Ú s t í n/L. - Lvíčata vstřelila rychlou branku, poté ovšem přestala hrát. Olomouc toho využila a již v 1. třetině rozhodla zápas. Ústečtí ostudně prohráli 4:8. Výkon žlutomodrých má klesající tendenci, což znamená i pokles v tabulce. V současné době je Ústí na 13. místě. Připomínám, že ligu hraje 17 týmů.
so 15. 9. 2012
HC Olomouc
8:4 5:2, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Jergl A. (Jergl J.), 6. Heža O. (Šťastný, Škůrek), 8. Rašner (Číp), 12. Lehečka (Jergl A., Číp), 17. Šťastný (Kunce), 26. Heža O. (Škůrek, Šťastný), 27. Ostřanský (Vaculín, Brančík), 57. Heža O. (Šťastný, Škůrek) – 2. Pořický (Hanzl, Smetana), 19. Kubáč (Piewak, Grin), 38. Zdvořáček (Jindřich, Janák), 50. Janák (Jindřich). Rozhodčí: Jeřábek – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 72. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:4, 8:4.

HC Olomouc: Lukáš – Jergl J., Rašner, Škůrek, Schejbal, Vondra, Brančík, Hradil Z., Kovář – Lehečka, Číp, Jergl A. – Kunce, Heža O., Šťastný – Vaculín, Hes J., Ostřanský – Fibrich, Vrabel, Zítka

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (12. Novák) – Zdvořáček, Smetana, Ságer, Grin, Holeček, Vegner, Málek – Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Pořický, Jindřich, Janák

Úvod utkání vyšel lépe hostujícím hokejistům, kteří se zásluhou Jakuba Pořického ujali vedení. Domácí se ale z rychlé trefy nerozklepali, a třemi trefami během dvou minut otočili skóre ve svůj prospěch. Postupně se prosadili Aleš Jergl, Oldřich Heža a Alex Rašner, přičemž poslední jmenovaný skóroval v přesilové hře.

Hanáci po obratu ovládali ledové kluziště a zatápěli svým akcemi Ústeckým Lvům. Další branku Olomouce přidal v polovině první části Jakub Lehečka, který z bezprostřední blízkosti zasunul kotouč mezi betony gólmana Slovanu. Tímto gólem vyhnali domácí brankáře Michaela Petráska z hostující klece, toho následně nahradil mezi třemi tyčemi David Novák.

Ani ten si ale dlouho neudržel čisté konto, v 17. minutě ho prostřelil David Šťastný. Lvi trochu umírnili svého soupeře těsně před koncem, když Ondřej Kubáč snížil náskok Kohoutů na tři góly.

V prostředním dějství však Hanáci odskočili už do pětibrankového vedení, když dokázali dvakrát během jedné minuty překonat Nováka. Nejprve se to podařilo Oldřichu Hežovi, který si vyčíhal před hostující klecí tu správnou pozici, a poté ústeckému brankáři nedal šanci. Po něm se v početní výhodě mohl z branky radovat Milan Ostřanský.

Lvi se po většinu času museli jen bránit, ale opět jim vyšel závěr třetiny. Sice nevyužili dvě přesilovky, ale po skončení té druhé poslal puk za Lukášova záda Martin Zdvořáček.

Poslední dvacetiminutovka už se jen dohrávala, což svědčilo i o tom, že domácí trenér dal větší prostor čtvrté lajně. V utkání tak ubylo gólových příležitostí, zato se zvýšil počet osobních soubojů.

Přesto ale diváci v olomoucké plecharéně ještě dvě trefy viděli. Čtvrtou branku Slovanu vsítil Milan Janák, po něm svůj hattrick dokončil Oldřich Heža. Olomouc tak porazila Ústecké lvy 8:4.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Utkání vypadalo tak, že jsme se na ledě sešli poprvé. Vstřelili jsme sice rychlou branku, ale ta nás zřejmě uspokojila. Už se nám to stalo podruhé, kdy jsme na začátku zápasu vedli, a pak jsme přestali hrát.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Kromě úvodních několika minut, kdy jsme inkasovali laciný gól, a trošku jsme se z něj pak otřepávali, jsme měli hru víceméně po celý zápas ve své moci. Kluci hráli velice dobře v útoku, samozřejmě pod vlivem vysokého vedení jsme udělali poměrně hodně hrubých chyb v obraně, ze kterých jsme inkasovali docela dost branek.