Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým pod vedením Vlastimila Davídka a Lukáše Zahradníka přehrál mužstvo Tábora. Slovan se dostal do vedení 3:0. Jihočeši však dokázali snížit na rozdíl jediné branky, a tak bylo zaděláno na drama. To však odmítli žlutomodří, kteří vstřelili další branky a nakonec vyhráli celkem 7:4.
pá 14. 2. 2014
HC Tábor
7:4 3:0, 1:2, 3:2

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Straka, Vondráček), 12. Vegner (Bačák), 16. Fojt (Straka), 37. Fojt (Strnad, Vegner), 43. Zdvořáček (Strnad), 56. Vegner (Fojt), 60. Vegner (Vykouk, Bačák) – 29. Bílek (TS), 32. Koutský (Pavel Dudák), 49. Mikš (Pejša, Bílek), 59. Hlaváč (Petr Dudák). Rozhodčí: Orlický - Mašek, Votrubec. Vyloučení: 7:8, navíc Šimanovský (UNL) TS. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Šimanovský, Zdvořáček, Trončinksý, Straka, Procházka J – Fojt, Vegner, Bačák, Strnad, Musil, Chovanec, Piewak, Vykouk, Vondráček

HC Tábor: Drachovský – Petřík, Zayml, Pospíchal, Dudák P., Nehoda, Bílek, Pejša, Dudák Pavel, Koutský, Kundrát, Hošek, Hlaváč, Hikš, Žilinčík, Šašek

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl domácímu týmu. Lvíčata hrála aktivněji. V deváté minutě hrálo Ústí přesilovku, kterou dokázalo využít. Vondráček našel přesně hůl Straky, ten palebnou pozici ještě vylepšil a Petr Strnad měl před sebou snadnou práci. V čase 11:13 inkasoval domácí brankář Burkovec tvrdý hit za svou brankou. Gólman Slovanu byl hodně otřesen, ale za pomoci zdravotníka a spoluhráčů se vrátil do branky. Krátce po té se znovu prosadilo Ústí. Fojt vyslal do šance Zdeňka Vegnera, který se trefil přesně do mezery v postoji brankáře Drachovského. V šestnácté minutě se skóre přepisovalo znovu. Straka přihrál Radku Fojtovi a Lvíčata vedla 3:0. Tento stav platil po první třetině.

Hra ve druhé třetině byla ve znamení chyb obou obran. Z kraje třetiny se do šance dostal Trončinský, ale brankáře překonat nedokázat. Skóre se měnilo v čase 28:03, když po faulu Šimanovského bylo proti Ústí nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel Tomáš Bílek, který zamíchal s kotoučem a poslal ho mezi betony brankáře Burkovce. Vstřelená branka Tábor nakopla, což bylo vidět na jeho důrazu. Krátce po polovině zápasu vystřelil z dolní části kruhu Vojtěch Koutský. Lvíčata se malinko zalekla a začala odstupovat od hry, kterou do té doby hrála. Vedení o dvě branky vrátil žlutomodrým Radek Fojt. Za stavu 4:2 skončila druhá třetina.

Vstup do třetí periody mělo lepší Ústí. Neuběhly ani tři minuty a gólmana Tábora překonal Petr Zdvořáček. Slovan vedl 5:2 a přestal myslet na obrannou činnost. Toho v přesilové hře využil Jan Mikš, který dostal parádní přihrávku od Pejši a rychlou střelou překonal Burkovce. Gólové hody pokračovaly dál. V 56. minutě vystřelil Fojt a trefil horní tyč. Od té se puk dostal k Zdeňku Vegnerovi, jehož střela už byla přesná. Minutu a půl před koncem zápasu přesnou ránou od modré rozvlnil síť za Burkovcem Patrik Hlaváč. Poslední branku zápasu vstřelil Zdeněk Vegner a zkompletoval tak hattrick. Ústí vyhrálo 7:4.