L i b e r e c - Tříbodovu výhru z tygřího doupěte si přivezli ústečtí junioři a oplatili tak svému soupeři záříjovou porážku ze Zlatopramen arény. Zápas byl o to těžší, že domácí Bílí Tygři utrpěli v letošní sezóně teprve druhou porážku na vlastním ledě. Díky této výhře se Ústečtí Lvi vyhoupli do čela tabulky NOEN extraligy juniorů.
pá 16. 10. 2009, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
0:3 0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 30. Holomek (Šrámek, Bříza), 38. Havlíček (Holomek, Hanzl), 43. Šrámek (Havlíček). Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 128. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Lacek, Hataš, Šefl, Pulec, Pánek - Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Brokeš, Klíma, Liška, Bittner, Maďar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoustský, Grin, Holomek, Brož - Vávra, Kentoš, Janíček, Hanzl, Pořický, Šrámek, Drnec, Bříza, Žák, Hošek, Havlíček, Chládek, Vernek.

Ústečtí mladíci jistě přicestovali do severočeské metropole s cílém oplatit Tygrům porážku, kterou jim Liberečtí uštředřili hned v úvodu sezony na jejich ledě. Několik desítek diváku sledovalo od úvodního hvizdu velice vyrovnaný a urputný hokej na obou stranách, obě mužstva se pravidelně střídala v držení kotouče a připravila si i několik dobrých příležitostí k otevření gólového účtu, to se jím ale nepodařilo. Po první dvacetiminutovce tak zůstalo skóre bezbrankové.

Do druhé periody vlétli aktivněji Tygři, kteří v úvodních minutách hodně nebezpečně operovali před Petráskem, do dobré příležitosti se dostal Klíma, z blízkosti však na soupeřova brankáře nevyzrál. Liberecký nápor byl umocněn také přesilovou hrou, ve které vyslal nepříjemný projektil na lví klec Šefl. Petrásek proti jeho dělovce jen hbitě švihl lapačkou. O chvilku později čekala na Liberec dokonce dvojnásobná přesilovka, v ní ale stojí za zmínku pouze nebezpečná teč Lišky a pokus Filippiho. Hostující brankář byl vždy připraven.

Ústí se však posléze vymanilo ze soupeřova náporu, několika nebezpečnými výpady se prezentoval Bříza, vždy byl ale odzbrojen. Ve třicáté minutě se už ovšem Lvi radovali, rychlý protiútok do rozházené liberecké obrany táhl Šrámek, který vybídl přesnou příhrou k zakončení Ondřeje Holomka - 0:1!

Tygři se ze soupeřova zásahu vzpamatovávali až příliš dlouho a hosté si v útočném pásmu dělali chvilkami co chtěli. Blízko druhému ústeckému zásahu byl Pořický, jeho střela od modré ale Blažíčka nepokořila. Následně se musel pořádně zapotit také hostující strážce branky hezkou přímočarou akci předvedl Skalický, který pálil z pravého kruhu, jeho rána byla ovšem zblokovaná. Domácí se znovu naplno rozjeli až v samém závěru druhého dějství, Niko prověřil pozornost Petráska tvrdým pokusem z dálky, ten však hostující brankář s přehledem lapil. Blízko vyrovnávací trefě byl o chvilku později také Bulíř, jenž v oslabení vystihl rozehrávku soupeře a ocitl se chvilku sám před brankářem Ústí. Ten mu ale parádním zákrokem znovu zabránil v zakončení, a tak udeřilo na druhé straně. V přesilové hře napřáhl od modré čáry Ondřej Havlíček, jehož prudká střela skončila podruhé za Blažíčkovými zády. Nekoncetrovanost domácí obrany mohl v závěru druhé třetiny potrestat další přesnou trefou Šrámek, jeho tvrdá rána ale pouze rozduněla mantinel za libereckým brankářem.

Do třetí části vlétli znovu s velkou chutí domácí mladící, zkušený Vařecha předvedl hezkou individuální akci, narazil však pouze na Petráskovu lapačku. Totéž se ale nedá řici o akci na druhé straně, z niž znovu udeřilo. Havlíček vyslal v oslabení do útoku Martina Šrámka, který z bezprostřední blízkosti pokořil Blažíčka líbivým blafákem - 0:3! Liberci se nedala upřít snaha o dotažení soupeřova náskoku, ovšem každá tygří akce končila buď už ve středním pásmu, nebo jí likvidovala hostující obrana v čele s Petráskem, jenž si dnešním výkonem řekl přinejmenším o větší pozornost.

Lvi hráli trpělivě a neustále zaměstnávali soupeřovu obranu, v polovině třetího dějství pálil na Blažíčka Zákoutský, puk vypadl libereckému brankáři z lapačky a chvilku poskakoval v brankovišti, odkud jej však nakonec odpálila domácí obrana do bezpečí. Po něm se snažil elegantně zakončit také Hanzl, ani on si nevedl úspěšně. Poté předvedli hezkou akci na jeden dotek také Liberečtí. Skalický zkušeně obehrál hostující beky ve středním pásmu a příhrál do jízdy Nikovi, ten pálil z první pouze do brankáře hostí. Zhruba v pětapadesáté minutě mohl na druhé straně definitivně potvrdit hostující vedení Vávra, který se ocitl chvilku uplně sám před Blažíčkem, nadvakrát ho ale nedokázal prostřelit.

Poslední minuty poslal sudí za katr hned dva hráče Ústí a liberecké mladíky tak čekala dvojnásobná přesilová hra. V ní pálil hodně tvrdě Niko, soupeřův brankář byl připraven. Když byli hosté ve čtyřech, provinil se znovu Prořický. Tygři si tak mohli přesilovku 5 na 3 zopakovat, nebezpečně však pálil pouze Hataš, a ani on si v závěru na Petráska nepřišel. Tři body si tak z města pod Ještědem odvážejí hosté.