Ú s t í n/L. - Nejlepším možným způsobem vykročili junioři Ústeckých Lvů do skupiny o udržení NOEN extraligy juniorů. Na svém ledě si poradili s mužstvem libereckých Bílých Tygrů. Vše důležité se odehrálo ve druhé třetině, kterou domácí vyhráli 3:0. V úvodu závěrečné části sice hosté snížili a vstřelili tak Lvům gól po 110 minutách vzájemných střetnutí, ale domácí žádné drama nepřipustili.
so 14. 11. 2009
Bílí Tygři Liberec
4:1 0:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Vernek (Brož, Hříbal), 24. Humpolíček (Žák, Místecký), 37. Místecký (Kentoš, Hošek), 44. Žák (Chládek, Brož) - 41. Liška. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Humpolíček, Zákoutský, Brož, Hříbal, Grin, Jurčák - Šrámek, Chládek, Žák - Vávra, Baránek, Vernek - Kentoš, Hošek, Pořický - Místecký, Drnec.

Bílí Tygři Liberec: Sklíba - Müller, Lacek, Příkazský, Dám, Šefl, Pulec, Sobotka - Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Mulač, Klíma, Liška, Jirků.

Utkání začalo poměrně vlažně. Domácí hráli brzy přesilovku, ale liberecká branka odolala. O 2 minuty později si zkusili přesilovku i hosté, ale ani oni si nevedli úspěšně. V 10. minutě, při další domácí přesilovce, využil chyby domácí obrany na modré čáře Liška, ale v tísni svůj nájezd proměnit nedokázal. Hra se postupně zrychlila, v 18. minutě zachránil Wegert domácí svatyni při přečíslení dva na nikoho.

Už po půlminutě hry ve druhé třetině byli hosté potrestáni za technický přestupek a domácí hráli nejdříve ve 4 proti 3 a potom v 5 proti 3. Přesilovku dokázali proměnit, když se po přihrávkách Hříbala a Brože trefil Vernek. Ve 24. minutě se proháčkoval přes obránce Humpolíček a bekhendem zasunul pod Sklíbou - 2:0. Hosté poté přidali a k vidění byl rychlý hokej s množstvím soubojů, bohužel s nepřesnou koncovkou v podání obou mužstev. Ve 35. minutě se do dvou slibných šancí dostal Šrámek, ale úspěšný nebyl. Ve 37. minutě dvakrát po sobě nevyužil šanci Kentoš. Odražený kotouč však umístil do branky Místecký.

Diváci se na začátku třetí třetiny ještě ani nestihli usadit, když se po samostané akci prosadil liberecký Liška - 3:1. Ve 44. minutě, v oslabení, vyzval přesnou příhrou Chládek Žáka. Ten se neunáhlil, položil si Sklíbu na led a přehodil ho - 4:1. Tempo hry poté trochu opadlo. Ve druhé polovině třetí třetiny hráli domácí sérii přesilovek, ale jejich střely úplně míjely branku. V 59. minutě, při hře 4 proti 4, zachránil Wegert parádním zákrokem své spoluhráče od inkasované branky.