Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři sehráli utkání proti Olomouci. Lvíčata vedla 3:0, jenže soupeř vyrovnal. Rozdílovou branku na 4:3 vstřelil Zdvořáček. I na tento gól soupeř odpověděl. V nájezdech o výhře domácích rozhodl Hanzl.
čt 29. 11. 2012
HC Olomouc
5:4sn 3:2, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Matai (Faigl), 5. Hanzl (Kuchynka, Štěpánek), 13. Kubáč (Matai, Faigl), 53. Zdvořáček (Dostálek, Jindřich), 65. Hanzl - 19. Heža, 19. Ostřanský (Králík, Novotný), 28. Lehečka (Číp, Pšeja), 58. Králík (Schlejbal). Rozhodčí: Orlický - Místecký, Střelka. Vyloučení: 3:5, navíc Ságer (UNL) 10 min. + OK NESP. Bez využití:. Diváci: 137. Střely na branku: 49:42. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Bulva, Málek, Ságer, Smetana, Vegner, Zdvořáček - Bačák, Dostálek, Faigl, Jindřich, Hanzl, Kubáč, Kuchynka, Matai, Stěpánek

HC Olomouc: Kochta - Brančík, Hradil, Kovář, Pšeja, Schejbal, Škůrek - Číp, Heža, Hes, Jergl A., Jergl J., Králík, Kunce, Lehečka, Novotný, Ostřanský, Šťastný, Vaculín, Zitra

Úvod zápasu se odehrál ve velkém tempu, oba týmy se dostaly do dobrých pozic, ale scházela přesnost. Jako první se do gólové pozice dostali domácí a hned skórovali. K puku se dostal Matai, který prostřelil olomouckého gólmana. Hostující brankář Kochta lovil puk z branky velmi rychle podruhé. Hanzlova střela dostala parametr gólová a nejproduktivnější hráč Ústí své statistiky obohatil o další branku. Aktivitu žlutomodrých přibrzdilo až vlastní oslabení. V něm si zachytal brankář Novák, který ukázal své umění. Severočeši přečkali oslabení a poté udeřili znovu. Kubáčova střela prošla až do branky a Lvíčata vedla 3:0. S koncem třetiny nastal čas hostů. V čase 18:02 Hežavyužil nepozornost ústecké obrany a snížil. O 17 sekund později ujížděla Olomouc do přečíslení dva na jednoho. Králík přihrál Ostřanskému, který brilantně zakončil. Po první třetině platil stav 3:2.

Za Ústí se do velké šance hnal kapitán Faigl, který ovšem v zakončení selhal. Stejně si počínal i UL 12. Opět se připomnělo pravidlo nedáš - dostaneš . Lehečka vyrovnal zápas a domácí tak promarnili vedení o tři branky. Ve zbytku třetiny bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, ale ke gólu to nevedlo.

Poslední třetina přinesla velmi vyrovnaný zápas. Více šancí měli hosté, ale gólman Novák držel své spoluhráče ve hře. Proti domácím bylo nařízeno trestní střílení, Novák zasahovat nemusel, střela šla mimo branku. V čase 52:50 putoval puk po ose Jindřich – Dostálek a Zdvořáček se prosadil parádní střelou od modré. Ústecká defenziva dokázala udělat chybu, kterou využil Králík a vyrovnal na 4:4.

V prodloužení měli Ústečtí několik dobrých šancí, ty ovšem nevyužili. Neskórovala ani „Mora“, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich rozhodl o triumfu domácích Hanzl. Severočeši vyhráli 5:4 po nájezdech.