Ú s t í n/L. - Debaklem vyprovodili ústečtí junioři ze svého ledu stejně staré hokejisty Slavie. Od postupu do extraligy v roce 2006 tak zaznamenali svůj první dvouciferný počet vstřelených branek. Dvě třetiny se hrál výborný, vyrovnaný hokej, ale hosté nezachytili nástup Lvů do závěrečné třetiny. Ti během čtyř minut vstřelili čtyři branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.
so 26. 9. 2009
HC Slavia Praha
10:4 2:1, 3:2, 5:1

Branky a nahrávky: 2. Šrámek (Havlíček, Hošek), 7. Šaršok (Žák), 33. Janíček (Grin, Bříza), 34. Žák (Hanzl), 37. Zákoutský (Kentoš, Brož), 48. Šrámek (Havlíček, Hanzl), 51. Žák (Saršok, Hanzl), 51. Havlíček (Šrámek, Janíček), 54. Místecký (Kentoš, Bříza), 56. Holomek (Šrámek, Havlíček) - 5. Hertl (Žejdl, Mavrojanidis), 35. Jaškin, 37. Mavrojanidis (Krejčí, Krejčík), 58. Klhůfek (Zohorna, Hadrava). Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 10:3, 10:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Zákoutský, Holomek, Humpolíček, Jurčák, Grin - Šaršok, Hanzl, Žák - Šrámek, Havlíček, Hošek - Vávra, Bříza, Janíček - Kentoš, Řídel, Místecký.

HC Slavia Praha: Furch (48. Krch) - Beránek, Šíma, Krejčí, Němec, Krejčík, Gaisler - Vylíčil, Hertl, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl, Klhůfek.

Do zápasu vstoupili domácí výborně. Už po 70 vteřinách dostal Šrámek kotouč mezi kruhy a střelou mezi betony Furcha otevřel skóre. Hosté odpověděli v 5. minutě, když se při přesilovce trefil Hertl. V 7. minutě už ale domácí opět vedli. Přesnou přihrávku Žáka přetavil ve vedoucí branku Šaršok. Poté se domácí museli bránit dalším dvěma přesilovkám. Ve zbytku třetiny byli mírně lepší hosté, domácí se do většího tlaku dostali při přesilovce.

Druhá třetina začala ve vysokém tempu. V polovině třetiny sevřeli domácí Slávii v její obranné třetině a donutili ji faulovat. Při přesilovce se ale domácím příliš nedařilo. Branka padla až těsně po naskočení hráče Slavie z trestné lavice. Ve 34. minutě pálil od modré Grin a Janíček na kruhu tečoval - 3:1. Uplynula přesně minuta, když se v závaru před brankou nejrychleji zorientoval Žák a poslal domácí do třígólového trháku. Během další minuty se prosadil Jaškin a snížil. Brzy nato se nechali domácí vyloučit a Mavrojanidis přiblížil Slavii na rozdíl jediné branky. Vzápětí hráli přesilovku domácí a Zákoutský stanovil stav po dvou třetinách na 5:3.

Třetí třetina začala dvěma přesilovkami domácích, ti při nich však nic nevymysleli. Brzy na to dostal pas na modrou Bříza, ale jeho střela doprostřed brány nemohla Furcha ohrozit. Až teprve další přesilovka přinesla domácím úspěch. Nahozený puk na branku dotlačil do branky Havlíček - 6:3. V brance Slavie došlo ke změně, Furcha vystřídal Krch. Definitivní zlom v utkání přinesla 51. minuta. Během ní se v rozmezí 16 vteřin trefili Žák a Havlíček. Devátou branku přidali domácí v 54. minutě, když úspěšným střelcem byl Místecký. Na desátou branku v síti Slavie se čekalo pouze necelé 2 minuty. Jubilejní gól vstřelil Holomek. Hosté ještě 2 minuty před koncem zápasu kosmeticky výsledek upravili, když úspěšným střelcem byl Klhůfek.