Ú s t í n/L. - V sobotním utkání se juniorům podařilo uhájit těsnou výhru nad Znojemskými Orly 4:3. Již v první třetině otevřel skóre ústecký Kurt Kauschitz, kdy překonal znojemského brankáře Kacetla. Ale Orli nezůstali pozadu. V patnácté minutě vstřelil vyrovnávací gól Adam Šedý. Dynamičtější průběh zaznamenala druhá třetina, kdy hosté skórovali hned dvakrát. V zápětí snížil domácí Tomáš Regner na 2:3. Ve třetí třetině kralovali domácí- na 3:3 vyrovnal Robin Hanzl. Ve čtrnácté minutě si domácí zajistili konečné vítězství díky gólu Martina Nováka.
so 29. 9. 2007
Orli Znojmo
4:3 1:1, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Kauschitz (Regner), 31. Regner (Kauschitz, Salač), 46. Hanzl (Novák, Šimon), 55. Novák (Hanzl) - 16. Šedý, 27. Ferenčík, 29. Barák (Ferenčík). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Hynčica. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Procházka, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Vernek, Svitavský, Bacovský, Novák, Místecký, Chládek, Salač, Szabo.

Orli Znojmo: Kacetl - Blažek, Šindelář, Štindl, Kouřil, Pláněk, Koza - Koblížek, Sajdl, Havlík, Alexa, Šedý, Barák, Lattner, Trojan, Lechner, Duba, Kovalský, Ferenčík.

Už ve druhé minutě první třetiny si domácí vyzkoušeli přesilovku, kdy byl za držení protihráče vyloučen Koblížek. Ve 4. minutě Znojmo zahrozilo před domácím brankářem, ale ten si puk pohlídal. V sedmé minutě, po pěkné přihrávce Tomáše Regnera, překonal znojemského brankáře Kurt Kauschitz. Před koncem první třetiny vyrovnal Adam Šedý.Úvod druhé třetiny zvládli lépe domácí, kdy se do šance dostal nejprve Musílek, ale střílel nad bránu, po té ho následoval Kočí, ale pálil pouze do brankáře. Ale hosté nezůstali pozadu, ve 26. minutě střílel Ferenčík, který prostřelil ústeckého brankáře. Ve 27. minutě si hosté vynutili faul, kdy byl za sekání vyloučen ústecký Kočí. Následně hosté vstřelili gól, ale nebyl uznán. Znojemští se však nenechali vyvést z míry a po dvou minutách úspěšně zakončil Barák. Domácí to nezaskočilo a již v 30. minutě snižoval ústecký Regner. Po mírném otřesení ústeckého brankáře, který byl zasažen kotoučem do masky, si Ústečtí vypracovali několik útočných akcí, ale ani jedna nebyla úspěšná. Po nevydařeném vyhození ústeckého obránce z obranného pásma se ke střele dostal znojemský Ferenčík, ale ústecký brankář ukryl puk ve své lapačce. Konec druhé třetiny diktovali domácí, ale vyrovnat už nedokázali.

Úvodní gól třetí třetiny padl již v 5. minutě, kdy překonal znojemského brankáře ústecký útočník Hanzl. Ve 48. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen znojemský Havlík. Neuběhla ani minuta a na znojemskou trestnou lavici ho následoval Koza.. Ústečtí nedokázali ani dvojnásobnou přesilovku využít. Vítězný gól vstřelil ve 14. minutě třetí třetiny Novák, kdy po přesné nahrávce Hanzla, prostřelil znojemského brankáře. Znojemští se však nevzdávali a bojovali až do konce, ale jejich snaha byla marná. Ústí si svůj náskok pohlídalo.