20. Petrásek) - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoutský, Holomek - Vernek, Kentoš, Pořický, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Hošek, Místecký, Chládek, Vávra.

Do první třetiny vstoupili o poznání lépe domácí mladíci, kteří se ujali vedení hned v probíhající třetí minutě zápasu. Po křižné přihrávce Vaňka pěkným způsobem zavěsil Vlašánek a Wegert se mohl jen smutně ohlédnout za svá záda - 1:0. Domácí stále pokračovali v ofenzivním pojetí hry a tím dostávali Ústí pod velký tlak, kterému podlehl také hostující gólman Wegert a pouštěl se do velmi riskantních výjezdů z branky. Ty ale zůstaly, naštěstí pro něj, ze strany opavských hráčů nepotrestány. Na další gól diváci nečekali dlouho, v 7. minutě totiž po další kombinaci zvyšoval agilní Vlašánek, pro kterého to tak byl už druhý zásah v utkání. Domácí pak nechali příliš mnoho prostoru hostujícímu Vávrovi, který ale nedokázal prostřelit výborně chytajícího Machovského. Slezan byl při chuti a další branky přišly těsně před koncem. Nejprve ve velké šanci netrefil odkrytou klec Vitek, nemusel toho ale litovat, protože o několik vteřin později se Opava přece jen mohla radovat. Přečíslení Baďury se zakončujícím Seidlerem totiž přineslo další branku v síti Ústeckých Lvů. Hned po vhazování padla ještě jedna branka, Slanina svým sólem obešel všechny protihráče a před Wegertem stihl zamést puk do ústecké svatyně.

Druhá fáze začala rychlým tempem převážně díky skvělému nástupu Ústí. To začalo změnou na gólmanském postu, kdy za Wegerta nastoupil do branky Petrásek a hned v čase 20:49 snižovalo zásluhou Chládka, který dokázal přes Machovského propasírovat kotouč do branky. Domácí pak museli přežít několik oslabení za sebou, ale v 35. minutě inkasovali znovu, to se po přihrávce Zákoutského trefil dobře postavený Pořický a snižoval na rozdíl dvou branek. Výkon domácích to však neovlivnilo a zvýšili svou koncentraci na hru. Do konce třetiny pak Slanina s Vlašánkem výrazně ohrozili soupeřovu branku, když po pěkné výměně kotouče střílel Vlašánek na Petráska, který zkrotil puk vyrážečkou.

Poslední dvacetiminutovka začala náporem Opavy, která ho také korunovala brankou. Ve 42. minutě se zblízka trefil Baďura a upravil na 5:2. Poté však měl Slezan problémy s disciplínou, když hrál celkem dvakrát oslabení 5 na 3, přičemž obě tato oslabení trvala přes minutu a půl. Mladíci se ale semkli a nedovolili hostům vstřelit gól, oblíbeným způsobem se stalo lehání do střel, čímž výrazně pomáhali Machovskému v domácí brance. Když Ústí neproměnilo ani jednu z těchto přesilovek, bylo jasné, že úspěch ho dnes nečeká. Pozoruhodný moment se seběhl v 56. minutě, kdy Machovskému spadl kotouč po střele jednoho z ústeckých hráčů někde mezi výstroj a když vypadl, doskákal málem až za brankovou čáru. V 59. minutě ještě posledním gólem poslal Ústí definitivně do kolen Baďura. Slezan si tak dokráčel stejně jako včera pro vítězství 6:2.