Ú s t í n/L. - Velice špatný vstup domácích hokejistů do utkání znamenal, že už po 100 vteřinách vedli hosté o dvě branky. Radost ze snížení ve druhé třetině však domácím vydržela pouhých 12 vteřin. Po mdlém výkonu si tak Tygři z Liberce zaslouženě odvezli všechny tři body.
pá 18. 9. 2009
Bílí Tygři Liberec
2:4 0:2, 1:1 1:1

Branky a nahrávky: 24. Hanzl (Holomek, Šrámek), 57. Žák (Havlíček, Brož) - 1. Klíma (Bulíř), 2. Hataš (Chlouba, Filippi), 24. Skalický (Mizerík, Liška), 50. Klíma (Vařecha). Rozhodčí: Petružálek - Kebrle, Vitík. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Diváci: 80. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Holomek, Brož, Zákoutský, Grin, Drahorád, Humpolíček, Jurčák - Havlíček, Hanzl, Šrámek - Vávra, Drnec, Žák - Šaršok, Baránek, Místecký - Kentoš, Bříza, Pořický.

Bílí Tygři Liberec: Sklíba - Vozka, Müller, Lacek, Hataš, Šefl, Pulec, Sobotka - Jánošík, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Mulač, Brokeš, Klíma, Liška.

Úvod zápasu vyšel hostům na výbornou. Bulíř vyhrál vhazování a zcela osamocený Klíma v mezikruží neměl potíže trefit poloodkrytou branku. Vzápětí domácí pykali za nedovolený zákrok a hosté po půlminutě trestali. Přesný zásah si připsal Hataš. V 6. minutě hráli přesilovku i domácí, ale mnohem nebezpečněji bylo před brankou Petráska. Snahu o zkorigování nepříznivého stavu domácím hokejistům nebylo lze upřít, jejich křečovitá hra ale k úspěchu nevedla. Velká šance ústeckých hokejistů přišla v přesilovce v 17. minutě, ale liberecký obránce vyhodil kotouč téměř z brankové čáry. Vzápětí přišla chyba, protiútok Libereckých a po faulu vyrovnání sil na ledě.

Začátkem druhé třetiny hráli domácí přesilovku a v samém jejím konci se mohli radovat, když Sklíbu překonal Hanzl. Pouze 12 vteřin však byli domácí na dostřel. Po hrubé chybě obrany poslal hosty opět do dvougólového vedení Skalický. V polovině druhé třetiny si domácí vytvořili několik slibných šancí, ale skórovat se jim nedařilo. Hra nabrala tempo a šance se střídaly na obou stranách. Ve 37. minutě ujel Klíma, ale byl zahákován a jeho pokus Petrásek kryl. V následné přesilovce Liberce se domácí ubránili, ale v samotném závěru třetiny se opět nechali zbytečně vyloučit.

Třetí třetinu zahájila přesilovka Liberce, ale domácí při ní několikrát dokázali zahrozit. Ve 46. minutě ujížděl sám na branku Havlíček, byl podražen, píšťalka rozhodčího Petružálka však zůstala němá. O 2 minuty později zazvonila tyč liberecké branky, skóre zůstalo nezměněno. Vzápětí následoval další zbytečný faul domácích v útočném pásmu a trest libereckých hokejistů. Na 4:1 zvyšoval svou druhou brankou v zápase Klíma. V 57. minutě domácí hokejisté gólem Žáka alespoň zkorigovali stav. Chvíli nato mohli domácí snížit na rozdíl jediného gólu, ale Sklíba parádním semaforem změnu stavu nepřipustil. Minutu a půl před koncem třetí třetiny odvolali domácí trenéři brankáře, ale utkání dokráčelo do závěrečné sirény beze změny.