Ú s t í n/L. - Ve 4. kole skupiny o udržení, nadstavbové části NOEN extraligy juniorů, přivítali ústečtí hokejisté v boji o čelo tabulky regionálního rivala z Chomutova. Do střetnutí, ve kterém šlo v souboji prvního s druhým vlastně o šest bodů, vstoupili lépe hosté, kteří až do poloviny utkání tahali za delší konec provazu. Díky zlepšení pohybu i důrazu ve druhé polovině zápasu se Ústeckým Lvům podařilo zápas otočit a připsat si už třetí výhru v řadě.
pá 20. 11. 2009
Piráti Chomutov
5:3 0:1, 3:1, 2:1

Branky a nahrávky: 22. Zákoutský (Drnec), 31. Žák (Šrámek, Chládek), 40. Místecký (Drnec, Pořický), 57. Šrámek (Brož, Chládek), 60. Chládek (Šrámek) - 17. Ptáčník (Mála), 30. Karlík (Milotínský, Mužík), 59. Mazanec (Mužík). Rozhodčí: Fraňo (Chochola, Pavlovič). Vyloučení: 3:4, navíc Matějka (CHM) 5 min. + OK [LOK]. Využití: 3:1. Diváci: 137. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Humpolíček, Drahorád, Brož, Zákoutský, Grin, Jurčák - Vávra, Baránek, Vernek - Šrámek, Chládek, Žák - Pořický, Drnec, Místecký - Kentoš, Hříbal.

Piráti Chomutov: Matoušek - Rutta, Pinka, Motejlek, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec - Ptáčník, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Zeman, Wszolek, Milotínský, Kerch, Kunc.

Utkání začalo náporem domácích, ale ze dvou slibných šancí během prvních dvou minut nebylo zhola nic. V 6. minutě se do první vážnější akce dostali i hosté, ale Mála z dorážky také úspěšný nebyl. Na začátku 8. minuty nešetrně trefil Matějka loktem Pořického, obdržel trest na 5 minut a do konce utkání, ale domácí rozehráli přesilovku víc než bídně. Nakonec byli rádi, že při ní neinkasovali. A to hned několikrát. Hosté, jen co se ocitli v pěti, okamžitě vrhli síly do útoku a v 17. minutě udeřili. Střelu Mály dorazil za bezmocného Petráska Ptáčník.

Brzy po začátku druhé třetiny hráli domácí přesilovku, usadili se v útočném pásmu a po několika šancích se mohli radovat z vyrovnání. Úspěšným střelcem byl Zákoutský. V polovině utkání podnikli hosté rychlý kontr a po pěkné akci je Karlík opět poslal do vedení. To však trvalo jen necelou minutu. Krásně do víka se trefil Žák a opět srovnal stav utkání. Domácí hokejisté poté svého soupeře zatlačili a trenéři Chomutova si ve 36. minutě vyžádali oddechový čas. Hra se poté sice zklidnila, ale příliš to hostům nepomohlo. Ve 40. minutě se po pravé straně pěkně uvolnil Drnec, přihrál před branku rozjetému Místeckému, jehož bekhend do protipohybu brankáře Matouška poslal Lvy poprvé v utkání do vedení - 3:2.

Třetí třetina začala náporem Chomutova. Ve 43. minutě neproměnil jasnou šanci Kunc. Brzy nato hráli hosté navíc přesilovku, ale výhodu zužitkovat nedokázali. K vidění byl hokej nahoru dolů, oba týmy předváděli útočné choutky. V 52. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Zákoutský zachytil finální přihrávku. O minutu později se pustil do pásma Humpolíček, neměl ale komu nahrát, tak z úhlu vystřelil a málem brankáře Chomutova překvapil. S přibývajícím časem hosté přidali a před Petráskem bylo chvílemi dost horko. V 57. minutě ale pykali za zdržování hry a domácí po parádní akci trestali. Výbornou Brožovu příhru zužitkoval Šrámek - 4:2. Za zdržování hry pykali vzápětí také domácí a hosté zápas zdramatizovali. V 59. minutě snížil Mazanec. Poté trenéři Chomutova sáhli ke hře bez brankáře, za což hosty necelou půlminutu před třetí sirénou potrestal nadvakrát Chládek - 5:3.